Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Nový Fitshaker web: aké novinky, zmeny a vychytávky ťa čakajú?

fitshaker

Poď sa zoznámiť s novinkami, so zmenami a s rôznymi vychytávkami, ktoré sme pripravili na novom webe. Nezáleží, či si u nás prvýkrát alebo nás poznáš od začiatku. Veríme, že tieto informácie budú hodnotné rovnako pre všetkých ;-).

Odporúčame ti prečítať si celý článok. Je dlhší, no je v ňom zachytených tááák veľa vecí, že aj my sami, čo sme pomáhali tvoriť web, sme pri jeho písaní objavili niečo, na čo sme už aj dávno zabudli.

Dôležité! Na stránke sa ešte stále veľa vecí ladí, upravuje, opravuje a optimalizuje. Preto ťa veľmi prosíme, ak niečo objavíš, pošli nám o tom informáciu priamo cez FORMULÁR. Vtedy budeš mať istotu, že sa to čím skôr dostane k tým správnym ľuďom.

Sprievodca pre nováčikov

Ak sa nachádzaš na našom webe prvýkrát, radi ti pomôžeme v úvodnom kvíze, podľa ktorého ti odporučíme najvhodnejšie cvičenia, ktoré môžeš vyskúšať.

Zvoliť si môžeš viaceré parametre, na základe ktorých ti budeme vedieť odporučiť ten správny program. Zistíme, koľko skúseností máš s cvičkom, čo ťa baví a čomu sa chceš venovať.

Nemusíš sa báť vyplniť aktuálny stav. Všetky uvedené informácie si môžeš vo svojom konte kedykoľvek zmeniť :-).

ako zacat cvicit doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Programy

Všetky fit programy ako na dlani

Hneď prvá veľká podstránka po tej domovskej. Je však oveľa premakanejšia, na akú si bola doteraz zvyknutá. Nájdeš tu kompletný prehľad našich fit programov s označením, či ide o novinku, či je to cvičko pre začiatočníkov, pre tehotné či napríklad najobľúbenejšie. A takisto, ak budeš mať niektorý program zvolený ako hlavný, na tejto stránke ho uvidíš s označením Môj program.

A ďalšou zaujímavou mini vychytávkou je aj počet tréningov pri každom programe. A rovnako aj to, aké dlhé tréningy sa v programe nachádzajú. To znamená, vidíš minutáž najkratšieho aj najdlhšieho cvičenia v tomto programe. Možno práve to ti bude nápomocné pri výbere vhodného programu.

videa na cvicenie doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Nájdi pomocou filtra vhodné cvičenie

Obrovskou novinkou na tejto stránke je filter cvičení. Máš dnes chuť cvičiť tréning s konkrétnou pomôckou (napr. činkami, expanderom a pod.)? Alebo si chceš zacvičiť s obľúbeným trénerom, či napríklad dnes sa cítiš na poriadne kardio? Žiadny problém, toto všetko si vieš jednoducho vyfiltrovať a vybrať si. (Čítaj ďalej, niečo podobné totiž nájdeš aj priamo vo svojom kalendári ;-).)

cvičenie na chrbát doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Detail programu

Ak ťa zaujal konkrétny program, rozklikni ho a zisti o ňom viac detailov. Nájdeš tam vždy aj videoukážku, čo ťa asi v danom programe čaká.

Takisto vždy zistíš, koľko trénerov a ktorí sa v danom programe striedajú, na aké partie je tento program najviac zameraný, alebo dokonca aj to, či sa v programe stretneš s cvičeniami s pomôckami.

cvicenie na doma chudnutie

Kliknutím na obrázok sa dostaneš do detailu programu SexyBody.

Cvičenia

Vyberaj si v najpopulárnejších kategóriách

Na aké cvičenia ste sa pýtali najviac? Na tie, ktoré sme vám spracovali tak, aby boli vždy poruke! Neprehliadni horné „boxíky“, kde vieš rýchlo nájsť tie najvyhľadávanejšie okruhy cvičení (čiže napríklad cvičenie na zdravý chrbát, cvičenie do 15 minút a pod.).

cvicenie fitshaker

Kliknutím na obrázok sa dostaneš do časti Cvičenia.

Rozšírené vyhľadávanie a filtrovanie

Vyber si cvičenie presne podľa toho, na čo máš chuť, energiu a čas. Navyše s trénerom podľa svojej aktuálnej preferencie.

Hľadáš povedzme cvičko do 20 minút, so strednou obťažnosťou, zamerané na nohy a konkrétne, aby si precvičila aj lýtka? Žiadny problém ;-).

Alebo si sa dnes venovala vonkajšej aktivite, či pracovala v záhrade a hľadáš len strečingové cvičenie na uvoľnenie stuhnutého svalstva? Pozri v časti Zamerané na… a vyselektuj si len strečing.

Ak nie si s výsledkom spokojná, resp. chceš hľadať ešte ďalej, nad výsledkami máš možnosť vyčistiť filter. Takto si vieš jedným klikom zrušiť svoj výber a filtrovať znovu ;-).

cvičenie na chudnutie doma

Kliknutím na obrázok si vieš pozrieť filter v praxi.

Všetko, čo potrebuješ pred cvičením vedieť

Dĺžka videa, obťažnosť, spálené kalórie, opis cvičenia, pomôcky, informácie o inštruktorovi či zapojených partiách. Prečítaj si a zisti to, čo by ťa mohlo pred tréningom zaujímať :-).

Pod videami môžeš stále komentovať, diskutovať a zdieľať dojmy.

andrea peniakova pilates

Kliknutím na obrázok sa dostaneš do detailu cvičenia.

Kalendár

Tvoje ocenenia, úspechy a diplomy

Po prihlásení sa na stránku bude kalendár tvojou hlavnou stránkou. Hneď v úvode uvidíš pokope všetky dôležité ocenenia. Napríklad počet spálených kalórií doteraz, ktoré sú zaevidované na stránke, koľko dní po sebe sa ti podarilo odcvičiť, koľko videí si dokončila, a takisto aj to, koľko výziev máš už za sebou.

Toto je poriadna dávka motivácie zakaždým, keď sa prihlásiš, však? Mnohé ste nám totiž vraveli, že práve kalendár, v ktorom vidíte svoj progres, vás ženie vpred. A toto je teda ešte o level vyššie, aby vás to udržalo dlhodobo motivované.

Týždenné a mesačné zobrazenie

Vzhľad kalendára si môžeš prispôsobiť. Na starom webe si mala možnosť vidieť iba celý mesiac pokope. Čo je, samozrejme, super a túto možnosť sme ponechali. Avšak kvôli lepšiemu prehľadu si môžeš kalendár prepnúť aj do režimu 5 dní, tzv. Rýchly prehľad. V tom prípade uvidíš jednotlivé dni o čosi väčšie, rovno aj s náhľadmi videí, ktoré sú v daný deň naplánované podľa harmonogramu.

kardio cvičenie na doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

ako začať cvičiť doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Prispôsob si svoj cvičebný plán

Pri každom videu vidíš, či ho máš odcvičené alebo nie. Takisto aj koľko kalórií pri ňom približne spáliš.

A v neposlednom rade napravo nájdeš aj nenápadné 3 malé bodky pod sebou, ktoré sa stanú pre mnohé z vás určite nenahraditeľným pomocníkom. Ak totiž nebudeš mať chuť na cvičenie, ktoré v daný deň v kalendári uvidíš, jednoducho klikni na 3 bodky, vyber si možnosť vymeniť cvičenie a potom už len vyklikaj rozšírený filter podľa svojich preferencií. A je to. Jednoduché, však :-)?

fitshaker online

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Ďalšími skvelými možnosťami v tvojom cvičebnom pláne sú napríklad:

  • označiť cvičenie ako (ne)odcvičené,
  • pridať si ďalšie cvičenie,
  • pridať si vlastnú aktivitu (kde si okrem názvu aktivity, trvania a spálených kalórií môžeš nahrať fotku aj s poznámkami).

cvicenie doma pre zaciatocnikov

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Ako funguje zaznamenávanie v kalendári a aké zmeny v ňom môžeš robiť?

Časy, keď si nám musela písať, aby sme ti niečo z kalendára zmazali alebo aby sa ti políčko zazelenalo, sú nenávratne preč. Všetko to zvládneš sama :-)!

Pri každom cvičku nájdeš vpravo hore 3 bodky, v ktorých môžeš:

  • Upravovať svoj cvičebný program a plán (platí pri klasických programoch aj výzve). Stačí, ak klikneš na Vymeniť cvičenie. Podľa filtra si nájdeš a vymeníš za iné, na ktoré máš čas, chuť a energiu. Nezostane ti tak v kalendári nič „červené a neodcvičené“.
  • Zdieľaj cvičko na sociálnych sieťach a pochváľ sa svojím výkonom. Alebo ho odporuč kamoške vo Fitshakeri. Nech si ho zacvičí aj ona.
  • Označiť ako (ne)odcvičené. Touto šípkou si video označíš podľa jeho reálneho stavu. Ak si teda chceš preklikať video, pozrieť, čo ťa v ňom čaká, a pripraviť sa, už sa nemusíš báť, že sa ti označí ako odcvičené 2x. Skrátka si ho označ ako neodcvičené :-).

Aktuálna logika kalendára je nasledovná. Predstav si, že je PIATOK.

  • cvičko z každého dňa pred piatkom sa ti zaráta k tomu dňu, keď bolo ODCVIČENÉ (nie naplánované — tak to bolo na starom webe)
  • ak bolo odcvičené v piatok, tak k piatku, a tiež každé minulé video z predošlých dní
  • piatkové cvičko sa ti zaráta k piatku
  • cvičko zo soboty a „iných budúcich dní“ sa ti zaráta ku dňu PIATOK

Nepáči sa ti takéto zobrazenie? Využi funkcionalitu vyššie. Vymeň ho alebo označ ako (ne)odcvičené. Ty si „pani“ svojho kalendára a plánu.

Takto napísané to možno znie komplikovane, preto odporúčame, venuj tomu minútku a pozri sa do svojho kalendára a rovno si to vyskúšaj. Hneď zistíš, že je to vlastne veľmi jednoduché.
treningovy plan na doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Štatistiky

Neprehliadni, že pod kalendárom sa nachádzajú aj štatistiky, kde si môžeš zapisovať svoje miery. Takto budeš mať prehľad o svojom progrese pekne na jednom mieste. Nielen to, koľko a kedy si odcvičila, ale aj ako sa to prejavuje na tvojom tele ;-).

cvičenie pre začiatočníkov doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Moje konto

Po prihlásení na náš web by si v pravom hornom rohu mala vidieť svoje prihlasovacie meno a pod ním Moje konto. Keď si na to klikneš, uvidíš tam viacero možností, čo si vieš pozrieť, upraviť, prípadne sa odhlásiť. Poďme si povedať o každej trošku viac.

Profil a nastavenia

V profile si vieš sama nastaviť pár základných informácií, ako je tvoje meno, dátum narodenia, výšku (ostatné miery nájdeš v štatistikách vo svojom kalendári alebo aj vo svojom profile v časti Moje miery). Takisto si tam vieš zmeniť heslo a prípadne, ak to budeš naozaj potrebovať, zmazať si celý účet.

Kým však klikneš na toto tlačidlo, vedz, že tento krok sa nedá vrátiť späť. Potvrdením zmazania sa lúčiš s nami a tiež so všetkými dátami, aké vo Fitshakeri máš – odcvičené videá, štatistiky, fotky… Celý tvoj účet bude preč.

Všimni si, že tie isté záložky (teda profil, platby, výzvy...) máš jednak po rozkliknutí vpravo hore na Moje konto a rovnako ich vidíš aj úplne hore vypísané, aby si sa vedela medzi nimi ľahšie prepínať.

ako cvičiť doma

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Platby a členstvo

V tejto časti nájdeš všetky informácie o tvojom členstve. Najdôležitejší údaj pre teba bude určite infoška, dokedy máš členstvo platné. Nechýba, samozrejme, možnosť predĺžiť si členstvo aj zoznam faktúr.

Výzvy

V tejto časti si vieš pozrieť všetky svoje odcvičené/absolvované výzvy. Super motivačné, však :-)?

Moje miery

Ak máš doma náš Fitness diár, určite ti je ilustrácia povedomá. Princíp je úplne rovnaký ako pri diári. Akurát tu si miery nezapisuješ perom, ale klávesnicou ;-).

Je čisto na tebe, či si budeš robiť mesačný prehľad alebo nie.

cvičenie doma pre ženy

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Obľúbené

Zvykla si si ukladať cvičenia alebo články medzi obľúbené? Nikde sa nestratili, tu si ich pekne nájdeš. A ak klikneš na srdiečko pri článku/cvičení, uložia sa ti tam všetky ďalšie.

online fitness trener

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Ocenenia

Za svoju snahu a parádne výkony si zaslúžiš, samozrejme, aj pochvalu a ocenenie :-). Zbieraj odznaky za dni odcvičené po sebe, za spálené kalórie, zvládnuté videá a výzvy. Nezabudni sa nimi pochváliť v skupine na Facebooku.

Budeme sa tešiť spoločne :-)!

redukcia hmotnosti

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Živé prenosy

Novinkou pri našich živých prenosoch sú aj odpočítavacie hodiny, kde presne vidíš, koľko času ostáva do ďalšieho online tréningu naživo. A nechýba, samozrejme, aj harmonogram ďalších naplánovaných živých prenosov.

trening na doma

Kliknutím na obrázok sa dostaneš do detailu živých prenosoch.

Archív

Hneď na tejto istej stránke nájdeš aj archív, ktorý sme zatriedili do menších okruhov. Vyber si, či chceš cvičiť Gravid yogu, Yogu, Pilates, HIIT, SexyBody z archívu alebo ťa zaujímajú vzdelávacie videá (najmä o strave) či naše videorecepty.

online cvičenia

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Blog

Aj blog si prešiel mnohými (najmä estetickými) zmenami.

Kategórie článkov

Bola si zvyknutá na záložky blogu (teda cvičenie, recepty, stravovanie a pod.)? Teraz ich namiesto napravo nájdeš úplne hore hneď pod „hlavným menu“ (sú viditeľné, ak si kliknutá v časti blog).

Vyhľadávanie medzi článkami

Hneď vedľa tejto lišty naľavo uvidíš lupu. Vďaka nej môžeš na blogu vyhľadávať to, čo ťa práve zaujíma.

Hľadáš napríklad lievance? Napíš ich a vo výsledkoch uvidíš, že ti ako prvé nájde dokonca kategóriu na blogu, kde nájdeš recepty na lievance. A pod ňou uvidíš samotné recepty a úplne naspodku je tlačidlo Zobraziť všetky, aby si si mohla pozrieť všetky výsledky vyhľadávania pekne pokope.

Najnovší článok

Článok, ktorý má najväčší náhľadový obrázok, je ten úplne najnovší.

Ako môžeš vidieť, je pekne označený, do akej hlavnej kategórie patrí (či ide o recept, podcast, článok o cvičení a pod.), je tam dátum, kedy bol publikovaný, aj to, kto je jeho autor.

blog o zdravom jedle

Kliknutím na obrázok sa dostaneš na blog.

Najčítanejšie a najobľúbenejšie články

Pod tromi najnovšími článkami, ktoré sa nachádzajú na vrchu stránky, nájdeš napravo stĺpec s najčítanejšími za posledných 30 dní a najobľúbenejšími článkami. V tomto stĺpci ešte ostaneme, všimni si, že pod prvými 4 výsledkami máš šípku (zobraziť viac), na ktorú keď klikneš, uvidíš všetky články zoradené podľa kritéria najobľúbenejšie alebo najčítanejšie.

čo na ranajky pri chudnuti

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Nový vzhľad receptov

Veľmi výraznou novinkou na blogu je práve zobrazovanie receptov. Všetky nové recepty, ktoré od 13. 4. 2021 nahodíme na blog, budú oblečené do krajšieho šatu. Postupne takto prezlečieme aj staršie recepty. A, samozrejme, ešte tam vyladíme nejaké ďalšie kozmetické detaily kvôli ešte väčšiemu zážitku. No veríme, že už aj teraz je dostatočne výrazný ;-).

Ako sme už spomínali, nad prvou fotkou nájdeš aj srdiečko, ktorým si vieš každý recept či iný článok uložiť medzi obľúbené.

Informácie o autorovi nájdeš vedľa srdiečka, ale takisto aj dole pod článkom. Na meno si môžeš kliknúť, aby si si pozrela všetky doteraz publikované články od tejto osôbky.

Samozrejme, nechýba možnosť článok zdieľať, komentovať či dať mu palec hore, ak sa ti páči.

Pod každým článkom nájdeš vždy aj odporúčané články, ktoré budeme vždy vyberať tak, aby s témou článku priamo súviseli. Takto môžeš vždy objaviť novú super inšpiráciu.

zapečené bagetky

Kliknutím na obrázok sa dostaneš priamo na recept z náhľadu.

Pätička stránky

Ak hľadáš odkazy na naše sociálne siete (teda Facebook, Spotify, Instagram, YouTube či Pinterest), informácie o našom tíme, kontakty, najčastejšie kladené otázky a mnohé ďalšie užitočné informácie, neprehliadni aj pätičku stránky.

Kliknutím na obrázok si ho môžeš zväčšiť.

Ak si sa s čítaním dostala až sem, ĎAKUJEME ti ❤.

Dúfame, že ti to pomôže orientovať sa u nás a čoskoro sa na novom webe budeš cítiť tak, ako keby si si to takto navrhla ty sama. Vedz, že tieto prvé dni sú pre nás všetkých veľmi náročné, snažíme sa vylaďovať veci aj na stránke, aj byť vám nápomocní najviac, ako sa dá, no nie všetko vieme vyriešiť v sekundách. Najbližšie dni ti každý večer na Facebooku a Instagrame poskytneme aktualizácie k tomu, čo sa nám podarilo vyladiť.

P. S.: Za tieto všetky novinky a funkcionality vďačíme vám, milé naše Fitshakeráčky, ktoré ste nám za tie roky posielali svoju spätnú väzbu, čo by ste si na stránke priali zlepšiť či pridať. Ďalšia vďaka letí viac ako 25-tim vybraným adeptkám, s ktorými sme strávili desiatky hodín osobných konzultácií počas UIX testovania v Žiline a viac ako 100-vke z vás, ktoré ste dopodrobna ešte pred spustením testovali náš web. A nemôžeme zabudnúť šikovným programátorom z GoodRequestu, ktorí mali neľahkú úlohu preklopiť milióny dát do tohto nášho nového šatu.

Fotka autora
Katka a Baška
Redaktor vo Fitshaker

Sme nielen kolegynky, ale aj skvelé kamošky, ktoré si rozumejú v pracovnom, kuchárskom, kreatívnom a dokonca aj komiksovom svete! Veríme, že naše spoločné články ti prinesú inšpiráciu, nový pohľad na zdravé recepty, čosi ťa naučia a možno aj vyčaria úsmev na perách. Vedz, že ti v nich okrem zaujímavých myšlienok posielame aj veľa motivácie, lásky a sily na cestu za krajším a zdravším ja. 😊

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.