Lucke sa podarilo schudnúť 13 kg. Prečo ďalšie sa jej oplatilo zapojiť do výzvy?

Lucka u nás makala v Novoročnej výzve. Prišla s jasným cieľom, schudnúť, vytrvať a cítiť sa skvelo. Po prvom odcvičenom videu zistila, že zadarmo to nebude a bude sa musieť poriadne makať, no presne tvrdá práca jej priniesla nádherných 13 kíl dole. Poď nabrať poriadnu dávku motivácie aj ty ?.

Lucka, vy ste vyhrala ročné členstvo u nás vo Fitshakeri. Ako si ho užívate? ☺

Výhra ročného členstva ma veľmi potešila, nakoľko cvičenia som zaradila do svojho života na každý deň podľa možností a svoj cieľ ešte nemám splnený. Skúšam nové videá, ktoré vo výzve neboli a veľmi ma teší, že aj po 4-och mesiacoch dokážem po cvičení nemať na sebe ani niťku suchú.

Aj napriek mnohým odcvičeným videám, stále nemám kondičku, aby som niektoré videá dala na maximum a to ma motivuje ďalej na sebe pracovať.

výzva

 

Páčila sa vám Novoročná výzva? Akých inštruktorov ste si obľúbili a pri akých ste už dopredu vedeli, že „vypľujete dušu“? :-D

Do Novoročnej výzvy som sa prihlásila 1x a popravde, nevedela som, čo mám čakať. Vedela som, že ľahké to nebude. Janyho som poznala už zo šou Najväčší víťaz, takže som sa tešila, čo so mnou spraví. Samozrejme, prvé video som nedala na 100%, pri sedení a kráčaní po schodoch na druhý deň som sa cítila ako po operácii oboch kolenných a bedrových kĺbov s „modrinami“ po celých stehnách. :-D Spamätávala som sa z toho pár dní. A myslela som si, že to najhoršie mám za sebou.

Opak bol pravdou…keď prišlo na rad video s Olinkou, o ktorej som čítala, že tiež to asi joga nebude, som si povedala, že až tak zlé to nemôže byť. :-D Po 5. minútach, keď som lapala po dychu a Olinka zahlásila, že ROZCVIČKU!!! máme za sebou, som myslela, že ju asi za…, vypnem. :-D

Keď sa na to pozriem spätne, tak je irónia, ale práve HIIT cvičenia a Janyho som si obľúbila najviac, asi pre to, že pri nich si precvičím celé telo a mám motiváciu pracovať na sebe a zlepšovať sa. Napriek tomu, že som pri nich asi najviac nadávala (čo bežne nerobím), tak aj vďaka nim som schudla 13 kg (4 mesiace) dodnes. A čo je najlepšie… môj zadok je menší o 8 cm. Vďaka novoročnej výzve som si splnila môj malý sen, a to vyzerať dobre, a čo je hlavné, cítiť sa dobre vo svojom tele.

rozhovor

 

Páčili sa vám stravovacie videá, ktoré sme vám dávkovali každú nedeľu? ☺ Naučili ste sa niečo nové?

Videá s Ivkou sa mi páčili veľmi, naučila som sa, aké potraviny by mali mať miesto u nás doma a ktorým sa radšej vyhnúť.

 

Ako sa zmenil váš jedálničiek? Pribudlo do neho niečo nové a zmizlo niečo staré?

Z jedálnička som vylúčila hlavne kysnuté (knedle, pečivo, pizza), bielu múku som úplne vyradila, biely cukor sa používa minimálne, nahradila som ho medom a trstinovým cukrom. A naopak, pridala som nové veci – kuskus, quinou, pohánku, zeleninové šaláty, smoothie… Vyskúšala som nové recepty z Fitshakeru, ktoré mi chutili a naučili ma nebáť sa experimentovať.

Veľmi som si obľúbila smoothie a raňajkové kaše na rôzne spôsoby. Naučila som rozdeliť si jedlo na 5 dávok s vyváženým obsahom všetkých živín a hlavne snažiť sa viac kalórií vydať ako prijať.

zdrave chudnutie

 

Prezraďte nám váš úspech? Koľko kíl a cm sa vám podarilo spolu s Fitshakerom schudnúť? ☺

Ako som už spomínala vyššie, do dnešného dňa sa mi podarilo schudnúť -13 kg, v centimetroch je to: pás -6 cm, boky -8 cm, stehná – 5 cm.

ako schudnut z brucha

 

Čo by ste odkázala žienkam, ktoré teraz poctivo makajú v plavkovej výzve?

Aby si verili, že každé jedno video zvládnu, aj keď nie na 100%. Práve tých nenaplnených 100% by malo byť pre ne motiváciou na spustenie si ďalších videí. Každý má nejaký cieľ a aby sa ten cieľ splnil, je potrebné si veriť a neustále pracovať na sebe. Hlavne nájsť si v cvičení zábavu a nie povinnosť. A ako hovorí Jany: „Keď si vedela jesť (aj tú klobásku včera večer), tak makaj!!“ ?

ako schudnut

Ďakujeme Lucke za rozhovor ?

 

Vieš, že v oveľa väčšej miere na tvoje chudnutie vplýva strava ako pohyb? A ako spomína Lucka v rozhovore, zdravé stravovanie vie byť veľmi výživné, pestré, ale najmä chutné. My sme zhrnuli do našej najnovšej kuchárskej knihy až 175 receptov na všetky príležitosti, ktoré sú toho dôkazom. Rezervuj si nový Z fitka do kuchyne špeciál 3 už dnes a presvedč sa o tom tiež. ;-)

PS: Tým však nechceme povedať, aby si sa nehýbala (pohybom si spevňuješ telo, zlepšuješ kondičku, odstraňuješ napr. bolesti chrbta a pod.).

zdrave recepty

 

A Lucka nie je jediná, ktorej výzva zmenila nielen postavu,ale celkovo vzťah k zdravému jedlu a športu. Pozri na tieto premeny:

Miriam je hlavnou víťazkou v jednej z kategórii. A čo na výzvu hovorí?

Aj Anička bola v Novoročnej výzve a podarilo sa jej schudnúť. Čo ďalšie jej výzva priniesla?

Mariannka je krásny príklad toho, že vek je len číslo. Čo všetko jej výzva vzala a naopak dala?

Dvom sa spoločne chudne ľahšie, a preto Veronika vo Výzve bojovala aj s manželom Dušanom

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 28/05/2019 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre