Čo má úplne najväčší vplyv na chudnutie?

Ale veď strava je v chudnutí najdôležitejšia, nie?… Áno, ale strave predchádza určité rozhodnutie. A to platí pre všetko, stravu, tréning, myslenie… Ešte predtým, ako niečo zješ, tak sa rozhodneš. Každý deň robíš rozhodnutia, ktoré ťa buď posunú vpred, bližšie k tvojmu cieľu, alebo urobíš také rozhodnutie, kvôli ktorému sa vrátiš o krok späť. Je to na tebe, či svojmu snu počas dňa dávaš Áno, alebo Nie.

Čo povieš svojmu snu?

Predstav si situáciu. Ráno vstaneš a máš v chladničke zo včera večera pripravenú ovsenú kašu s ovocím, ale vidíš tam aj sladký smotanový jogurt. Čo povieš svojmu snu? Áno, alebo Nie? Ak si vezmeš do ruky ovsenú kašu a zješ ju, tak mu povieš áno. Ak si dáš sladký smotanový jogurt, tak mu žiaľ hovoríš nie.

rozhodnutie

Takých rozhodnutí je počas dňa niekoľko. Týkajú sa aj tréningu. Prídeš z práce a povieš si: „Nechce sa mi.” Čo hovoríš svojmu snu? Opäť nie. Je mi jasné, že si unavená a nemáš už energiu, preto hľadaj riešenia. Mohla by si cvičiť ešte ráno pred prácou a povedať tak svojmu snu Áno? Ja myslím, že áno. Určite by si si našla aspoň 20 minút. Je to oveľa lepšie ako prísť z práce a svojmu snu povedať nie.

Nauč sa hovoriť svojim snom Áno

Každé Áno pre tvoj sen je pozdvihnutie tvojho sebavedomia. Je to malé víťazstvo, je to pocit, ktorý máš rada a chceš ho zažívať opätovne. Je to tajomstvo úspechu, hovoriť pri týchto malých rozhodnutiach jedno veľké ÁNO.

Čím viackrát počas dňa dokážeš povedať svojmu snu Áno, tým bližšie si k svojmu cieľu.

OK, nežijeme v dokonalom svete a ani od teba nevyžadujem, aby si mala každý deň 100%-tné Áno. Aj ja občas zlyhám, ale nevykašlem sa na to a nezahodím túto šancu. Vstanem, poučím sa a idem ďalej. Aj keď spadnem 100-krát? Áno, aj tak vstanem a idem ďalej.

Čo je lepšie, vykašlať sa na to a žiť v beznádeji? Kedy je väčšia pravdepodobnosť, že sa mi to podarí, keď to nechám tak, alebo sa budem neustále pokúšať? Odpoveď určite poznáš. ;-)

Na to, aby si robila častejšie rozhodnutia typu Áno, chcem dosiahnuť svoj sen, tak je dôležité žiť v prostredí, ktoré podporí tieto rozhodnutia. Tvoje prostredia sú veci okolo teba, ale aj ľudia, s ktorými sa stýkaš.

Pokiaľ žiješ v domácnosti plnej nezdravej stravy, ťažko sa ti bude hovoriť Áno svojmu snu, keď máš neustále okolo seba pokušenia a míňaš si tak zbytočne svoju pevnú vôľu. Uprav prostredia tak, aby tam boli jedlá, potraviny, ktoré si môžeš dať a pomôžu ti. Odstráň tie potraviny, ktoré ťa brzdia a nech nie sú v tvojom dohľade. Urob všetko pre to, aby prostredie, v ktorom žiješ bolo pripravené na čo najviac Áno pre tvoj sen.

To isté platí pre ľudí. Stretávaj sa s ľuďmi, ktorí podporujú tvoj sen a pomáhajú ti v ňom. Daj si pozor na ľudí, ktorí hovoria, že je to hlúposť, že sa ti to nepodarí a že to nemá zmysel. Je to ich názor a ich svet, ale ty si stvor svoj vlastný svet podľa seba. ;-)

motivacia

Dokážeš to!!!

 

Povedala si svojím snom Áno? Super. Ak ti však dochádza inšpirácia, čo chutné a zdravé si pripraviť, doplň svoju knižnicu o niektorú z našich kuchárskych kníh. Vydali sme ich už 7:

 

Prečítaj si aj:

Aké sú 3 hlavné príčiny neúspechu chudnutia

Kde vziať energiu a motiváciu na naplnenie svojich snov?

Kvôli čomu sa nám nedarí schudnúť? Tu je 7 možných príčin

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 01/06/2019 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre