Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Jarmilka (-9,3 kg): „Začala som vyvažovať každý tanier, vďaka čomu zjem veľa zeleniny.“

cvičenie doma

Jarmilka sa pridala k Fitshakeru a výsledky cvičenia na seba nedali dlho čakať 😊.

Ako zvláda cvičiť aj popri detičkách a ako upravila stravu, sa dozvieš v rozhovore 😊.

Jarmilka, vaša premena je naozaj krásna! Ako sa cítite 😊? Čo vám výzva okrem úbytku váhy priniesla? Kedy ste začali cvičiť s Fitshakerom a ako sa vám cvičko s nami páči 😊?

Po výzve sa cítim spokojne, mám radosť zo zhodených kíl. Keď stretneme partnerových známych, konečne sa „zaňho za mňa“ nehanbím, akú guľatú ženskú má pri sebe. A tým, že vidím na sebe zmenu zatiaľ každý mesiac, motivuje ma to stále pokračovať aj napriek tomu, že úbytok váhy sa spomaľuje.

V septembri 2021 som šla do pôrodnice s 85 kg z pôvodných 68 kg, do januára sa mi podarilo schudnúť na 72 kg a znovu som otehotnela. V septembri 2022 som šla do pôrodnice s 89 kg. Schudla som na 75,6 kg a tu som sa zasekla.

Skúšala som po šestonedelí viackrát cvičiť rôzne videá z internetu, behať, orbitrec – zakaždým iba jednorazovo a skončila som pre bolesť rany po cisárskych a podbrušia (napriek tomu, že z lekárskeho hľadiska bolo všetko okej), tak som dala svojmu telu čas.

V priebehu apríla 2023 som zachytila nádhernú premenu Kyry Brenčičovej, kde spomínala svoju svadbu. Vtedy ma osvietilo, že aj ja to musím aspoň skúsiť a zhodiť do našej svadby (2. 9. 2023).

Hneď v ten deň som si obzrela Fitshaker, stiahla aplikáciu do mobilu, zaplatila členstvo. A povedala som si, že nebudem čakať do letnej výzvy a začnem hneď, aby som do začiatku výzvy neprišla o odhodlanie začať. Nemám žiadnu pevnú vôľu.

Ciele som si dala dva, minimálny a optimistický. Teraz mi je to smiešne, lebo vtedy som ani len netušila, že sú od seba vzdialené iba 2 kg. Minimálny bol dostať sa na váhu z januára 2021 – (predtehotenských) 68 kg.

Optimistický – obliecť si svadobné šaty vo veľkosti 38. To sa mi podarilo pri terajšej váhe 66,3 kg a ešte mi na nich treba zúžiť prsia (aj z toho nič spred tehotenstiev mi ostala polovica).

Okrem úbytku váhy – za 98 odcvičených dní -9,3 kg, jupíííí – mi cvičenie s vami prinieslo uvoľnenie napätia. Aj fyzickej stuhnutosti (dlhodobo som mala tuhý krk a šiju), ale aj tej psychickej napätosti. Pri najstaršej dcére a partnerovi som menej výbušná, potrebovala som mať tú chvíľku iba pre seba, teraz to už spätne vidím.

cvicenie s cinkami doma

V rámci výzvy som si cvičenia prehadzovala podľa chuti a nálady, čo sa mi veľmi páčilo.

Cvičenia ako pilates, joga (viem, že to nie je správny postoj) mi nič nehovoria, Olinku zase nedám kondične, tak som si vždy prepla niečo z môjho obľúbeného.

Tabata s Matejom, Dianka a Honza sú pre mňa top. Ostala som od nich závislá.

Ďalším plusom, ktorý mi podľa mňa pomohol neprestať, je, že si zacvičím doma trebárs aj „v pyžame“ bez pocitu hanby, aká som ťarbavá a neohybná a funím... Aj tu už vidím posun po 3 mesiacoch – aj v kondičke, aj v nemotornosti.

Ale, samozrejme, stále mám ešte čo robiť (kľukov urobím tak 5 a angličáky si zľahčujem. Verím, že aj ten čas príde a poviem jupííí, dala som to).

tehotenstvo a cvicenie

Určite bude veľa žienok zaujímať strava, upravili ste aj tú? Riadili ste sa napríklad aj stravovacími videami alebo videami docenta Kuželu 😊?

Čo sa týka stravy, to je moja slabina, nejdem na 100 %, môžem len obdivovať tie dievčatá, ktoré to dávajú. Klobúk dolu pred vami všetkými. Ja som si musela nájsť svoju zlatú strednú cestu, ktorú dokážem dodržiavať dlhodobo (dúfam, že trvale).

Bola (aj stále som, len s maximálnymi úpravami) som závislá od sladkého. A to ešte v tom najhoršom čase, večer, keď deti zaspali. Pila som samé sladené nápoje. Jedla som čokoľvek, nárazovo a veľa.

