Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kristínka (- 15,3 kg): „Každým strateným kilogramom som sa prebúdzala do nového ja.“

cvičenie doma

Vieme, že hneď ako uvidíš túto premenu, zatúžiš len po jedinom – začítať sa do tohto skvelého rozhovoru o tom, ako premena Kristínky prebiehala 😊.

Kristínka, musíme začať jedným veľkým wau! Vyzeráte super 😊. Vaša premena je vážne krásna. Povedzte nám, ako sa cítite v novom tele?

V prvom rade by som sa chcela ešte raz poďakovať za oslovenie a za možnosť zverejniť svoju cestu za mojím novým JA.

Ďakujem veľmi pekne za pochvalu. Musím priznať, že vo svojom tele sa cítim asi najlepšie za celý svoj život.

Od začiatku zmeny som bola nastavená na svoj cieľ a išla som tvrdo za ním. Každým strateným kilogramom som sa akoby vo svojom vnútri prebúdzala do nového JA.

Nielen do nového tela, ale našla som aj stratené sebavedomie, pozitívne myslenie a sebalásku, ktorá je v živote veľmi dôležitá. Nikto nie je dokonalý a ani nebude. Musíme sa rešpektovať a milovať takí, akí sme, či máme vrásky, strie, málo vlasov, alebo viac kíl.

Keď budete vo svojom živote šťastní, presne tak vás bude vnímať aj okolie.

Takže na otázku, ako sa cítim vo svojom novom tele, môžem s radosťou povedať, že ÚŽASNE!

cvicenie doma na chudnutie

Kedy ste sa pustili do cvičenia s Fitshakerom? A ako vyzerali vaše začiatky 😊? Začali ste niektorou z našich výziev 😊?

Už si presne nepamätám kde, ale zdá sa mi, že v TV (alebo na YouTube) začali chodiť reklamy na Novoročnú výzvu 2022 na Fitshakeri.

Čím častejšie som tú reklamu počula, tým viac som bola presvedčená, že to bude môj odrazový mostík. A tak aj bolo. Prihlásila som sa do novoročnej výzvy, prestala vyjedať sladké a začala som bojovať.

Začiatky boli veľmi ťažké, často sa mi nechcelo, rýchlo som sa zadýchala a niekedy som si dokonca musela dať pauzu medzi cvičením. Mala som polročné bábätko, takže aj energia po prebdených nociach sa na cvičenie hľadala ťažko, ale vždy som prekonala samu seba a išla som cvičiť.

Keď sa dalo, využila som čas synčekovho obedného spánku, no veľakrát som chodila cvičiť aj okolo polnoci. V tomto je veľká výhoda, že Fitshaker robí plus-mínus 30-minútové videá, ktoré boli pre mňa, najmä kvôli malým deťom, ideálne.

Zo začiatku som išla párkrát aj behať, ale zistila som, že to nie je vôbec moja šálka kávy.

cvičenie doma

Január 2022

Ako často ste cvičili? Zapli ste si videjko každý deň 😊?

Popravde, ja som nikdy nebola človek, ktorý má pevnú vôľu, a sama som bola prekvapená a hrdá, že som striktne dodržiavala všetko, čo som si nastavila.

Snažila som sa cvičiť poctivo každý deň. Občas sa stalo, že som deň vynechala, keď sme boli napríklad odcestovaní, ale keď bol v programe deň o zdravej výžive, chýbajúce cvičenie som dobehla. Tým, že nie sú videá príliš dlhé, dá sa to krásne zvládnuť.

stroje na cvičenie doma

Máj 2022

Aké tréningy ste vyhľadávali? Tabatu? HIIT? Sixpack?

Najviac mi z cvikov vyhovovali asi tabata a kruhové tréningy. Ale mixujem to 😊.

Musím povedať, že najmenej som sa venovala joge a pilatesu. Tie som väčšinou menila za iné videá, ktoré mi vyhovovali a viac ma bavili. Kedysi som na jogu chodila, ale neoslovilo ma to a po pár hodinách som to vzdala.

cvičenie doma plán

Júl 2023

Ako by ste opísali svoju cestu za novým telom? Bolo to jednoduché alebo náročnejšie? Ak ste zdolali aj nejaké prekážky, povedzte nám, ako ste ich zvládli, určite to inšpiruje ďalšie ženy 😊.

Ja som nikdy so svojou váhou či postavou nemala problém. Odmala som bola štíhla a vysoká. Mohla som o polnoci vyjesť chladničku a nepribrala som ani gram.

Prvé kilá navyše sa ukázali až v tehotenstve, ale vtedy také veci žena nerieši, je to predsa prirodzené. Po prvom pôrode som mala váhu okolo 62 kg. V tom období sme začali stavať dom, behali sme po úradoch, popritom som sa venovala synovi a posledné, čo som riešila, bola postava. Dôvodom bolo možno aj to, že sme chceli pre syna súrodenca, tak som mala výhovorku, že by som aj tak pribrala v druhom tehotenstve. Po druhom pôrode som sa dostala už na vyššiu váhu, bolo to okolo 75 kg. V tehotenstve som jedla veľmi veľa sladkého a to mi, bohužiaľ, zostalo aj po pôrode.

Miesto toho, aby som niečo so sebou začala robiť, som vždy, keď sa syn zobudil v noci na mlieko, zjedla niečo sladké. Zlom prišiel cez vianočné sviatky, keď už som si nejako začala uvedomovať, že nie som spokojná s tým, ako vyzerám. Všetko sa mi na tele triaslo, pri chôdzi sa mi stehná treli o seba, bola som stále unavená a vedela som, že už to potrebuje zmenu.

Výhovorky, že mám malé bábätko a som krátko po pôrode, museli ísť bokom. Najväčšou prekážkou sme podľa mňa my sami.

Najťažšie asi je donútiť sa k zmene, keď nie sme s niečím spokojní. Nemusí ísť iba o zmenu výzoru, ale napríklad o zmenu práce či dokonca partnera. Často si v živote vytvárame prekážky aj tam, kde nie sú.

Čo sa týka chudnutia, pár známych a dokonca aj ja sme museli prekonať v prvom rade seba, kým sme sa vydali na túto cestu.

Aj mne teraz hocikto povie, ako výborne vyzerám, ale nikto nevie, čo všetko za tým je, kým tú cestu sám neprejde. Než som sa rozhodla zmeniť životný štýl a začať cvičiť, bolo veľa dní, keď som hovorila, že začnem chudnúť až od zajtra. Takých zajtrajškov bolo neúrekom. Keď už som sa k tomu dokopala, bolo zasa veľa takých dní, keď som to so slzami v očiach a s potom na čele chcela vzdať.

Ale jednoducho som sa nastavila na niečo, čo som chcela dosiahnuť hlavne kvôli sebe, a vedela som, že ak to chcem získať, musím pre to niečo robiť v prvom rade ja a bojovať za to. Nikto iný to za mňa nespraví.

Niekto má to šťastie, že napr. vďaka genetike schudne „hneď“ alebo ani nepriberie. A

le sú ľudia, ktorí si svoju postavu tvrdo vybojovali. Nič nám z neba do rúk nespadne, a keď máme nejaký cieľ, treba pre to niečo spraviť a nečakať, že to príde samo.

Strava je niečo, na čo sa hneď každý pýta. Prezradíte nám, ako sa stravujete vy 😊?

Strava bola u mňa kapitola sama osebe, keďže milujem dobré jedlo 😄. Keď som začala s chudnutím, prísne som dodržiavala aj stravu. Strava ide ruka v ruke s pohybom.

Do jedálnička som zaradila veľa zeleniny a ovocia, miesto vysmážania som začala piecť jedlá na zdravý spôsob v rúre a kupovať napríklad aj tvaroh a biely jogurt s 0 % tuku, čo som predtým vôbec nejedávala.

Pila som len čistú vodu, zelenú kávu a úplne som vyradila sladké nápoje a akýkoľvek alkohol.

V novoročnej výzve som sa veľa o strave naučila a v podstate sa každým novým videom učím stále niečo nové. Zistila som, že sa dajú uvariť super jedlá aj na zdravý spôsob.

Keďže máte v blogu aj recepty, začala som v kuchyni používať veľa nových potravín a niektoré som, naopak, úplne vylúčila.

Niektoré videá o zdravej výžive som pozerala viackrát a robila si poznámky. Ukázalo sa, že som sacharidový typ človeka a mám aj nízky príjem bielkovín. Tak som si dokúpila proteín s vysokým obsahom bielkovín určený pre ženy. Stiahla som si do mobilu aplikáciu Kalorické tabuľky, ktoré určite veľa žien, ale aj mužov pozná. Viem, že každý nemá možnosť vážiť si jedlo doma na kuchynskej váhe, ale tým, že som bola na MD a mám tú možnosť, skúsila som to a zistila, že mám oveľa väčší príjem ako výdaj. Zo začiatku to bolo náročné, ale teraz si už doprajem, na čo mám chuť. Samozrejme, s mierou a rozumom.

Čo na vašu premenu povedalo okolie 😊?

Okolie na moju zmenu reagovalo veľmi dobre, každá pochvala mi len dodávala silu ďalej na sebe pracovať. Často sa mi stáva, že mi ľudia tipujú menej rokov, niektorí dokonca ťažko uveria, že mám dve deti 😄.

Už dávnejšie som zistila, že nás naše okolie vníma presne tak, ako sa cítime. Funguje to ako zrkadlo. Každá spätná väzba mi len ukázala, že to má zmysel. Musím povedať, že som bola príjemne prekvapená aj z toho, koľko ľudí si pýtalo rady, ako cvičiť, ako sa stravovať, čo zmeniť vo svojom životnom štýle atď.

cvičenie doma pre ženy video

Čo by ste poradili žienkam, ktoré bojujú, občas sa im nedarí, ale nechcú to vzdať? Ako vytrvať 😊?

Ako som už písala, v prvom rade musí byť každý jeden presvedčený o tom, že to chce sám. Nie byť niekým donútený alebo to robiť pre spokojnosť niekoho iného. Treba si uvedomiť, že to naozaj robí každý pre seba, svoje telo, svoje zdravie.

S o čo väčšou nechuťou do toho niekto pôjde, tým horšie bude preňho zdolávať nielen kilá, ale aj seba. Takže z vlastnej skúsenosti – treba mať jasne nastavenú myseľ a pevnú vôľu. Určite sa netreba každý deň sledovať a vážiť. A ak sa už niekto do toho pustí, treba robiť všetko pre to, aby nepovolil. Každá jedna to zvládne, ak naozaj chce.

Nikdy nezabúdajte na dôvod, pre ktorý ste sa na to dali a kvôli čomu ste začali!

Už 4.9. štartujeme s výzvou Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť. Už sa na teba tešíme ❤️!

cvičenie doma s vlastnou váhou
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.