Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Katka (-15 kg): „Bola som rozhodnutá neprestať cvičiť už len pre ten úžasný pocit.“

cvičenie

To, že sa aj rodičia Katky rozhodli predplatiť si Fitshaker a cvičiť s nami, je obrovská pochvala 😊.

Tešíme sa, že Katka si našla popri synčekovi čas na seba a cvičenie s Fitshakerom sa stalo jej každodennou súčasťou 😊.

tréning doma

Ako si sa cítila pri prvých cvičeniach s Fitshakerom? Pamätáš si, s kým bol tvoj prvý tréning?

Svoju cestu s Fitshakerom som začala PLAVKOVOU VÝZVOU 2022 a bola som totálne nadšená, cvičenie som si okamžite zamilovala. Nadávala som si, prečo som nezačala už dávno pred rokmi, keď mi Fitshaker ospevovala sesternica.

Svoj úplne prvý tréning si nepamätám, ale hneď mi prirástli k srdcu Maťo Olejár a Honzík Kempa, zo žien Diana Hô Chí a Janka Jánošíková.

Vyhovoval mi celý výzvový koncept, aj keď, samozrejme, mám obľúbenejšie a menej obľúbené druhy cvičení.

Veľmi sa mi páčilo, že niekto urobil robotu za mňa a rozumne vyskladal jednotlivé cvičenia na každý deň, aby som postupne precvičovala všetky partie. Stačilo len zapnúť tablet alebo telku a polhodinku si zamakať.

cvicenie

Aké boli tvoje pocity, keď si na sebe videla prvé výsledky?

Aj keď som nevidela hneď nejaký rapídny úbytok centimetrov a kilogramov, všimla som si, že sa mi telo formuje a začínajú jemne vystupovať aj svaly.

Proste na pohľad bolo vidieť pozitívnu zmenu a ani raz sa mi nestalo, že by som to chcela vzdať alebo že by som sa do cvičenia musela nútiť.

Stále som si hovorila, že som len na začiatku a musím byť trpezlivá.

Mala som už načítané mnohé motivujúce príbehy žien a dievčat z blogu a vedela som, že takéto premeny sa nedejú zo dňa na deň. A aj keby sa mi váha hýbala len máličko, bola som rozhodnutá neprestať cvičiť už len pre ten úžasný pocit.

A predsa len, čo už môže byť na cvičení zlé, prináša nám len plno zdravotných benefitov!

Ja som bola od malička športový typ, telesná výchova bola v škole svetlo môjho dňa 😄! Problémy mi narobili až tehotenstvá a celkovo po tridsiatke to už nebolo úplne to, čo kedysi.

Počas 1. tehotenstva som nabrala 22 kg, ktoré sa mi síce približne do roka podarilo odstrániť, ale moja váha sa už pohybovala nad 70 kg.

V 2. tehotenstve som sa napriek snahám vyšplhala na +25 kg. Približne pol roka po pôrode mi váha stagnovala na 78,5 kg (pri výške 170 cm) a ja som sa túžila vrátiť do svojich top čias. Môj plán bol dať sa dokopy do štyridsiatky, ani vo sne by mi nenapadlo, že to príde oveľa skôr!

premena

Aký bol tvoj najväčší problém pri dosahovaní cieľa a ako ti Fitshaker pomohol ho prekonať?

Môj najväčší problém bol, že som si stále nahovárala, ako nemám na cvičenie vôbec čas, mám veľa práce okolo v tom čase 9-mesačného syna a okolo celej domácnosti, a nie je šanca, že by som sa dokázala dostať z domu kvôli nejakej športovej aktivite.

V tomto mi Fitshaker pomohol, pretože som nemusela riešiť žiadnu logistiku a ušetril mi kopu času. Nehovoriac o tom, že nebolo potrebné žiadne googlenie cvičení na internete.

cvicenie doma

Ako si zvládala kombinovať výzvu so svojou každodennou rutinou?

Zistila som, že najdôležitejšie je postaviť seba na 1. miesto.

Bez toho by som sa nepohla, stále by bolo niečo iné, čo treba spraviť, a bol by to začarovaný kruh. Takže som prestala riešiť neporiadok, ráno som obliekla a nakŕmila malého, všetko som nechala tak a v prvom rade som si šla odcvičiť svoje a až potom nasledovali ostatné povinnosti.

