Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Novoročná výzva 2019: Ako schudnúť a získať zdravé telo?

ako schudnúť
Aj ty na konci roka bilancuješ, čo sa ti podarilo, čo by si chcela v tom novom zlepšiť, prípadne si dávaš ciele do nového roka? A je medzi nimi aj zmena postavy? Prípadne získanie viac energie, zmena stravovacích návykov, zaradiť do bežného života viac pohybu? Alebo toto nerobíš, no momentálne nie si spokojná vo vlastnom tele a žiada sa ti s tým niečo urobiť? Potom čítaj ďalej! ;-)

# 1: Stretneme sa spolu pri cvičení!

Naši tréneri ťa pozývajú cvičiť. Pripravili si pre teba zmesku tréningov, ktorými budeš chudnúť, formovať postavu a aj sa venovať strečingu, ktorý je rovnako potrebný a dôležitý na regeneráciu. S Janym Landlom, Zorou Czoborovu či Leou Vršeckou sa budeš stretávať pri cvičeniach na posilňovanie svalstva - pri parádnych cvikoch na zadok, ruky, stehná či bruško.
So Zuzkou Light si dáš poriadne do tela pri intenzívnych tréningoch zameraných komplexne na celé telo. Olinku Bartalskú budeš stretávať pri cvičeniach HIIT, po ktorých neostane tvoje tričko určite suché. Rovnako aj s Jankou Budayovou si spolu zacvičíte pri intervalových tréningoch. Dynamické zostavičky má pre teba pripravené aj Lea Grančič, bruško budeš formovať hlavne pri cvičeniach s Maggie Kažimírovou.
Pri naťahovacích cvičeniach joga a Pilates sa budeš stretávať s trénerkami Andrejkou Peniakovou a Nikol Chovancovou. Nech ťa to však nemýli, tieto cvičenia sú síce pomalšie a zamerané hlavne na strečing, no aj po nich môžeš mať poriadnu svalovicu. ;-)
ako schudnut z brucha
Všetky cvičenia budú mať cca do 30 minút. Nakoľko ich vieš cvičiť v pohodlí domova, nemusíš nikam dochádzať, určite sa ti podarí nájsť si polhodinku pre seba. Dôkazom sú mnohé ženy, ktoré už s nami nejaký ten piatok cvičia a samé nám potvrdili, že ten čas si nájsť vedia, aj keď im to zo začiatku pripadalo nepredstaviteľné.


Valéria má doma 3 malé detičky, no aj tak s nami cvičí a vyzerá úžasne
Víťazka Výzvy do plaviek 2018 Terezka je tiež dôkazom toho, že aj popri deťoch sa dá schudnúť 12 kíl
Slávka má doma 5 dcér + manžela, stará sa o domácnosť a chodí do práce,  no aj tak má čas aj pre seba - výsledkom je zhodených 17 kg


Zoznám sa s trénermi v tomto krátku videu a poď s nami od 7.januára cvičiť. ;-)
 

# 2: Pomôžeme ti zmeniť stravovacie návyky k lepšiemu!

Každú nedeľu sa budeš stretávať s Ivkou Eľkovou - nutričnou špecialistkou so 6-ročnou praxou, pod ktorej dohľadom schudlo už viac ako 1 200 klientov.
Ivka kedysi tiež bojovala s nadváhou, no v tom čase (12 rokov dozadu) nebolo toľko kvalitných informácií, tak si prešla rôznymi diétami a spätne jojo-efektami, až sa rozhodla zaujímať o stravu hlbšie. Urobila si množstvo školení a certifikátov a teraz vypracováva jedálničky nielen sebe, ale svojím klientom.
Ak by si chcela byť klientkou Ivky aj ty, musíš si počkať cca mesiac, kým sa dostaneš na rad. No u nás na ňu čakať nemusíš. O svoje vedomosti z praxe sa s tebou rada podelí. ;-)
jedalnicek na chudnutie
A aké témy si spolu rozoberieme? Pôjdeme pekne postupne. Na začiatku sa zoznámiš s markoživinami, povieme si o dôležitosti vlákniny, ovocí, zeleniny, pitnom režime. Naučíme sa počítať kalórie. Ukážeme si, ako by mal vyzerať ideálny nákup, čo by sme mali vkladať do nákupného košíka, čomu sa naopak vyhnúť. Povieme si, ako si zostaviť jedálniček na celý deň, budeme sa venovať téme vyvrátenia potreby detoxikácie, najčastejším chybám pri chudnutí, ako sa stravovať počas špeciálnych príležitostiach a zodpovieme si aj na mnohé iné otázky. Bude to super jazda. ;-)
dieta na chudnutie
A navyše, pre každého, kto bude s nami vo výzve, máme pripravený vzorový jedálniček na 5 dní od Ivky Eľkovej. Obsahuje recepty na raňajky, desiate, obedy, olovranty a večere. Je to príklad toho, ako by mohol vyzerať jedálniček, aby v ňom boli obsiahnuté všetky potrebné látky a živiny. Nejde o individuálny jedálniček, nakoľko je ťažké zohľadniť chuťové preferencie, intolerancie, či napríklad zamestnanie do jedného jedálnička, je to však vzor, podľa ktorého by si mohla každá z vás vedieť vyskladať ten svoj. ;-)
 

