Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Andrejka: „Mala som pocit, že od prvého pôrodu, t. j. viac ako 2 roky, som sa nezastavila.“

výzva
Poďme sa na chvíľku v spomienkach vrátiť k harmonickej výzve. Pamätáš si na ňu? Pridala si sa aj ty? Andrejka si na nás našla čas a podelila sa s nami o svoj príbeh 😊. Myslím, že takýto upokojujúci rozhovor ulahodí každej z nás. Uvar si dobrú kávu a poď sa doň začítať s nami 😊.

Andrejka, gratulujeme vám ku krásnemu druhému miestu 😊. Potešili ste sa výhre? Uvaríte si niečo dobré z našich knižiek?

Ďakujem veľmi pekne, strašne ma to prekvapilo a nečakala som to, keďže do výzvy som sa zapojila nie kvôli súťaženiu, ale preto, že som presne toto, takúto zmenu, akou výzva pre mňa bola, práve v živote potrebovala. A to, že som vyhrala práve knihy, bol jednoducho osud 😊. V januári som mala narodeniny a zvažovala som, či si nekúpiť nejaké od Fitshakeru. A voilà, pár týždňov nato ich dostanem ako kompletnú zbierku!
A keďže v tomto momente už knihy doma mám, môžem povedať, že z nich varím niekoľkokrát týždenne pre všetkých hladošov v rodine. S najmladšou dcérou práve začíname  s príkrmami, takže úplne najviac ma potešila kniha pre papkáčov. Ale už som niečo vyskúšala z každej knihy a všetko zatiaľ veľmi chutilo celej rodine.
prvé príkrmy
 

Povedzte nám o sebe niečo viac. Kto je vlastne Andrea a prečo sa rozhodla prihlásiť do harmonickej výzvy?

Reklama na harmonickú výzvu na mňa „vyskočila“ ako na zavolanie v období, keď som bola 2 mesiace po druhom pôrode. Doma ma vyčerpávali dve malé deti (2-mesačné a 2-ročné), s ktorými som väčšinu času sama, keďže bývame ďalej od rodiny.
Mala som pocit, že od prvého pôrodu, t. j. viac ako 2 roky, som sa nezastavila.

Stále bolo niečo treba súrne riešiť, všetko bolo dôležitejšie než ja. Už som začínala cítiť, že meliem z posledného, bola som (odhliadnuc od každodenných bežných starostí každej matky) na konci so silami, nemala som energiu už ani na to, čo ma kedysi bavilo. A zrazu som sa dočítala, že mám byť sebecká a venovať sa každý deň len sebe 😊. Paráda, beriem! Ako sa vraví, šťastná mama = šťastná celá rodina. Tak som sa bez váhania prihlásila, pretože som cítila, že toto mi pomôže, že toto ma opäť naštartuje.
Navyše mi po pôrode zostali mnohé kilá navyše a s tým spojené zdravotné problémy, o ktorých som vedela, že stačí len viac pohybu a na začiatok najmä spevnenie tela, a budú minulosťou.
na materskej
 

Páčila sa vám výzva? Čo ste si užili najviac? Opíšte nám svoje pocity, ktoré ste mali počas cvičenia.

Výzva splnila všetky moje očakávania. Ešte pred pár rokmi by som nepovedala, že ja budem cvičiť jogu a pilates.
Prv než som sa stala mamou, pravidelne sme s manželom behali 3-, 4-krát týždenne. Vždy som vyhľadávala skôr dynamickejšie športy ako aerobic, taebo, neskôr zumba, squash, horská cyklistika. Ešte na vysokej som skúsila aj jogu a pilates, ale strašne ma to nudilo. Asi som na to potrebovala dozrieť. Momentálne mám vďaka deťom dynamiky v živote viac než dosť a cítila som, že potrebujem nájsť rovnováhu, a teda potrebujem sa upokojiť. A výzva bola na to ako stvorená. Keďže šlo o pokojné cvičenia, žiadne besné poskakovanie, zvyčajne som cvičila večer, keď už deti spali. Bolo to skvelé, striasla som pri tom zo seba celý deň, vypla som a nemala som problém rýchlo zaspať.
Zo začiatku som bola nemilo prekvapená, ako som za tie 2 roky zoslabla a stratila silu aj hybnosť, a to aj napriek neustálemu behaniu za deťmi a  noseniu ich na rukách. No na druhej strane som bola milo prekvapená, ako sa to všetko za pár týždňov vďaka výzve zlepšilo.
Pozície, ktoré som na začiatku ofrflala, že nemožno spraviť, som na konci dávala ľavou zadnou 😊.

