Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako posilniť imunitu? E-BOOK na stiahnutie zadarmo

imunita
Každý rok zvykneme práve na jeseň riešiť to, ako posilniť imunitu. Či už je to pre chrípkové obdobie, alebo sú vonku veľké výkyvy počasia (jeden deň je pod nulou a sneží a na druhý deň „vyhupsne“ teplota nad 10 stupňov), jeseň so sebou prináša nástrahy na náš imunitný systém. No a celý rok 2020 sa navyše pasujeme s novým druhom vírusu, o ktorom toho ešte až tak veľa nevieme. Preto je úplne logické, že sa chceme všetci chrániť najlepšie, ako vieme. A práve to je dôvod, prečo sme sa u nás vo Fitshakeri rozhodli, že vytiahneme z nášho blogu všetky informácie, ktoré by sa mohli týkať témy − posilnenie imunity, a spracujeme ich do podoby e-booku. Čítaj ďalej, prezradíme ti, čo sme doň ukryli aj kde ho stiahneš.

Pôvodne sme si mysleli, že tých informácií bude tak na 10 strán. Že vyberieme asi 5 receptov a bude to. Lenže potom sme zistili, že za tých 6 rokov, čo fungujeme, sa toho nazbieralo toľko, že by bolo škoda, keby sme e-book „odflákli“ a nedali doň čo najviac skvelých tipov a rád.
Chceme zdôrazniť, že e-book a informácie v ňom v žiadnom prípade nenahrádzajú odporúčania lekárov. Cieľom e-booku je len doplniť nariadenie Svetovej zdravotníckej organizácie, Úradu verejného zdravotníctva SR a našej vlády.
ako posilniť imunitu

E-book sme rozdelili do 5 okruhov:

  1. Ako cvičenie ovplyvňuje našu imunitu? + videotréning jogy na posilnenie imunity
  2. Prečo je dôležitý pohyb na čerstvom vzduchu a aký má vplyv na imunitu
  3. Akú úlohu pri posilňovaní imunity zohráva strava + 35 receptov
  4. Aké vitamíny je vhodné dopĺňať či už prírodnou formou, alebo formou doplnkov
  5. Ako stres oslabuje imunitný systém a čo s tým robiť?

Záverečné strany sme venovali bonusovým aktivitám, čo robiť, keď už musíme ostať doma. Že okrem pozerania televízie, surfovania po internete vieme tráviť čas aj zmysluplnejšie.

Hygiena a opatrnosť sú témou, ktorá sa pri imunite skloňuje pravidelne. Aj preto sme na záver pridali informácie, ktoré ich dôležitosť len „podčiarknu“, a to tie z Úradu verejného zdravotníctva SR, napríklad o tom, ako správne nosiť rúško. Nám všetkým ide o to, aby sme sa zo súčasnej situácie dostali čo najskôr a mohli si opäť plnohodnotne užívať život ako pred krízou. Ak k tomu môže dopomôcť šírenie týchto informácií, je to najmenej, čo vieme urobiť.

Ak sa ti páči a myslíš, že by mohol pomôcť aj niekomu ďalšiemu, pokojne o ňom povedz ďalej. Budeme sa tešiť, ak naša práca nevyjde nazmar ;-).

Ozaj, vieš, že aj naša výzva Harmónia tela a duše ti vie pomôcť posilniť imunitu? Jednak sa tam naučíš zmierňovať stres (ktorého máme v dnešnej dobe hrozne veľa a veľmi nám oslabuje imunitný systém), ale takisto aj samotné cvičenie jogy je vynikajúce práve na posilňovanie imunity. Poď s nami pracovať na zdravšom, harmonickejšom JA:

podpora imunity

A čo ďalšie si môžeš ešte k téme imunita pozrieť?

Jednoduchá mrkvová nátierka s rakytníkovou šťavou na posilnenie imunity aj pre deti od 1,5 roka

13x recepty z kyslej kapusty. Výživné jedlá plné vitamínov na posilnenie imunity

Famózny hlivový guláš s fazuľou: tip na výživný obed

Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.