Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Veronika (-4 kg): „Tak dobre som sa už pár rokov necítila.“

zdrave chudnutie

Veronika sa do výzvy pustila s veľkým odhodlaním, ktoré stále trvá 😊. Popri jej nadšení a úžasných výsledkoch sa do výzvy pridali aj jej mamina a sestra a nám sa len potvrdilo, že cvičko naozaj spája ľudí 😊. Takže hneď po prečítaní rozhovoru brnkni mamine, kamoške alebo sestre a pustite sa do toho spolu. Budete sa podporovať a aj Veronika ti potvrdí, že cvičiť s niekým je skvelá motivácia a pomoc.

V prvom rade sa chcem poďakovať, že ste. Veľmi ste mi pomohli a myslím si, že nie som jediná. Robte to, čo robíte, aj naďalej. Ide vám to skvelo a musím povedať, že som bola veľmi prekvapená, že ste sa mi ozvali. Keď vídavam tie obrovské zmeny, ktoré niektoré žienky dosiahli, padá mi sánka. Dúfam, že aj moja malá zmena môže niekomu pomôcť nakopnúť sa, tak ako mňa nakopli vaše premeny.

Veronika, kedy sa začala vaša cesta za zdravým a novým ja? Koľko rokov už cvičíte s Fitshakerom?

Fitshaker som náhodou objavila, keď bežala niekde na nete reklama na Novoročnú výzvu 2019. V tom čase som bola rok po pôrode prvej dcéry a kilá sa na mňa len lepili. Bola som rozhodnutá s tým niečo robiť.

Prihlásila som sa a musím povedať, že som pekne schudla. Vtedy mala na starosti stravovacie videá Ivka Maheľová a veľmi mi to pomohlo.

Ako sa však začala plavková výzva, asi po týždni som zistila, že čakám druhé bábo. Celé tehotenstvo mi bolo zle a bola som na rizikovom. Strava aj pohyb šli bokom a po pôrode mi ostali všetky kilá. Myslela som, že začnem veľmi skoro cvičiť, ale nemohla som si nejako nájsť čas.

Prišla novoročná 2021 a ja som si povedala, že už musím. Pridalo sa ku mne pár kamarátok, takže sme sa podporovali, a odvtedy sa snažím cvičiť každý deň.

ako si vyformovať postavu za mesiac

Fotka z 8. 5. 2020.

Obľúbili ste si aj náš diár? Je to pre vás pomocník?

Diár som si najskôr kupovala, aby som sa mohla zapojiť do súťaže. Toto je môj prvý diár, takže som netušila, čo všetko sa v ňom nachádza, a musím povedať, že sa vám podaril. Poctivo si zapisujem každý mesiac miery. Je v ňom veľa rád, receptov. Rada si v ňom listujem. Ale keďže som na rodičovskej, tú hlavnú funkciu diára moc nevyužívam.

Koľko kíl sa vám podarilo schudnúť od začiatku snaženia s Fitshakerom?

Ak rátam teraz od januára do začiatku plavkovej výzvy, je to presne 6,2 kg. Od začiatku plavkovej som sa už viac nevážila ani nemerala. Ale aj keď to nie je veľa kíl, centimetre idú krásne každý mesiac dole. Na začiatku som si dala cieľ 60 kg do konca roka, tak verím, že sa mi to podarí. Ale aj keby nie, nevadí. Som rada, že centimetre ubúdajú a že ma pohyb baví.

najucinnejsie chudnutie

Nastali aj ťažšie chvíle? Kedy ste nechceli pokračovať alebo ste sa do cvičenia museli nútiť? Ako ste to prekonali, ak takáto chvíľa prišla?

Uvažujem, či nastali aj ťažšie chvíle, a musím povedať, že zatiaľ ešte nie.

Každý deň sa na cvičenie teším.

Aj keď sú dni, keď mám problém nájsť si čas, musím odcvičiť. Vadí mi, ak vynechám video. Ak sa však stane, že som fakt nestihla, na druhý deň dobieham. Ak nerátam 2 týždne, čo som mala covid, keď som sa necítila úplne fit, od januára cvičím poctivo.

Zatiaľ ma to baví, tak verím, že sa cvičenie stalo už súčasťou môjho života a už nepoľavím. Dosť mi pomáha myšlienka, že cvičia so mnou aj kamarátky, a dokonca do plavkovej výzvy sa zapojili aj moja mamina a sestra, čo je pre mňa veľká motivácia.

ako efektívne schudnúť

Fotka z 23. 5. 2021.

Upravili ste aj svoj jedálničiek? Keďže strava je polovica úspechu, ako ste na tom práve so stravovaním? Jedávate zdravo a vyvážene? A ak si občas doprajete nejakú dobrotu alebo odmenu, čo to je?

No strava, to už je horšie. Už počas prvej výzvy s Ivkou Maheľovou som sa dosť naučila a v podstate odvtedy sa toho držím. Dalo by sa povedať, že moja strava je tak na 80 % zdravá a vyvážená, ale sú dni, keď siahnem aj po nezdravšej strave.

Postupne som sa snažila nahradiť určité potraviny za zdravšie varianty, prípadne som pridala potraviny ako bulgur, pšeno, quinoa, ghee a ďalšie. Snažím sa jesť menej pečiva, a keď už si dám, siaham po zdravšom variante. U nás v dedine máme pekáreň a majú výborný špaldový chlebík.

Naučila som sa poriadne raňajkovať. Milujem vašu čokoládovú granolu s gréckym jogurtom alebo vajíčka sa rôzny spôsob. Takisto zeleniny som veľa nejedla, ale teraz sa snažím pridávať ku všetkému, k čomu sa dá.

Na druhej strane si raz za čas doprajem pizzu alebo niečo podobné a veľmi nezdravé. Posledný mesiac toho nezdravého bolo viac. Slávila som tridsiatku a tiež bola karanténa, a hneď bolo toho nezdravého viac. Bolo to vidieť aj na centimetroch, pretože sa nepohli. Takže som si aspoň overila, že aj keď cvičím, ale strava nie je nič moc, centimetre neklesajú.

chudni zdravo

Fotka zo 14. 6. 2020.

Ste aj naďalej verná cvičku z pohodlia domova práve s nami?

Ako som už hovorila, zapojila som sa aj do plavkovej výzvy a poctivo cvičím. Takže áno, cvičím stále s vami a verím, že to nadšenie nevyprchá. Okrem Fitshakera sa snažím chodiť viac pešo a na narodeniny som dostala od rodiny nový bicykel, takže plánujem veľa bicyklovať. Počasie donedávna veľmi nespolupracovalo, ale vyzerá, že leto bude pekné.

ako zdravo schudnúť

Fotka z 9. 5. 2021.

Aké sú vaše ďalšie ciele do budúcna, kam sa ešte chcete v oblasti zdravého životného štýlu posúvať 😊?

No v prvom rade nechcem zase zlenivieť, ale brať šport ako súčasť života. Chcem sa cítiť vo svojom tele dobre. A tak dobre som sa už pár rokov necítila, ale ešte to nie je ono. Čo sa týka športu, rada by som začala behávať, ale keďže mám dve malé deti a manžel je stále v práci, neviem to moc zladiť. Verím, že keď trochu podrastú, dám sa na to a pôjde to.

Aj ty dokážeš zmeniť svoju postavu vďaka cvičeniu doma. Vyskúšaj to ako Veronika, vyber si z našich fit programov a makaj na svojom zdravšom JA:

efektívne chudnutie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.