Simonkina premena: „Cítila som sa naozaj zle, moje telo bolo celé stuhnuté a unavené.“

Simonka je mladá kočka, ktorá si myslí, že kľúčom k vytúženej postave je nestresovať sa a robiť veci s láskou. Nám nezostáva nič iné než súhlasiť, pretože Simonka je toho chodiacim príkladom. Určite si nenechaj ujsť rozhovor s usmiatou, veselou a pozitívne naladenou osôbkou, ktorej premena môže slúžiť ako motivácia pre každú jednu z nás.

Simonka, čo nám na začiatok o sebe prezradíte? Predstavte sa nám prosím. :-)

Tak toto bola asi najťažšia otázka, ktorú ste mi položili. :-D

Ja som úplne obyčajné dievča, pracujem ako zdravotná sestra na súkromnej dentálnej klinike v Žiline, vždy som po tom túžila, až sa mi to nakoniec splnilo. Mám troch psíkov, ktorí sú z útulku, takí veľkí maznáči. Milujem večerné letné prechádzky s nimi, ale taktiež aj skoré ranné, keď je všade čerstvý vzduch. Som typ človeka, ktorý si niečo zaumieni a ide si za tým, koľkokrát aj hlava nehlava. Som tvrdohlavá perfekcionistka, mám rada prírodu, to ticho na lúke bez ľudí a čítanie kníh. Mám obyčajný život, ktorý sa snažím okoreniť zážitkami ako sa len dá.

rozhovor

 

Vieme, že podľa Fitshakera cvičíte už nejakú dobu. Povedzte nám, čo vám na „fitku“ doma vyhovuje? :-)

S cvičením som začala už ako 15-ročná. Začala som si hľadať rôzne cvičenia na internete, podľa ktorých som cvičila. Boli to väčšinou zahraniční tréneri, ktorým som samozrejme nerozumela ako mám určité cviky správne urobiť. Navyše, nikdy som nevydržala cvičiť dlhšie ako pár mesiacov, pretože som cvičila stále dookola to isté a nudilo ma to, tak som vždy s tým prestala.

Párkrát som zašla s kamoškami do fitnes centra  ale nemala som ani čas a ani peniaze na to, aby som tam chodila, keďže som bola študentka. Až moja sestra mi povedala o Fitshakeri. Najskôr som to odmietala, ani neviem už prečo, ale pred 1,5 rokom som skúsila jednu výzvu a odvtedy s ním cvičím. Je to naozaj pre mňa to najlepšie čo môže byť, pretože za cvičením nemusím nikam cestovať, len rozložím karimatku, hocikedy a hocikde doma a môžem sa do toho pustiť. Páči sa mi aj to, že cvičenia netrvajú naozaj dlho a človek si pekne dá do tela ako napríklad pri HIIT tréningoch a zrelaxuje sa pri Pilatese alebo pri yoge. Viem si pekne naplánovať deň, pozriem si dĺžku trvania videa a viem si to pekne zaradiť do denného harmonogramu a zorganizovať  so všetkými ostatnými povinnosťami.

Je to super, keď človek naozaj zaplatí mesačne pár eur za to, že môže úplne bez stresu a bez nijakého cestovania v pohodlí domova spraviť  niečo pre svoje zdravie a krásne telo. Preto je pre mňa Fitshaker top projekt.

 

Aké športy máte rada? Cvičíte len doma, alebo občas vybehnete von na hory, alebo si zabehať či zakorčulovať?

Mám rada všetko, pri čom sa môžem hýbať, od plávania, cez bicyklovanie, korčuľovanie, ale najlepší šport a relax zároveň je pre mňa turistika. Ten úžasný pocit, keď človek vyjde na nejaký vrch a vidí okolo seba tú prírodu je na nezaplatenie. Cez víkendy zoberiem mojich psíkov a idem si s nimi zabehať. Tí sú zároveň aj moji parťáci na turistike.

S malou sestrou sa chodíme bicyklovať, mimochodom aj ona so mnou občas cvičí, hlavne keď si pustím video s Janym, tak už berie fitloptu a cvičí aj ona. Máme svoje heslo, že my nešportujeme preto, aby sme boli chudé, ale preto, aby sme boli zdravé.

chudnutie

 

Ako vyzerá váš denný jedálniček?

Úplne obyčajne. Som zástanca toho, že zdravá strava nemusí byť zložitá a drahá. Momentálne je sezóna ovocia, ktoré nám rastie na záhrade, tak sa stravujem z toho, čo nám narastie – jahody, hrášok, jabĺčka. Keď varím, tak sa snažím vždy čo najrýchlešie a zároveň aj zdravo.

Ráno začínam deň vždy s pohárom vlažnej vody, raňajky musia byť vždy pred odchodom do práce, bez toho z domu neodchádzam. Robievam si ovsené vločky na milión spôsobov, alebo si spravím nejaké celozrnné alebo špaldové pečivo s kvalitnou šunkou a zeleninou. Jedávam každé tri hodiny, niekedy mi to samozrejme v práci nevyjde, ale to je málokedy. Počas dňa jedávam ovocie, k obedu nesmie chýbať zelenina a večeru si vždy dávam po cvičení. Nič zložité ani ťažké. Všetky jedlá si robím tak, aby som nestrávila pol dňa v kuchyni. Varím rýchlo a jednoducho.

zdrava strava

 

Prečo ste sa rozhodla pre zmenu? Čo bol ten prvý impulz, že potrebujete zmenu?

Asi tá fotka pri tom zrkadle bola moja motivácia. Keď som sa zbadala ako vyzerám a ako neskutočne rýchlo sa tie kilá na mňa nalepili. Bolo to menej ako za mesiac. Hrozné.

Keď som začala v novej práci tak som bola tak vystresovaná zo všetkého, z nového režimu, mala som pocit ako keby som nemala na nič čas a len som jedla. Necítila som sa vôbec príťažlivá, moje sebavedomie bolo mizerné. Z usporiadaného života bol jeden veľký chaos a ja som sa bála, že mi to tak aj zostane. Ale zaprela som sa a našla som si čas, aby som sa začala znovu venovať aj cvičeniu, pretože už som sa naozaj cítila zle, moje telo bolo celé stuhnuté a unavené.

V januári, keď začala výzva, tak ja som stála zas na začiatku. To čo som pokazila, som mala za úlohu opraviť.

ako schudnut z brucha

 

Kto vás podporuje, stojí pri vás v dobrom aj zlom? Máte vôbec myšlienky, že chcete všetko hodiť za hlavu?

Môj priateľ.  Nie je nič krajšie, keď od neho počujem pochvalu, ako sa mu veľmi páči moja postava. Veľakrát ma vie prekvapiť a po cvičení ma už čaká od neho spravená večera a všetko je zdravé a výživné. V domácnosti mi pomáha, aby som si ja mohla v pokoji zacvičiť. Je to moja veľká opora a robím to zčasti aj pre neho, nech sa za mňa nehanbí na kúpalisku. Viem, že som sa mu páčila, aj keď som tak nárazovo pribrala, ale ja som sa sama sebe nepáčila, tak zo mňa nevyžarovalo žiadne sebavedomie.

Niekedy mám slabú chvíľku, že sa mi naozaj nechce, keď som unavená z celého dňa v práci. Ale keď sa prekonám, som šťastná, že som nezostala ležať na gauči. A myšlienky, že by som s cvičením úplne prestala, to nemám. Je to súčasť môjho života, rada sa hýbem a to, že prídem domov a odcvičím si polhodinku je pre mňa skôr relax ako trest. Tak prečo by som mala končiť s niečím, čo mi prináša do života len pohodu? A občas aj svalovicu. :-D

 

Čo pre vás znamená pohyb? Čo vám dal do života?

Je to pre mňa relax, pri joge a Pilatese som sa naučila kontrolovať si svoje myšlienky. Ten pocit, keď ponaťahujem stuhnuté svalstvo, keď cítim, ako sa uvoľňuje a ja som potom ľahká ako také pierko.

Pri HIIT tréningoch cítim, že moje telo sa stáva silnejšie. Je to výzva a zároveň odpočinok. Som šťastná, keď na sebe vidím pokroky. Na začiatku som nedokázala spraviť ani jeden kľuk, a teraz ich urobím 10 za sebou. Pohybom som sa stala silnejšia nielen fyzicky ale aj psychicky.  Keď zvládnem HIIT s Olinkou, tak zvládnem už všetko. :-D

 

A na záver, prezraďte našim kočkám váhu, na ktorej ste začínali a akú váhu ste dosiahli? :-)

Začínala som s váhou 53- 54 kg. Viem, že možno si niekto povie, že je to super váha, ale ja som bola vždy zvyknutá na to že mám 50 kg. Naozaj som sa necítila dobre. Teraz mám cca 51- 52 kg.

Ja sa často nevážim, kedysi, keď som sa snažila schudnúť, tak som sa vážila neustále, a len ma to deptalo. Tak som si povedala dosť, a teraz sa zvážim len raz za čas pre informáciu. Hlavné je pre mňa to, ako sa vnímam ja a ako sa cítim, váha nie je podstatná. Taktiež som si pomerala obvody, a z brucha som zhodila 2 cm, a z bokov tiež.

premena

 

Odkázali by ste niečo ženám, ktoré si myslia, že vytúžená postava je v nedohľadne? Ako by ste ich namotivovali?

Hlavne, aby sa nestresovali! Každá žena ma dennodenne milión povinností, musí byť super matka, skvelá manželka, policajt, kuchár, upratovačka, práčka, vždy usmiata a dokonalá. Ale aj popri tom všetkom je super, že si dokážu nájsť čas aj samé pre seba a že chcú byť zdravé a krásne.

Ak si už raz stanovia cieľ, nech si za ním idú, nech sa nevzdávajú v zlých dňoch, keď majú všetkého plné zuby. Nech ich neodrádza bolesť, ktorú koľkokrát pri cvičení človek zažije, nech ich neodrádza svalovica, tá po pár dňoch prejde, a na konci bude tá skvelá odmena pochvaly od našich partnerov, manželov, alebo známych, že ako super vyzeráme. Každá má asi tú svoju motiváciu, že prečo to robí, a ja len chcem povedať, že keď už začali, keď sa už do toho pustili, tak nech len tak ľahko neprestanú. Veď my ženy sme silné!

joga

Simonke ďakujeme veľmi pekne za milí inšpiratívny rozhovor a prajeme jej, aby sa jej darilo a bol zdravá, šťastná a fit. :-)

 

Vyskúšaj aj ty naše online fitko Fitshaker a zacvič si v niektorom zo spomínaných programov, alebo si vyber niečo iné. U nás nájdeš až 25 programov, z toho 16 základných a 9 pomixovaných:

online cvicenie

 

Aj tieto kočky objavili čaro cvičenia doma a podarilo sa im priblížiť sa k vytúženej postave:

Veronika začala chudnúť pred rokom. Dnes je o 24 kg ľahšia

Mamička Veronika má doma 6 detí, no napriek tom schudla 12 kg. Aký je jej recept?

Lucka vďaka výzve schudla 13 kg. Čo jej ešte cvičenie na Fitshakeri prinieslo?

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 09/07/2019 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre