Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Parádna fitness večera! Vyskúšaj pikantný tvaroh

Nevieš čo na olovrant či večeru? Chceš, aby bola pripravené do pár minút? Chceš, aby bola dobrá nielen pre tvoju postavu, ale chutila aj tvojej polovičke? Ak padlo trikrát áno, čítaj ďalej :-).

Tvaroh obsahuje kvalitné bielkoviny - kasein, ktoré sa pomaly trávia a na noc sú priam ideálne. Chilli papričky - štipľavá lahôdka, prospešná pri spaľovaní tukov, pri imunite a v neposlednom rade sa považuje aj za veľmi účinné prírodné afrodiziakum. Len pozor pri príprave na oči! ;-)
Ja najradšej používam chilli vo fľaštičkách, ktoré sa dajú ľahko kúpiť v oddelení s ázijskými potravinami, alebo priamo v ázijskom obchode. Milujem pikantné, a preto sú tieto ohnivé papričky často súčasťou mojej kuchyne.

Čo potrebujeme na prípravu?


  • 250 g tvarohu,

  • 1 čl chilli pasta (príp. čerstvé alebo sušené chili),

  • 6 ks sušené paradajky v olivovom oleji,

  • čierne korenie,

  • soľ,

  • 1/2 červenej kápie.


Ako na to?

1. Tvaroh, chilli pastu, sušené paradajky bez oleja, soľ a korenie poriadne rozmixujeme do peny.
2. Pridáme najemno posekanú červenú papriku a premiešame.
TIP: Ja si zvyknem dať tvaroh večer s kopou zeleniny, prípadne s kúskom celozrnného racio chlebíka.
tvarohová nátierka
 
tvarohová pomazánka
Na záver malé motivačné okienko:
Zastav sa na chvíľku a zamysli sa čo skutočne chceš. Sny sú prvým krôčikom k úspechu. Nevzdávaj sa a choď za nimi! Ale nezabúdaj na to, že cesta je dôležitejšia ako cieľ. Vychutnávaj si každý krôčik, každý malý úspech, každú chvíľku. Mysli na to, že život je jedna obrovská mozaika poskladaná z kúsočkov. Miluj samu seba, váž si seba a odmeňuj sa za malé úspechy, ktoré ťa posunú vpred. Všetko má svoj čas a svoj význam. I neúspechy nás učia ako sa posunúť vpred a byť lepšími. Tak sa neboj vykročiť za svojimi snami!
gabika-svorcova-fitshaker
Dobrú chuť! :-) 
 
Viac mojich receptov nájdeš v knihe Z fitka do kuchyne 2:
fit recepty
 
Pozri na ďalšie super inšpirácie napr. aj na večeru:
Vajíčkovo-šošovicová nátierka - skvelá aj ako pohostenie
Tuniaková pomazánka s cottage cheese - vynikajúca a plná bielkovín
Domáca kuracia paštéta - skvelá večera po tréningu
Gabriela Švorcová
Redaktor vo Fitshaker

Babička i mamina sú vynikajúce a veľmi šikovné kuchárky a cukrárky, tak som ako prvorodená dcéra a vnučka čo to pochytila. Svoj prvý kolačik som urobila, keď som mala asi 9-10 rokov a aj to bez receptu, len tak "z hlavy" :-). Roky ubiehali a aj moje kulinárske zručnosti sa zlepšovali až do doby kedy som objavila svet zvaný FITNESS LIFE STYLE. Začala som cvičiť a plniť si sen z detstva byť fitneskou. Ako je už známe tak v tomto "svete" je základ strava a tvorí až 80% úspechu. Preto i ja som sa vydala cestou objavovania nových potravin a lepšej úpravy jedla v snahe zhodiť prebytočné kilá a citiť sa konečne zdravo a krásne. Postupom času vznikla aj moja fanpage na FB - Chudnite zdravo a do krásy s Gabi, kde pridávam rôzne recepty, ktoré som sama vymyslela, pripadne som sa inšpirovala inými receptami, ktoré som si trošku pomenila podľa seba aby spĺňali moje požiadavky o zdravom stravovaní.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.