# 3: Budeme tu pre teba!

Nielen my, ale aj naše manažérky šťastia Baška a Simča ti budú k dispozícii. Budeme sa navzájom podporovať, pomáhať si, riešiť spolu tvoje otázky. Môžeš sa tešiť na pravidelnú zásobu rôznych rád, odporúčaní, tipov či zdravých receptov, ktoré ti budeme posielať aj vo forme emailov, no ak ti to bude málo, ďalšiu inšpiráciu môžeš čerpať z nášho Facebooku, Instagramu, alebo si môžeš robiť svoje Pinterest nástenky.
V neposlednom rade, budeš súčasťou obrovskej komunity žien, ktoré prechádzajú presne tým istým, čo aj ty. Pridaj sa do skupiny na Faceboku, kde si môžete aj navzájom radiť, zdieľať svoje dojmy z cvičenia, pýtať si inšpirácie na varenie a čokoľvek ďalšie. Odkedy táto skupina existuje, vznikla z nás akási pekná Fitshaker rodinka, kde sa dočká každá pochvaly, povzbudivého slova a pocitu spolupatričnosti. ;-)
motivacia
 

# 4: Tvoje úsilie bude odmenené

Tvojou odmenou bude úžasný pocit zo seba samej, že si dokázala 50 dní poctivo cvičiť a meniť svoje nesprávne návyky k lepšiemu. Po tých necelých 2 mesiacoch začneš na sebe pozorovať viac energie a vitality, znížia alebo odstránia sa bolesti chrbta, budeš mať oveľa lepšiu kondičku, zbavíš sa nechceného tuku, naberieš svalovú hmotu (neboj, nie ako Schwarzenegger), spevnia sa partie, ktoré si mala mľandravé, zmenšia sa ti obvody pása, stehien a bokov.
Navyše, pre 24 z vás sú pripravené aj vecné ceny.
Kategória žien, ktoré mali pred výzvou do 70 kg, súťažia o:

Kategória žien, ktoré majú pred výzvou nad 70 kg, súťažia o:

  • balíček produktov Powerlogy v hodnote 88 €

  • ročné členstvo vo Fitshakeri v hodnote 79 €

  • set zástery pre ňu a neho od Lallychic v hodnote 54 €

  • balíček prírodnej kozmetiky Biofy® v hodnote 49,55 €

  • proteínový balíček od HappyBio v hodnote 35 €

  • BiOil 200 ml v hodnote 28 eur

  • BiOil 200 ml v hodnote 28 eur

  • balíček mrazom sušeného ovocia Tropicana a mrazom sušených malín v čokoláde od výrobcu Brix - Grown for flavour v hodnote 20 €

  • kniha 60 dní k novej postave v hodnote 19,90 €


Špeciálne ceny

Týmito cenami odmeníme tie, ktoré sa nedostanú medzi prvých 18 výherkýň, no budeme chcieť oceniť tiež ich progres. Možno nebude až taký veľký, ale budeme vedieť, že tá žienka sa snaží a chudne napríklad už dlhšie, len je jej progres pomalší. Alebo naopak počas výzvy priberie, ale nie tuk, ale naopak narastie jej hmotnosť, lebo sa jej zmení svalová hmota. V konečnom dôsledku tak možno bude vážiť o 2 kilogramy viac, ale jej telo bude aj z fotiek pôsobiť pevnejšie a viac fit.
Týchto 6 vybraných žien získa niečo z tohto:

ako schudnut
 

Pripravili sme až 3 hlavné ceny!

V každej kategórii dostane hlavná výherkyňa pobyt. Pre kategórie žien, ktoré mali vo výzve do 70 kg a nad 70 kg bude prichystaná odmena v podobe pobytu pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou v hoteli Končistá**** v hodnote 240 €.
Hotel sa nachádza v pokojnom vidieckom prostredí podtatranskej obce Lučivná. Poskytuje neopakovateľnú panorámu Vysokých Tatier. Mimoriadne priaznivé klimatické podmienky v regióne sa historicky využívajú na liečbu ochorení dýchacích ciest.
Hotel má vlastný bazén (s protiprúdom, chrličom, hydromasážnou lavicou s výhľadom na štíty Tatier, s masážnymi tryskami v stenách bazéna), wellness (veľká samostatná vírivka, fínska a parná sauna, infra kabína s morskou a vysokohorskou klímou), reštauráciu a kaviareň s letnými terasami. V hoteli si môžeš dožičiť aj masáž, príjemné osvieženie, nápoje aj ovocné šťavy si vieš vychutnať vo wellnes bare.
Okrem Vysokých Tatier, ktoré sú naozaj veľmi blízko, to nie je odtiaľ ani príliš ďaleko smerom na Liptov a do Nízkych Tatier. Vyžitie v okolí je naozaj fantastické
Tretí pobyt je v kategórii špeciálne ceny. Bude to tiež pobyt plný oddychu, pohody a súkromia pre 2 osoby na 2 noci v rodinnej rezidencii Horvát Family Residence na Liptove v malebnom prostredí obce Lúčky, len pár kilometrov od mesta Ružomberok. Rezidencia je situovaná priamo v pôvodnej dedine, ktorá je známa aj vďaka kúpeľom a unikátnej dominante – Lúčanskému vodopádu.

Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi, priateľov a rodinných známych, s ktorými môžete prežiť množstvo príjemných a pohodových chvíľ v súkromí, ktoré ponúka čaro vidieka a krása okolitej prírody.

 
Pripravili sme pre teba kompletný balíček, rozhodnutie, či do toho ideš, je už na tebe. Veríme, že sa v Novoročnej výzve vidíme aj s tebou. ;-)
chudnutie
 
Pozri si aj príbehy žien, ktoré s nami už v minulosti vo výzve boli:
9 príbehov žien, ktoré úspešne zdolali Novoročnú výzvu 2018
V poslednej Výzve do plaviek 2018 s nami schudla aj Irenka a to krásnych 13,5 kg
Janka začala vo výzve v januári a do leta schudla 18 kg
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.