Úplne najviac ma bavil pilates s Andrejkou, pretože som pri každom jednom cviku cítila, ako mi začínajú pracovať svaly. Navyše Andrejka je skvelá trénerka, všetky cviky vysvetľuje veľmi precízne, upozorňuje na časté chyby a vďaka nej som si bola istá, že tie ľahko vyzerajúce cviky robím naozaj správne, pretože som vďaka jej presným inštrukciám cítila, ktoré svaly zapájam. Takisto joga s Nikol bola super, pri nej som si vždy skvele oddýchla. No a joga s Fredym, to bol iný level! Pri prvom jeho videu som si povedala, že toto v živote nedám. Ale na konci výzvy som sa naňho veľmi tešila, pretože to vždy bola výzva. A to ma motivovalo.
sebaláska
 

Zmenilo vás týchto pár týždňov? Pomohlo vám to upokojiť sa a zahĺbiť sa do seba?

Myslím, že zmena bola naozaj veľká a pozitívna. Upokojila som sa, bola som spokojná, že konečne robím aj dačo pre seba. A keď som bola pokojnejšia ja, boli pokojnejšie, samozrejme, aj deti a celé to viedlo k väčšej rodinnej pohode.
 

Pokračujete s nami aj v novoročnej výzve? Bola pre vás tá harmonická niečo ako štartovací motor alebo príprava práve na tú novoročnú?

Áno, pokračujem. Plánovala som, že pár mesiacov po pôrode začnem opäť športovať, ale vedela som, že po takej dlhej pauze, navyše so zmeneným (a zničeným) telom po 2 pôrodoch, musím ísť na to pomaly, aby som to jednak „neprepískla“ a „neodpálila“ sa hneď na začiatku a jednak, aby mi zostala energia aj na každodenné fungovanie s deťmi doma. Takže harmonická výzva ma veľmi potešila, pretože spĺňala presne to, čo som práve hľadala ako naštartovanie sa k pravidelnému pohybu a ako prípravu na to väčšie „peklíčko“ menom novoročná výzva.
 

Odľahčili ste počas harmonickej výzvy aj jedálniček?

Jedálniček som, priznám sa, v harmonickej výzve neriešila. Potrebovala som sa sústrediť na rozpohybovanie sa a stravu som začala intenzívnejšie riešiť až v novoročnej výzve. Keďže som však tesne pred výzvou skončila s dojčením, veľká zmena v strave sa ani konať nemusela, pretože som sa snažila jesť zdravo a vyvážene už predtým.
výzva
 

Keď sa na harmonickú výzvu pozriete spätne, šli by ste do nej znova 😊?

Určite áno a už teraz sa teším na tú tohtoročnú (dúfam, že bude). Bola som z nej naozaj nadšená. Dokonca natoľko, že do novoročnej sa so mnou zapojili aj ďalšie dve kamošky, keď som im neustále ospevovala, ako som si skvele zacvičila doma v pohodlí, kedykoľvek mi to časovo vyhovovalo, a nezabralo to viac než polhodinu denne. Naozaj skvelý koncept, ktorý ocenia nielen mamy na materskej, ale aj nepretržite zaneprázdnené vorkoholičky. Andrejke ďakujeme za rozhovor 😊.

Ak ťa zaujala harmonická výzva, neváhaj a pridaj sa ešte dnes k nám. Začíname už 6.11.:

domáce cvičenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.