Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Bibiánka (- 3,9 kg ): „Z pohybu máme mať predsa radosť a nie sa trápiť cvikmi, ktoré nám nesedia.“

cvičenie doma

Prečo sa Bibiánka rozhodla cvičiť s Fitshakerom a aké zmeny sme jej priniesli do života, zistíte v rozhovore 😊.

Bibiánka, kedy ste sa rozhodli cvičiť s Fitshakerom a aké boli vaše začiatky 😊? Začali ste výzvou? Alebo ste sa na niektorej zúčastnili?

Bolo to veľmi spontánne rozhodnutie. Pár dní mi na Facebooku vyhadzovalo reklamu na novoročnú výzvu.

Priznám sa, že Fitshaker som predtým vnímala skôr ako stránku so zdravými receptami, nie ako cvičebný program. Nakoniec som reklamu rozklikla a dala sa zlákať sloganom, že stačí polhodina denne.

Povedala som si, že poplatok nie je taký vysoký, tak to skúsim. Bolo to posledný deň v noci, keď sa dalo prihlásiť. Nie som typ človeka, ktorý obľubuje cvičiť pred druhými. Chodenie do fitneska nebola cesta pre mňa. Jednak na dedine žiadne nemáme a chodiť kvôli tomu do mesta mi prišlo ako strata času (balenie, cesta, samotné cvičenie, cesta späť). Preto ma zaujalo aj to, že sa dá cvičiť doma a netreba na to ani drahé náradie či stroje.

Prv som bola trochu zmätená ako, čo, kde, ako zmeniť videá, ako preskočiť, čo sa dá robiť, keď mi niektorý deň nevyjde cvičiť. Postupne som sa do toho dostala. Hlavnou motiváciou boli faldy na bruchu, to, že som fučala už pri bežných činnostiach a že sa ručička na váhe už veľmi tesne dotýkala 80 kg, čo je moja pomyselná hranica, že ďalej už jednoducho nie. Pri prvých cvičeniach som hľadela ako hrom do duba a bola som zadýchaná už pri rozcvičke. Pomohli mi však slová trénerov, že každý má ísť svojím tempom, neprepínať sa a radšej si dať menej opakovaní.

cvicenie doma na chudnutie

9.1.2023

cvičenie doma

9.1.2023

Po akom čase ste na sebe začali pozorovať zmeny? Či už lepšiu kondíciu, alebo kilá dole 🙂.

Zmeny sa plne prejavili po zhruba dvoch mesiacoch.

Prvý mesiac si telo ešte len začalo zvykať na zmenu stravy a pravidelné cvičenie. Prvé kilá a hlavne centimetre išli dole po tých dvoch mesiacoch.

Našťastie som sa dozvedela zaujímavé a nové info o chudnutí, cvičení a tom všetkom vďaka komunite v skupine Fitshaker na Facebooku.

Napríklad že svaly sú ťažšie než tuk, a preto sa treba skôr zamerať na úbytok centimetrov než na to, čo ukazuje váha. Kondícia sa mi zlepšila, nefučala som ako parný rušeň, len čo som trochu pobehla za deťmi na prechádzke.

stroje na cvičenie doma

9.3.2023

tipy na cvicenie doma

9.3.2023

Veľa žienok berie pri zhodení kíl ako skvelý benefit aj to, že si môže kúpiť nové menšie oblečenie. Vieme, že vy takéto špecifické kúsky vo svojom šatníku máte 😊. Poviete nám, aké to je, keď vám teraz sadnú 😊?

Priznám sa, že veľa tzv. motivačného oblečenia nemám. Nikdy mi aj tak nevyšlo úplne doň schudnúť, takže také už ani nekupujem/nenechávam v šatníku. Už som si však pár nových letných šiat kúpila a bolo príjemné vyberať z vešiaka oblečenie menšie o jednu konfekčnú veľkosť, než som mala.

Čo sa však týka mojich špecifických kúskov, sú to kroje ❤️.

95 % z nich sú originály, niektoré kúsky majú aj 90-100 rokov. Vieme, že vtedy boli ľudia oveľa nižší a ich celková stavba tela sa líšila od súčasnosti. Takže aj miery jednotlivých súčastí sú primerané ľuďom pred 100 rokmi. Keďže som už išla do vorvaních rozmerov vzhľadom na útlosť niektorých súčastí, nesmierne ma potešilo, keď som si po asi 3 mesiacoch cvičenia vyskúšala jeden z lajblíkov a bez problémov som ho zapla cez brucho.

Síce s niektorými kúskami stále cez prsia bojujem, ale aj to sa hádam časom poddá.

cvičenie doma s vlastnou váhou

Stravovanie ja alfa a omega, ako ste ho upravili?

Do stravy som zaradila viac ovocia a zeleniny, začala som piť viac vody. Aj keď samotnú stravu nedodržiavam na 100 %. Keď mám chuť na koláč či inú sladkosť, dám si. Ak však bola chuť na sladké veľká a vedela som, že by som už viac nemala, vypila som pohár vody alebo som si dala lyžičku domáceho medu.

Jasné, občas sú aj riadne prehrešky v podobe čipsov či polovičky čokolády. Hlavne keď sa blížia moje dni. Ale prestala som sa prejedať, stále niečo zobkať, však len toto a veď len toto.

Začala som jedávať pravidelnejšie a racionálnejšie, ku každému jedlu sa snažím jesť veľa zeleniny. Pri maškrtách vždy vidím tie kvapky potu, čo mi budú tiecť pri ich spaľovaní. Tak si to radšej nedám alebo si dám len polovicu. Aspoň mi viac ostane.

program na cvicenie doma

2.5.2023

videa na cvicenie doma

2.5.2023

Mali ste obľúbené tréningy, ktoré ste cvičili, alebo ste len dodržiavali harmonogram, ktorý bol v kalendáriku?

Prv som cvičila, čo kalendár ponúkal. Postupne som si našla svojich obľúbených trénerov, ktorých videá som si ukladala a následne vymieňala, keď bolo cvičenie s niekým, kto mi nesedel. Aj to sa mi na Fitshakeri páči, že cvičenie sa dá jednoducho vymeniť.

Z pohybu máme mať predsa radosť a nie sa trápiť cvikmi, ktoré nám nesedia.
kardio cvicenie doma

13.6.2023

cvicenie doma pre zeny

13.6.2023

cvičenie doma chudnutie

13.6.2023

Čo na vašu zmenu povedalo okolie 😊?

Veľa známych a kamarátov, čo ma dlhšie nevideli, sa ma hneď pýtali, čo robím, že som riadne schudla a že dobre vyzerám. Odpoveď bola jednoduchá – prestala som žrať a začala sa hýbať.

Segra mi povedala, že by tipovala, že som schudla za dva mesiace aj viac ako len 3 kg. Bolo to aj tým, že som „vyfučala“. Brucho už nemám také nafúknuté a aj oblečenie na mne vyznie, ako má, a nie je napasované. Pristihla som sa aj pri tom, že chodím viac vystretá.

Nie je to tak dávno, čo som bola u kamarátky na masáži. Keď mi masírovala chrbát, spýtala sa ma, či cvičím, a že vidno, že neflákam ani strečing. Že pre ňu je vždy najkrajší pohľad na zdravý chrbát a na pohmat cíti, kto má zdravé svaly a kto ako cvičí.

Keď som šla pozrieť kolegyne do práce (som na rodičovskej dovolenke), zostali zaskočené, či som znovu tehotná, keďže som schudla vždy na začiatku tehotenstva alebo keď som dojčila. Ale po vysvetlení ma pochválili, že len nech mi to vydrží, že keď sa vrátim do práce, ony ma zase vykŕmia.

cvicenie doma nohy

3.7.2023

cvicenie doma zeny

3.7.2023

cvicenie doma s vlastnou vahou

3.7.2023

Veľmi veľa žienok sa zasekne hneď na začiatku. Čo by ste im poradili, ako vytrvať a nevzdať to 😊?

Podľa mňa je hlavné urovnať si to v hlave. Buď so sebou naozaj chcem niečo robiť, alebo nie. Lebo hľadať výhovorky dokážeme všetci, ale zaprieť sa a naozaj makať chce odvahu a odhodlanie.

Čiže kým nebudú odhodlané naozaj niečo zmeniť, tak im, žiaľ, nepomôže akákoľvek rada či odporúčanie. Sama mám dve malé deti, rodinu, domácnosť, záhradu a veľa záujmov, ktoré zaberajú čas.

Ale tá polhodinka na cvičenie sa dá nájsť vždy. Áno, samozrejme, niekedy sú dni, keď sa človeku naozaj nič nechce. To je v poriadku, kým tieto dni neprevyšujú tie aktívne. Tiež som mala argument, keď boli deti malinké, že som rada, keď spia a ja mám tú hodinu len pre seba a naozaj nič nemusím. Už sú však väčšie (4 a 2 roky) a je zábava cvičiť doslova s nimi na chrbte. Aspoň nemusím používať závažia navyše. Ako vraví Maťo Olejár, zober, čo máš poruke – činky, kameň z ulice či dieťa, čo pobehuje okolo 😊.

Ak by som to teda mala zhrnúť – kým to nebude mať človek nastavené v hlave, tak je márna snaha už len začínať. Ale keď už začnem, dôležité je neprestať a nezačínať počas roka x-krát nanovo. Lebo o to to bude len ťažšie a horšie. A že nejdú kilá hneď prvý mesiac dole? Nevadí. Pôjdu dole o dva mesiace. Každé telo sa musí nastaviť, že s ním chcete niečo robiť. Hlavne ak má za sebou už niekoľko hladoviek či neúspešných diét.

Možno by som poradila pozrieť sa aj na cvičenie ako na zmenu životného štýlu, nie ako diétu. Zdravšiu stravu brať ako benefit, nie ako niečo, čo musím striktne držať, lebo... Lebo čo? Lebo nič. Chcem to predsa robiť pre seba, nie pre niekoho iného ♥.

Mne sa najviac osvedčilo robiť si porovnávacie fotky a zapisovať si zhodené centimetre. Tam krásne vidieť, ako sa jednotlivé partie formujú a upravujú.

A čo je lepšie ako vizuálna motivácia? Treba však pamätať na to, že sa treba porovnávať len sama so sebou, nikdy nie s ostatnými. Každý máme iné spaľovanie, zázemie, podmienky a podobne.

Nezabúdajme si stanoviť malé a veľké ciele a aj sa pravidelne odmeňovať. Či už v podobe masáže, koláčika, stretka s kamarátkou pri víne, alebo niečoho, čo sme si dlho nedopriali alebo odopierali. Držte sa ♥.

Veríme, že ťa premena Bibiánky inšpirovala, nezabúdaj zvládneš všetko, čo si zaumieniš 😉.

Už 4.9. sa s nami môžeš zapojiť aj do výzvy Reštart po lete! Nielenže si v nej vyskúšaš širokú škálu pohybových cvičení a nájdeš to pravé pre seba, ale zároveň budeš mať okolo seba krásnu podporu zo strany všetkých z nás, ktoré do nej ideme tiež ❤️😊.

Tešíme sa na teba, bude to skvelá spoločná jazda za našim zdravím:

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.