Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vlaďka (- 7,1 kg): „Už som nechcela byť chudá, ale hlavne zdravá, silná a mať pevné telo, budovať svaly.“

premena

Vlaďka, ako dlho už poznáte Fitshaker a kedy ste sa rozhodli k nám pridať 😊? Bolo to na začiatku nejakej z výziev 😊?

Fitshaker som spoznala, keď som mala 25 rokov a vypapala som sa na 67,5 kg, čo možno pre niekoho nie je veľa, ale pri mojej výške 160 cm bolo, lebo som začala mať zdravotné problémy.

V 22 rokoch ma seklo v krížoch a neustále priberanie mi bolesť len zhoršovalo. A to až tak, že som nedokázala chodiť po meste bez toho, aby som si sadla a oddýchla, a nieto ešte v práci. Vtedy som sa rozhodla, že začnem niečo so sebou robiť, a dala som sa na diétu. Ako človek, čo nepoznal stravu a bol živený slovenskou kuchyňou a rožkami a knedľami, som začala študovať výživu po svojom a pomaličky zisťovať v posilňovni, aký druh cvičenia a pohybov mi vyhovuje.

Keto diéta síce bola rýchla voľba, ale následky nestáli za to, prišli zažívacie problémy a dosť veľké, keď mi ani lekári v zahraničí, kde som vtedy žila, nevedeli pomôcť. Ale ako sa hovorí, výsledok stál za to (-18 kíl).

Časom som pochopila, že výživa je o niečom úplne inom, udržať si to a mať zdravé, funkčné telo, to chce čas a pochopiť stravu. Už som nechcela byť chudá, ale hlavne zdravá, silná a mať pevné telo, budovať svaly.

Pretože keď necvičím, bolesť sa vracia. Fitshaker som spoznala v tom období, keď som zháňala zdravé recepty, a prvú vec, čo som chcela na sviatok, bola práve kniha Z fitka do kuchyne špeciál. Ani som len netušila, že existovali aj nejaké online videá.

cvicenie doma na chudnutie

S akým plánom ste sa pustili do cvičenia 😊?

Moja prvá výzva bola Novoročná výzva 2023. Povedala mi o nej moja spolužiačka Michaela Rončáková a bolo to to najlepšie rozhodnutie v mojom živote, ako po pôrode opäť pravidelne cvičiť a zhodiť popôrodné kilá (pribrala som na 62 kg ) pri malom dieťati.

Ja som si sem-tam zacvičila, každý týždeň korčule, ale keď človek opäť začne cvičiť a pravidelne, je to niečo úplne iné. Chuť cvičiť bola, ale po dvoch týždňoch a nočných budeniach s drobcom ma sila opúšťala a jediné, čo ma držalo, bolo, ako som u vás čítala na blogu, že ak vydržím 4 až 6 týždňov, vytvorí sa zvyk.

A bolo to naozaj tak a už sa nedá prestať. Kúpila som si mesačné, trojmesačné a nakoniec ročné členstvo. Fitshaker je závislosť.
cvičenie doma

Ako hodnotíte svoju ročnú premenu? Pri pohľade do zrkadla je vidno krásnu zmenu, ale ako sa cítite? Zlepšila sa aj kondícia, nálada, naučili ste sa niečo nové 😊?

Cítim sa famózne a vždy, keď som bez energie, nálady, práve po cvičení sa mi to hneď v hlave uprace. Neskutočné, ako to funguje s ľudskou mysľou.

Naučila som sa, že po čase cvičenia sa aj určité postupy menia, a to, čo bolo voľakedy ťažké, je teraz veľmi ľahké. Začala som používať závažia a gumy, takže človek sa posúva.

kardio cvičenie doma

Samozrejme, budeme radi, ak nám prezradíte aj váhový či centimetrový úbytok 😊.

Váhový rozdiel je 7,1 kg.

Centimetrov za ten rok neubudlo veľa.

plan na cvicenie doma
cvicenie doma pre zaciatocnikov

Máte aj obľúbeného trénera alebo tréningy, na ktoré sa vždy tešíte 😊?

Cvičím ich všetkých veľmi rada, každý má to svoje čaro, a aj podľa nálady, ale musím priznať, že Olinka je stále veľká výzva. Na to sa človek ozaj musí vyspať, aby to dal presne v tom tempe a intervaloch ako ona 😊.

cvicenie doma brucho
ranne cvicenie doma

Stravovanie je niečo, čo vždy zaujíma všetky fitshakeráčky. Inšpirovali ste sa aj naším blogom či stravovacími videami 😊?

Áno, pozriem si ich a vždy čakám, či sa tam ešte niečomu priučím. Hlavne tie motivačné sú hnacím motorom. Strava z Fitshakera je súčasťou môjho života už skoro 9 rokov, nedám na ňu dopustiť a človek sa po nej skvele cíti.

Keď mi niekto povie, že sa stravuje normálne , tak pre mňa je normálne toto. Farebne a zdravo.

Na záver nám prezraďte, aké sú vaše fitnes ciele do budúcna 😊.

Mojím snom je zviditeľniť brušné svaly, a keďže moja postava má tvar jablka, aj pri mojej váhe je tam ešte kopec práce, pretože telo si drží posledné kilá a tam už nie sú žiadne cestičky. Tak verím, že sa mi to splní.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Vlaďka.

cvičenie doma chudnutie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.