Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fantastické zdravé raňajky s bielym jogurtom, vločkami, semienkami a mangom

15 min
1 porcia
jogurt na raňajky

Potrebujeme: 

  • 20 g ovsených vločiek
  • 1 lyžičku chia semienok
  • 1 lyžičku ľanových semienok
  • 140 g bieleho gréckeho jogurtu (príp. Hollandia)
  • 1 lyžičku bio kakaa
  • 1 lyžicu javorového sirupu (príp. 1 lyžičku domáceho medu)
  • 100 g manga
  • 1 lyžicu konopných semienok
  • sušené jablká (alebo iné sušené ovocie) – trošku 😊
jogurt na raňajky

Vymeň obyčajný jogurt za túto chutnú raňajkovú misku. Na prípravu použijeme mix semienok, ovsené vločky a, samozrejme, jogurt. Na zaujímavejšiu chuť odporúčam pridať aj kakao. A ak nechceš mango, pokojne ho vymeň za iné ovocie. Super sú čučoriedky, nakrájané jablko, prípadne aj kivi.

Ako na to?

1

Vločky, chia a ľanové semienka zalejeme vriacou vodou nad povrch, prikryjeme a necháme 10 minút odstáť.

2

Primiešame jogurt, kakao, javorový sirup a poriadne premiešame.

3

Ozdobíme mangom pokrájaným na kocky, konopným semienkom a sušeným ovocím.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

557 kcal

2340 kJ

T:

24 g

B:

17 g

S:

63 g

V:

14 g

ovsene vlocky s jogurtom a ovocim

Dobrú chuť :-)!

Aj Ivka prispela do nového Fitness diára 2022 svojimi odporúčaniami, aby bol pre teba diár tým najvernejším spoločníkom:

fitshaker diar
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.