Od momentu, ako som začala cvičiť s Fitshakerom, som úplne vyradila sladené nápoje, pijem iba vodu, po prvom mesiaci som naspäť zaradila 1x kávu s mliekom bez cukru denne.

Začala som raňajkovať, jesť 4x denne menšie porcie (o 7.30, 12.00, 14.30, 17.00) a potom 5-6 hodín pred spánkom nič, iba voda. Tej vypijem za deň neuveriteľné množstvo.

Kalorické tabuľky nepoužívam, viem, že na to ja nemám povahu. Jogurty jem do 3 % tuku, mäso si dávam kuracie a ryby (občas hovädzie, zajac, morka), keďže oboje milujem, zvykla som si rýchlo.

„Šmakocinky“ ako klobásy, slaninu, bravčové mäso som vyradila úplne. Biele pečivo som nahradila tmavým celozrnným. Prvý mesiac som nejedla ani nič sladké, keďže som sa bála, že sa potom nezastavím.

Teraz si už dám aj „nezdravé“ sladké – tak raz za týždeň zmrzku, čokinu (kúsok, konečne nezhltnem celú na posedenie), malý koláčik namiesto olovrantu, pohár vínka na oslavách.

kardio cvicenie na chudnutie

Stravovacie videá v rámci výzvy ma posúvali, dve hlavné veci, ktoré som si z nich odniesla, sú:

- Začala som vyvažovať každý tanier (raňajkový ešte sem-tam kríva, ale pracujem aj na tom), vďaka čomu zjem veľa zeleniny (možno pre iného by to veľa nebolo, ale ja som predtým nejedla žiadnu), začala som ju mať rada.

- A vďaka dievčatám z Nehladu nemám výčitky pre tie moje prehrešky, pochopila som, že len takto je to pre mňa udržateľné, aby som bola spokojná a šťastná.

cvicenie doma

Kedy počas dňa ste mali čas na cvičenie? Mnoho žienok si nevie nájsť ani polhodinku, vaša rada by im možno pomohla 😊.

Snažím sa cvičiť počas 1. spánku najmladšej (10-mesačnej) dcérky, momentálne okolo deviatej.

V televízii zapnem 22-mesačnému synovi jeho obľúbené videá Smejka a Tanculienky a ja cez mobil cvičím pri ňom v obývačke na podložke. Občas je to s ním úsmevné – keď ma prelieza, podlieza alebo kradne 2-kilové jednoručky.

Sú dni (zúbky, prebdené noci...), keď sa to v tomto režime nedá. Vtedy si zacvičím len vďaka môjmu zlatíčku – najstaršej 11-ročnej dcérke, ktorá mi povaruje krpčekov v obývačke – okolo 14., keď príde domov zo školy (výzva bola cez školský rok, teraz je výhoda prázdnin).

V prípade, že máme v pláne výlet alebo návštevu, zacvičím si hneď ráno aspoň 5 minút Olinku alebo 9 minút Dianku, ak stíham, dám.

pomôcky na cvičenie doma
zdravá strava

Na vás vidno veľkú zmenu v oblasti bruška. Cvičili ste aj nejaké cviky a videjká navyše priamo na túto partiu tela 😊?

Bruško je stále aj po 3 mesiacoch „makania“ s vami jednou z mojich troch slabín.

Potom ešte ruky a dvojitá brada. Cez výzvu som sa brušku špeciálne nevenovala, aj keď, ako som spomínala, Diankine cvičká na bruško patria k mojim obľúbeným, a keď sa zjavili v kalendári, mala som úsmev už pred cvičením.

Teraz mám v pláne zameriavať sa hlavne na brucho a ruky. Okrem videí si občas zabehám (5 km a tempo ešte nič moc), ale vzhľadom na to, že je pre mňa ťažké vypadnúť z domu bez detí, gro tvoria vaše videá.

cvicenie doma na chudnutie

Čo by ste poradili žienkam, ktoré sa chcú pridať do výzvy, ale váhajú, či to zvládnu 😊?

Tým žienkam, ktoré váhajú, či do toho s vami ísť, by som poradila – choďte, nečakajte, neodkladajte.

Ak som to dokázala ja, ktorá pred 3 mesiacmi nikdy nemala pevnú vôľu, žiadnu kondíciu, nie som nijako pohybovo zdatná (odjakživa ma označovali za športové poleno), mám 3 deti, z toho 2 krpcov, dá to každá jedna žienka, ktorá bude chcieť.

Veľmi pekne ďakujem všetkým vám z Fitshakera a, samozrejme, všetkým žienkam z FB komunity, ste mojimi motivátorkami. Ďakujem, že ste.

Pokračujem s vami ďalej, k celkovej spokojnosti mám totiž pred sebou ešte dlhú cestu.

Už 4.9. štartujeme s výzvou Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť. Už sa na teba tešíme ❤️!

cvičenie doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.