Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Toto zmeň a schudneš natrvalo

Určite ani ty netúžiš po tom, aby si schudla a potom všetky tie kilá pribrala naspäť. Toto je nočná mora každej ženy, ktorá už vie čo je to jojo efekt a pocítila ho na vlastnej koži. Je nutné urobiť všetko pre to, aby sa tento efekt neprejavil, alebo sa prejavil len minimálne. Ale existuje vôbec riešenie?

Jasné, že existuje. Vždy sa dá nájsť nejaká cestička, no táto, o ktorej si povieme, nie je veľmi populárna, pretože ľudia hľadajú skôr skratky a rýchly spôsob chudnutia. Je však jediná, pri ktorej sa výsledky nielen dosiahnu, ale aj dokážu udržať na celý život.
na chudnutie
Chudnutie nie je len o chudnutí. Vždy učím ľudí, že schudnúť a ostať chudý vyžaduje zmenu. Potrebuješ sa naučiť inak žiť. Ale čo to znamená naučiť sa inak žiť?
Stačí si to rozobrať z pohľadu životného štýlu. Pokiaľ vedieš teraz určitý životný štýl a neprináša ti to výsledok, ktorý by si chcela, tak pravdepodobne niekde robíš chybu. Vo svojej podstate je to jednoduché. Ak chceš nové telo, potrebuješ začať robiť nové veci.

Čoho sa, ale tieto zmeny majú týkať? Ako máš vlastne inak žiť?

Žiť inak znamená urobiť zmenu vo svojom životnom štýle a držať sa jej celý život. Vytvoriť si z toho návyk. Taký, ktorý dokážeš robiť dlhodobo.
Budem, ale konkrétnejší. Zmeny by sa mali týkať:

A všetky zmeny, ktoré v daných oblastiach urobíme, by mali pretrvávať dlhodobo.
cvicenie
A presne o tom to celé je. Veď predsa ani tvoja domácnosť nemôže byť čistá, ak sa nebudeš venovať upratovaniu pravidelne. Ani tvoje telo nemôže byť štíhle, ak sa pravidelne nevenuješ zdravej výživnej strave, dostatočnému pitnému režimu, pravidelnému pohybu a správne nastavenému mysleniu.
Hovorí sa o tom, že ak chce byť človek úspešný, mal by kopírovať návyky úspešných ľudí. Ak chce byť teda človek štíhly a zdravý, mal by kopírovať návyky ľudí, ktorí sú štíhli a zdraví. A aké sú tieto návyky? Popísal som ich vyššie. Pokiaľ chceš nielen schudnúť, ale aj ostať chudá, ver, že naučiť sa inak žiť je tá správna cesta.
Ak by si chcela vedieť ďalšie konkrétnejšie rady a tipy ohľadom stravy, pitného režimu, pohybu a myslenia pre chudnutie, nájdeš ich v mojej knihe, ktorú si môžeš stiahnuť ZDARMA.
schudnut
 
Vieš, že začať sa lepšie stravovať nemusí byť vôbec náročné? Existuje naozaj obrovské množstvo zdravých receptov, o ktorých by si to možno ani na prvý pohľad nepovedala. Navyše, nielenže vyzerajú, ale aj chutia výborne. Presvedč sa sama, pozri si napr. niektorú z našich kníh Z fitka do kuchyne špeciál, kde nájdeš inšpirácie na všetky príležitosti:
chudnutie strava
 
Prečítaj si aj:
Ako vyhrať boj s výhovorkami?
Tvoje rozhodnutia majú najväčší vplyv na tvoje chudnutie
Prečo sa ti nedarí schudnúť? Tieto dôvody by si mala poznať
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.