Miška (-5,3 kg), mamička 2,5 ročného synčeka: „Zmestím sa do starých vecí a cítim sa super.“

Miška je mladá maminka, ktorú hnevalo, že sa nezmestila do svojho starého oblečenia. Keď prišiel podnet od kamošky Janky, aj ona sa zapojila do Výzvy do plaviek 2018 a vydržala do konca. A veruže sa oplatilo. Miška vyzerala podľa nás úžasne už aj predtým, no výzva jej krásne vyformovala postavu a veruže na maminu 2,5-ročného synčeka vyzerá neskutočne fantasticky. Pozri si, ako sa jej vo výzve darilo a čo dosiahla. ;-)

Prosím skús nám na úvod predstaviť seba, svoj denný režim pred výzvou a iné zaujímavosti, ktoré by sme určite mali vedieť.

Volám sa Michaela, mám 30 rokov a som na materskej dovolenke s 2,5 ročným synčekom. Vždy som mala problém udržať si váhu. Ak som si nedala pozor hneď som pribrala a to sa mi podarilo aj počas tehotenstva. Pribrala som „pekných“ 30 kg! Vďaka kojeniu a neustálemu kočíkovaniu odišlo 20 kg počas prvých mesiacov, avšak zvyšných 10 kg sa ma nechcelo pustiť. Hoci som sa skúšala pri malom dostať do formy, nedarilo sa mi tak akoby som chcela. Skúšala som krabičkovú stravu, nejesť pečivo, sladké, chodiť do ženského fitka, cvičiť doma podľa aplikácie (ktorej som poriadne nerozumela), no nič z toho nemalo dlhú budúcnosť.

premena

 

Vyskúšala si v minulosti nejaké známe diéty, detoxikačné kúry alebo iné redukčné plány? Aké máš s týmto skúsenosti?

Vyskúšala som ich toľko, že ich všetky neviem ani vymenovať. Ale ako vieme, žiadna nefunguje a navyše, keď sa dostaví JOJO efekt, tak je človek deprimovaný ešte viac ako pred začiatkom diéty.

 

V aký okamih prišiel ten osudový zlom, kedy si si povedala: „Je čas niečo zmeniť“!? Čo presne nastalo po takejto úvahe? Aký bol tvoj hlavný cieľ zmeny životného štýlu a plán dosiahnuť ho?

Neviem presne, ale už dlhšie som sa necítila dobre vo svojom tele. Nemohla som si obliecť to, čo som chcela, v skrini mi stáli staré veci, ktoré mi boli tesné a hlavne sa blížilo leto. Keď som si predstavila, že sa zas budem cítiť nepohodlne na kúpalisku medzi tými vyšportovanými telami, viac mi nebolo treba!

výzva

 

Kedy a ako Ti do cesty prišiel Fitshaker a akú úlohu v tvojej premene zohrával?

Myslím, že to bolo koncom marca 2018, keď mi kamarátka Janka spomenula, že cvičí s Fitshakerom a ukončila Novoročnú výzvu. Keď mi poslala fotky pred a po tak som bola užasnutá. Perfektne schudla! Dohodli sme sa, že do ďalšej výzvy pôjdeme spolu a tak sa aj stalo a mne sa podarilo schudnúť krásnych 5,3 kg a spolu 19 cm. Zmestím sa do starých vecí a cítim sa super. Jem chutne a zdravo! Konečne som našla správny štýl stravovania.

 

Čo považuješ za najdôležitejšie zmeny v dennom režime, ktoré Ti priniesli úžasné dosiahnuté výsledky?

Samozrejme cvičenie a ak sa dá chystanie jedál vopred. Väčšinou si urobím týždenný plán, nakúpim suroviny a navarím aj na tri dni.

zdrava strava

 

Prišla počas trvania výzvy kríza alebo dočasná chvíľka, kedy si chcela všetko vzdať? Ako si ju zvládla? Čo bol pre teba neustálou motiváciou?

Krízu som vôbec nemala, asi to bude tým ako si to človek nastaví v hlave. Mala som cieľ, ktorý som chcela dosiahnuť a priznám sa, motivovali ma aj ceny.

 

Ako vyzerá tvoj jedálniček aktuálne po ukončení výzvy? Pokračuješ v zdravom životnom štýle aj naďalej? Alebo sa v ňom nájde miesto aj na nejaké tie prehrešky?

Samozrejme, že sa už nemienim vrátiť k starým stravovacím návykom. Milujem hlavne sladké raňajky (lievance z ovsených vločiek, ovsená kaša, či banánový alebo avokádový chlebík). Na obed som si obľúbila polievky, no môj najobľúbenejší je kurací perkelt s mrkvovými haluškami. Ak večer nemám inšpiráciu variť, tak ma zachráni mozzarella s paradajkami. :-)

Musím ešte popracovať na pravidelnejších desiatach a olovrantoch. Mojím prehreškom, ktorého sa nedokážem vzdať, je zmrzlina, ale ak sa dá, zvolím si radšej sorbet miesto smotanovej.

 

Aké sú tvoje ciele aktuálne? Pôjdeš s Fitshakerom aj do ďalšej výzvy?

Momentálne je moja váha 71 kg, konečný cieľ mám 65 kg, takže určite makám ďalej. A na ďalšiu výzvu sa už teraz veľmi teším a najmä na to, že už budem v kategórii do 70 kg.

ako schudnut

 

Čo by si záverom odkázala všetkým, ktorí váhajú začať pracovať na svojej premene, napriek tomu, že po zmene túžia?

Nie je prečo váhať, teraz je tá najvhodnejšia chvíľa, kedy začať. Ak váhate, odfoťte sa. Ak Vám pohľad na fotku prekáža, tak máte dôvod prečo začať. Máme len jedno telo, tak si ho vážme. ;-)

 

Ak chceš na sebe začať makať, skús cvičiť tiež v domácom prostredí s našim online fitkom. Nájdeš u nás kopec možností, s kým si zacvičiť. V programe Sexy Body na teba čaká aj Zora Czoborová, či napríklad taký Jany Landl, s ktorým sa nielen zapotíš, ale aj parádne zasmeješ:

online cvičenie

 

Miška nie je jediná, ktorá sa zapojila do Výzvy a získala telo, po akom snívala. Schudnúť s nami sa podarilo aj týmto kočkám:

Janka od januára schudla už krásnych 18 kg a pokračuje ďalej!

Evke sa vďaka 2 mesiacom vo Výzve podarilo získať dokonca kocky na brušku!

Aj Peťke sa podarilo nádherná premena. Dokonca zistila, že sa po tých 2 mesiacoch cvičenie pre ňu stalo už zvykom

Katka a Baška

Článok bol pridaný dňa 04/09/2018 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyPremeny   |   Autor: Katka a Baška

Komentáre