Keď som cvičila, syn sa pri mne hral, a aj keď ma počas tých 30 minút občas strašne nutne potreboval, s menšími či väčšími ťažkosťami som to cvičenie vždy dotiahla 😃. Časom ma už prestal riešiť a začal mi to tolerovať 😄.

Zvyknem cvičiť ráno nalačno, a ak sa nedá, tak občas aj večer okolo 19.00, keď som už dlhší čas po svojom poslednom dennom jedle.

cvičenie 30 minút

Máš najobľúbenejšie cviky alebo tréningové aktivity z programov Fitshakera?

Asi ako väčšina žien, aj ja najradšej cvičím TABATU a HIIT, prípadne cvičká z programu SEXY BODY. Na jogu a pilates som ešte nedozrela 😃. Stále je to pre mňa trochu nuda.

Ale napriek tomu som tieto cvičenia vo výzvach nevynechávala. Občas mám chuť aj na takýto relax. A ak sa chcem viac zničiť, cvičenie si zamením.

cvicenie tabata

Kedy si všimlo tvoju zmenu okolie a kedy si ju na sebe začala pociťovať ty?

Prvé zmeny som si na sebe všimla asi po 2-3 týždňoch a, samozrejme, o každom novom úspechu som informovala najbližšiu rodinu, ktorá ma vždy podporovala.

Či už muž, alebo rodičia a sestra, ktorí, bohužiaľ, žijú odo mňa stovky kilometrov, a tak som ich veľmi často bombardovala správami a fotkami 😄.

Na moje odporúčania si dokonca Fitshaker od minulého roka platia aj moji rodičia šesťdesiatnici, lebo sa im tiež zapáčil, a pravidelne cvičia 😊.

Ľudia, ktorí ma dlhší čas nevideli, pri našom stretnutí vyvaľovali oči 😁.

chudnutie doma

Aké nové návyky si sa naučila v oblasti stravovania a životného štýlu vďaka programom od Fitshakera?

Ja ako farmaceutka som teóriu zdravého životného štýlu už ako-tak ovládala, a aj keď som veľká fajnšmekerka, rada si tiež pripravujem zdravé recepty a skúšam nové chute, takže sa pri varení inšpirujem aj jedálničkami z Fitshakera.

Môj problém nespočíval ani tak v zlom stravovaní, kameňom úrazu boli skôr veľkosti porcií. V tomto mi pomohlo počítanie kalórií a zapisovanie do kalorických tabuliek.

Pri plavkovej výzve som zhodila len 2,5 kg a zopár centimetrov, a aj keď som počas leta neprestala cvičiť, stravu som si nestrážila a všetko zaklincovala septembrová dovolenka s all inclusive. Zhodené kilá boli späť.

Vtedy som sa rozhodla akútne to riešiť a striktne si vážiť stravu. A kilá sa začali rýchlo strácať! Bola som fakt zaťatá a disciplinovaná a veľmi rýchlo sa z toho stal môj životný štýl.

Nič si neodopieram, len si dvakrát rozmyslím, či chcem polovicu svojho denného príjmu obetovať trebárs na vysmážaný syr s hranolkami 😄. U mňa by zakazovanie nebola tá správna cesta, lebo práve po tom zakázanom by som zrazu strašne túžila 😃.

Ale aj keď sa hovorí, že pri chudnutí gro tvorí strava, myslím si, že ide ruka v ruke s cvičením. Určite by moje telo nevyzeralo takto, keby som sa nehýbala.

aktívny životný štýl
životný štýl

A je to pre mňa naozaj doteraz neuveriteľné, čo so mnou dokázala spraviť polhodinka cvičenia denne, a za to budem Fitshakeru navždy vďačná 🧡.

Z cvičenia sa stala závislosť a cítim sa previnilo, keď náhodou jeden deň vynechám 😀.

Už teraz sa teším na nové výzvy a budem s radosťou sledovať ďalšie ženy a ich premeny, ktoré im vďaka vám zmenia život 😊.

Poď si s nami zmeniť svoju postavu aj ty vo Výzve do plaviek 2023, ktorú odštartujeme už 2.5. Pridaj sa k nám a prihlás sa ešte dnes:

Vyzva do plaviek 2023
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.