Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Klaudia (-12 kg): „Začala som si plniť sny a milovať svoj život.“

cvičenie doma

Klaudia je súčasťou našej Fitshaker rodinky už dlhší čas a má za sebou viacero výziev. Tohtoročná novoročná však nakopla jej krásnu premenu. Začala si plniť sny, cestovať a objavovať a cíti sa neporovnateľne lepšie ako kedykoľvek predtým. Ako sa jej to podarilo, nám prezradila v rozhovore 😊.

Klaudi, kedy ste sa rozhodli, že sa pridáte k našej Fitshaker rodinke, a s akým cieľom ste sa pustili do cvičenia?

Členkou Fitshaker rodiny som sa stala už v roku 2016, keď som ešte študovala na vysokej škole v Nitre, konkrétne na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite na fakulte ekonomiky. Vždy som patrila medzi tie moletkovské typy dievčat.

Mám však veľkú výhodu v genetike, čo sa týka postavy, nech priberiem aj 30 kíl, stále mám pás a postavu presýpacích hodín. Od toho roku som sa snažila pravidelne cvičiť a aj stravu som zmenila.

Po výške však prišlo zamestnanie, a keďže som vyštudovaná ekonómka, prácu mám sedavú. To si vzalo svoju daň a podpísalo sa to na mojej postave a váhe.

Každý rok som vždy v januári začala s Fitshakerom novoročnú výzvu, ktorá mi naozaj pomohla, no po nej prišiel pád. Tento rok to však bolo iné. Sama neviem, kde sa to vo mne nabralo, ale takú odhodlanosť a disciplínu, s akou som vstúpila do Novoročnej výzvy 2023, som ešte nepociťovala.

Bola som na seba prísna, mojím verným spoločníkom sa stal Fitness diár a konečne som si stanovila zvládnuteľné ciele. A keď som ten cieľ dosiahla skôr, ako som mala stanovené v diári 😊, ozlomkrky som bežala za manželom oznámiť mu túto novinu.

Musím povedať, že manžel bol stále mojou veľkou oporou. Nech som si zaumienila čokoľvek, vždy ma vo všetkom podporoval a veril mi, a ani teraz to nebolo inak.

Takže cieľom, s akým som sa pustila do cvičenia, bolo, samozrejme, chudnutie, nabratie kondície, aby som zvládala s manželom túry, bicyklovanie a dlhé prechádzky s našimi milovanými psíkmi, ale hlavne som túžila byť šťastná vo svojom tele a milovať ho.

plan na cvicenie doma

Musíme sa opýtať – ako sa cítite teraz v porovnaní s tým, ako ste sa cítili na začiatku svojej premeny? Nemyslíme fyzickú časť, na tú sa opýtame v ďalšej otázke, ale tú psychickú. Ste šťastnejšia? Spokojnejšia 😊?

Musím povedať, že som šťastná a spokojná, ako som ešte nikdy nebola 😊. Cítim sa proste fantasticky, ako keby som tu starú Klaudiu odložila niekam bokom, zatvorila za ňou dvere a začala sa venovať tomuto novému ja. Predtým som bola vážne pochmúrna a pesimistická, čo je teraz už viac-menej minulosť.

Aj keď sa stane, že občas mám také čierne myšlienky, naučila som sa ich však odohnať a nahradiť ich pozitívnymi. Každý v okolí mi hovorí, že sa viac usmievam, kolegyne a kolegovia v práci sa ma pýtajú, ako to robím 😊, ale je to prosté, začala som si plniť sny a milovať svoj život.

cvicenie doma pre zaciatocnikov

Vážne, rok 2023 sa stal rokom mojich splnených snov:

  1. schudla som a pekne si vyformovala postavu,
  2. navštívili sme krajinu mojich snov Fínsko, kde sme 2 týždne každý deň len chodili a ja som to udýchala, čiže som si zvýšila kondíciu,
  3. keďže som dosiahla takéto krásne výsledky, konečne som si splnila aj sen a dala som sa nafotiť v štýle boudoir 😊, to mi ešte viac zdvihlo sebavedomie,
  4. ďalej si plním sny aj s manželom, chodíme na koncerty, festivaly, najbližšie nás čaká predĺžený turistický víkend v Slovenskom raji, tu musím spomenúť opäť aj naše psíky, máme ich štyri a sú pre nás veľmi dôležité.

kondicne cvicenie doma

Samozrejme, nás zaujíma aj fyzická premena – napríklad ako sa vám zlepšila kondícia, či ste si museli nakúpiť nové oblečenie a koľko kíl sa vám podarilo schudnúť 😊.

Z fyzickej stránky je to neuveriteľná premena. Sama sa niekedy divím, že som to dokázala. Od januára sa vážne veľa zmenilo, hoci čo sa týka angličákov, tam som stále na 4,5 angličáka za 20 sekúnd 😄, ale zlepšujem sa 😊.

Prekvapilo ma napríklad bicyklovanie, po veľmi dlhom čase sme sa s manželom išli bicyklovať po tej istej trase ako kedysi a ja som vyšliapala tie kopce 😊, to bolo také víťazstvo, žeby som aj šampanské búchala.

Pri cvičení ani nehovorím, tie cviky sú pre mňa oveľa jednoduchšie, vyberám si ťažšie verzie cvičenia, dvíham ťažšie činky, je úžasné, ako sa telo dokáže zmeniť 😊, človek by neveril. Aj keď som videla a čítala mnoho článkov z premien, neverila som, kým som to nezažila sama na sebe.

Čo sa týka oblečenia, to som veru potrebovala nové 😊, najmä nohavice, pretože mám oveľa užší pás, boky aj stehná. Ale ja som v skrini vždy mala také „motivačné“ oblečenie a to teraz nosím 😊. Na kilogramy je to od januára cca mínus 12 kg.

Ale nekončím, ešte chcem niečo zhodiť, hlavne spevniť v okolí bruška. Tu musím vyzdvihnúť aj úžasnú maderoterapiu, ktorú mi 2-krát mesačne spraví moja suseda, aj vďaka tomu mám oveľa menej viditeľnú celulitídu a pevnejšiu pokožku.

Ono to ide vždy ruka v ruke, strava + cvičenie + pozitívne myslenie = šťastná žena.
cvičenie doma pre ženy video

Ako je to u vás so stravovaním? Čo všetko sa ohľadne stravy u vás doma zmenilo po tom, ako ste začali cvičiť a zdravo sa stravovať?

V našej domácnosti sa vždy stravovalo zdravšie, ja aj manžel mávame na raňajky rôzne kaše z ovsených vločiek, obedy tiež pripravujem zásadne ľahšie, čiže čo sa týka stravovania, veľkou zmenou naša kuchyňa neprešla.

Akurát že už naozaj viem, čo si mám kúpiť, ako to skombinovať. Máme vlastnú záhradu, čiže v lete o to lepšie, čokoľvek potrebujem, nájdem tam. Vzdali sme sa však bravčového mäsa, klobásky a slanina už u nás tiež nie sú vítané, a to sa týka aj manžela.

Obaja spolu jeme také ľahšie jedlá, občas nejaké pridám na príbeh a kamarátky sa ma pýtajú, či varím dvojako, ale nie. To, čo obedujem ja, obeduje aj manžel 😊.

Veľmi si obľúbil bezmäsité jedlá a obzvlášť tofu a tempeh. Koláčiky tiež pečiem už len z Fitshaker receptov 😊. Tu však musím vyzdvihnúť Ivanku Maheľovú a jej neskutočnú prácu, mám od nej obidve knihy, vďaka ktorým viem, aké potraviny sú najlepšie, jej recepty sú mega rýchle a chutné. V novoročnej výzve som hltala každé jej slovo. Veľká vďaka!

tipy na cvicenie doma
náradie na cvičenie doma

Všimlo si vašu zmenu aj okolie ? Ako reagovalo 😊?

Zmenu si okolie všimlo hneď 😊, najmä manžel, keďže som sa zrazu zmenšila a vie ma nosiť po dome 😄. Rodina, najviac mamina, tá je nadšená, že ma vie celú objať, no a v neposlednom rade kolegovia, tí mi to hovoria často, ale musím povedať, že ma to zatiaľ neomrzelo počúvať 😊, som na seba veľmi hrdá.

Je príjemné stretnúť na ulici pri prechádzke so psíkmi susedu a počuť tie komplimenty. Tá drina stála za to. Ale už to za tie mesiace ani nevnímam ako drinu, skôr reset. Cvičenie sa stalo mojou prioritou. Je to, ako sa hovorí: Či je teplo, dážď, alebo mrzne, do práce aj tak pôjdeš, lebo musíš. A týmto štýlom sa pozerám aj na cvičenie.

Sú dni, keď nemám náladu, chcem robiť niečo iné, ale tých 30 – 45 minút mi príde vždy vhod a po každom cvičení som šťastná, že som sa do toho donútila.

Čo by ste poradili žienkam, ktoré nevedia, ako začať, urobiť prvý krok 😊? Aby sa nebáli zlyhania po pár dňoch. Čo v tomto motivovalo vás 😊?

Najťažšie je začať a hlavne si to usporiadať v hlave. Pokiaľ nie ste o tom presvedčená v hlave, nebude to fungovať. Zlyhania prídu, aj keď do toho idete na 150 percent, to je život.

Aj ja som zlyhala, zjedla som čokoládu, dala som si pizzu alebo som vynechala tréning.

Dôležité však je odpustiť si, prijať to, nechať to za sebou a opäť vyjsť na tú správnu cestu.
cvičenie doma s vlastnou váhou pre ženy

Prijmite to, že zlyhanie príde, ale nedovoľte mu, aby vás zlomilo. Verte samej sebe, svojmu telu, podrží vás. Vašou najväčšou motiváciou musíte byť vy samy. Musíte sa pozrieť do budúcnosti, predstavte si, ako úžasne budete vyzerať o 3 mesiace, ako sa vám budú ľahšie zaväzovať šnúrky na topánkach, ako sa ľahšie zdvihnete po spadnuté pero alebo ako oveľa ľahšie dobehnete na autobus či zapnete tie šaty, ktoré ste si kúpili pred 5 rokmi a odvtedy len smutne visia v skrini.

A ešte veľmi dôležité je nájsť svoju oporu, ten pilier, ktorý vás vždy podrží a usmerní, ak náhodou zídete z cesty. U mňa je to môj manžel Daniel. Vždy bol, je a aj bude mojou oporou a verím, že rovnako silným oporným bodom som preňho ja.

K tomuto by som ešte dodala, že mojím hnacím motorom bol aj vek. Možno to vyznie pre niekoho hlúpo, ale ako som prekročila hranicu 30 rokov, cítim sa slobodnejšia, a preto som si povedala, že to využijem a proste tento vek a ďalšie okrúhle čísla, ktoré ma čakajú, budem tráviť ako zdravá, vitálna žena 😊.

A moje posledné slová na záver pre ženy, ktoré sú nešťastné a chcú niečo zmeniť – proste to urobte. Viem, že väčšina z vás sú aj mamičky, a byť mamou znamená byť v pozore 24 hodín denne 7 dní v týždni už na veky vekov.

Treba si však uvedomiť, že ak nie ste šťastná vy, nie je šťastná ani vaša rodina.

Preto treba oteckom nakázať (áno, nakázať, v tomto prípade prosby nestačia 😄), že na hodinu denne sú deti na ich krku 😄, nech ich vezmú niekam na ihrisko, zahrajú si niečo alebo ich vezmú na zmrzlinu či pozrieť starých rodičov, hocičo, len nech máte hodinu na to, aby ste zrelaxovali pri cvičení, osprchovali sa, proste aby ste tých 60 minút boli ženou a nie mamou.

A nie že za tú hodinu upracete dom 😄, to sa spraví potom 😊. Určite si teraz veľa z vás povie, že sa mi to ľahko hovorí, pretože deti nemám. Nie, nemám, takže neviem, aké to je, riešiť každý deň tie žabomyšie vojny medzi deťmi, a aké je počúvať výkrik maaamiii 350x za deň.

Fitshaker blog je však plný príbehov matiek, ktoré to zvládli, a určite to zvládnete aj vy 😊. Pretože zdravie mamy, či fyzické alebo psychické, je najdôležitejšie.

cvičenie doma pre ženy

Už 4.9. štartujeme s výzvou Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť. Už sa na teba tešíme ❤️!

online cvičenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.