Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Lucka: „Po ukončenej harmonickej výzve som neverila, čo všetko dokážem.“

fitshaker výzva

Je pre nás veľkou radosťou a cťou čítať, že vám harmonická výzva pomáha aj pri zložitých zdravotných problémoch. Napríklad takých, aké mala Lucka. Úprimne sa tešíme, že výzva jej pomohla opäť nájsť silu, akú skrýva jej telo. Prečítaj si, ako zmenila Lucke život 😊.

Harmonická výzva vám utkvela v pamäti aj vďaka tomu, že pomohla vášmu telu. Vieme, že ste mali bolesti, ktoré cvičenie sčasti vyriešilo. Opíšete nám, v akom stave bolo vaše telo na začiatku výzvy?

Harmonická výzva bolo to najlepšie, čo som mohla pre seba spraviť.

Som po úraze nohy, utrpela som špirálovú zlomeninu tíbie a dostala som do nohy množstvo kovu. Žiaľ, niektoré šrauby boli tak nízko umiestnené, že som nedokázala naplno rozhýbať členok a po 9-mesačnej péenke sa mi kov začal pýtať von. Tak nasledovala ďalšia operácia a po nej rehabilitácie. Tie do určitej miery členok rozhýbali, ale to ozaj iba do určitej.

Počas tých 9 mesiacov som nekráčala práve ukážkovo a snažila sa uľavovať nohe, ako to šlo, čo sa odrazilo na mojom tele. Vyrotoval mi bedrový kĺb a vysunula sa platnička. Začala som trpieť bolesťami a zapaľovali sa mi kĺby. To si pýtalo množstvo antibiotík a Aulin na bolesť. Brala som aj Milgammu a skončila na neurológii.

Tam mi poradili riadne spevniť oblasť brucha, chrbta a celkovo začať cvičiť. To som však práve zistila, že som tehotná. Tak som si počkala na obdobie po pôrode, ktorý tiež dal riadne zabrať môjmu telu. Kvôli nohe mi odporúčali cisársky rez, ale ten som odmietla. A hneď po pôrode sa mi opäť zlomila noha... Tá istá. Po zhojení zlomeniny som zase mala rehabilitácie a išla ešte aj na súkromné.

To ma naštartovalo a prihlásila som sa na individuálne hodiny pilatesu. Toto cvičenie mi úplne sadlo. V tom čase som asi vyhľadávala nejaké cvičenia a vyskočila mi reklama na Fitshaker. Tak som začala výzvu do plaviek, ale vôbec som ju pre koleno nezvládala . Stále ma pobolievalo. A potom sa začala harmonická výzva a môj obľúbený pilates. A ešte keď som sa dozvedela, že v kombinácii s jogou, to bolo niečo pre mňa. Jogu som síce necvičila, ale aspoň sme sa zoznámili.

A v akom stave bolo telo po uplynutí 40 dní?

Po ukončenej harmonickej výzve som neverila, čo všetko dokážem. Dokonca som ráno vstávala skôr, aby som si odcvičila hodinu, a niekedy pridala niečo aj večer. Postava spevnela, ráno som sa nebudila na bolesť krížovej oblasti, chodila som vzpriamene a pri strieške som dala päty úplne na zem! To sa mi nestalo už pár rokov. Veľmi som sa tešila, keď som sa predklonila a zistila, že hlavu si dám až ku kolenám. Cítila som sa úžasne.

Ale čo bolo najdôležitejšie, že mi ani nenapadlo dať si žiadnu tabletku...

A prečo aj, keď bolesti odišli. Viete, keď máte malé dieťa a nemôžete ho nosiť na rukách, lebo by to bolo cez bolesť a slzy, a zrazu to ide...

Pomohla vám výzva naladiť sa na dobrú vlnu aj psychicky? Vyčistiť si hlavu od myšlienok celého dňa?

Okrem tej fyzickej stránky ma výzva naučila byť pokojnejšia. Meditácie, dýchanie, vypustenie myšlienok a pokojnejšie zaspávanie. V práci mám dosť stres, a keď je najhoršie, predýcham to, večer ľahnem na podložku a vypnem. Pri zaspávaní mi lietali myšlienky a veľakrát som zaspala o 2. ráno...

Celkovo som sa naučila dať sa do väčšej pohody. A čo sa mi ešte veľmi páčilo, bolo otužovanie. Na konci sprchy si pustiť chladnejšiu vodu. Až som skončila s úplne studenou. Toto mi odstránilo trhanie v nohe...

Tento rok plánujeme harmonickú výzvu opäť, pridáte sa k nám aj tentoraz 😊?

Tak to na 100 %. Ešte ma čaká operácia kolena, ale istotne si dám túto výzvu.

Pre koho je podľa vás vhodný tento druh výzvy?

Pre tých, ktorí zanedbávali svoje telo a chcú si ho dať do poriadku, pre tých, ktorí sa potrebujú po psychickej záťaži odreagovať, naučiť sa relaxovať a spevniť telo.

Už štvrtý ročník 40-dňovej výzvy Harmónia tela a duše 2021 začína pondelok 8. novembra. Nenechaj si ho ujsť a prihlás sa ešte dnes:

yoga pilates
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.