Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako milovať svoje vlastné telo...bez výnimiek

Ešte na začiatku mája mi Lucka (z fitshaker.sk) poslala návrhy na články, ktoré by som mohla napísať. Keďže máj je lásky čas, téma jedného z nich bola: ,,Prečo milovať vlastné telo“. Veľmi sa mi to zapáčilo, no nejako som sa k nemu nevedela dostať. Vždy som si našla nejakú výhovorku. Buď som bola príliš unavená z práce, alebo som písala články na iné témy (a ako vždy som nestíhala), alebo som sa jednoducho nevedela premôcť a uprednostnila som spánok. Potvrdila sa mi však stará známa veta: ,,Všetko má svoj význam :-)“.
Dnes som mala po mojej každo-večernej hodine Zumby konečne po dlhej dobe chvíľku, kedy som nemusela nič. Teda, aj by som mala čo robiť, ale povedala som si, že si len tak sadnem na gauč a pozriem si dokumentárne kanály. Nachystala som si taštičku s jedlom do práce, namočila vločky a iné dobrôtky na raňajky a išla spokojne do sprchy. Pod prúdom horúcej vody som sa rozhodla, že teraz je ten správny čas na kúpeľ so sviečkami a relax. Tak som aj urobila a vtedy to prišlo.
Keď som sa celá ponorila do horúcej vody s voňavým olejom, pocítila som neskutočnú úľavu na celom tele. Dobre, telo si oddychuje, ale čo myseľ? Začala som teda zhlboka dýchať a pomaličky vydychovať. Tak trošku som si meditovala. Myšlienky, ktoré sa mi vtedy hemžili hlavou, ma inšpirovali na napísanie tohto článku.
Prišla som na to, že táto chvíľa je tým dôvodom, prečo som sa nevedela pustiť do písania o milovaní vlastného tela. Potrebovala som inšpiráciu z vlastnej skúsenosti.
fitshaker-blog-miluj-svoje-telo-3
Áno, informácií o tom, ako na to, som mala dovtedy dosť. Veď nie raz som čítala o tom, ako si treba každé ráno pred zrkadlom, taká strapatá a opuchnutá povedať, že sa mám rada (vraj pozitívne afirmácie :-)). No vždy ma to prestalo baviť. Človek to musí naozaj precítiť. Mal by byť sám so sebou, naokolo ticho, v situácii, ktorá mu je príjemná a má možnosť dotýkať sa vlastného tela.
Nie, neboj sa, nejdem písať o žiadnej erotike. Je to o spojení mysle s telom, precítení kontaktu s ním, uvedomení si, že je moje a je len a len mojou vizitkou. Ak nemám rada vlastné telo, nemám rada ani seba. A keď nemám rada seba, vysielam negatívnu energiu do okolia, ktorá sa mi vráti. Ja som predsa tým prvým človekom, ktorý sa má milovať.
Keď sa mi na sebe niečo nepáči, môžem s tým niečo robiť, no nie? Chápem, sú aj prípady, kedy sa to naozaj nedá, no keď sa človek prijme taký aký je, dokáže si zo svojich nedokonalostí urobiť srandu a spraviť z nich prednosti. Že ako? Smiechom. Nič nie je krajšie, ako keď sa človek spolu s ostatnými zasmeje na svojich chybičkách. Je to tiež spôsob, ako sa s nimi vyrovná a ako sa s nimi vyrovná aj okolie.
miluj-svoje-telo-fitshaker
Dnes som v tej vani prešla od prstov na nohách až po končeky prstov na rukách a nie raz som si s úsmevom zaspomínala na časy, kedy by som na sebe najradšej zmenila takmer všetko. Chodila som na kúpalisku zahalená v uteráku (dnes mi je to jedno), snažila som byť krásna stále pre niekoho iného a aj som bola stále niekým iným. V podstate som sa hanbila za to, aká naozaj som a že nie som podľa mojich predstáv (alebo predstáv iných?).
S tým sa dá veľa robiť. Postavu upraviť stravovaním a cvičením, modernými výdobytkami upraviť kozmetické nedokonalosti, oblečením vyzdvihnúť prednosti ;-).  Ale jedna rada!
Nikdy nechci byť krásna pre iných, ale v prvom rade pre seba!

Všetko, vrátane času, ktorý do seba investuješ, rob z lásky k sebe. Len tak dosiahneš naozajstnú spokojnosť a vyrovnanosť.
fitshaker-blog-miluj-svoje-telo
Zastav sa, relaxuj, dopraj si lásku, miluj svoje telo, rozprávaj sa s ním, prejav mu nehu, dotyky, starostlivosť, pochvalu, ale aj kritiku. Nauč sa s ním žiť. Tak, ako sa budeš k nemu chovať, tak bude vyzerať.
Zapamätaj si, nikto ťa lepšie nepresvedčí o tom, že tvoje telo je krásne, ako ty sama!
Krásny deň! :-)
Milovať svoje telo môžeš aj tým, že do ňho budeš dávať zdravé jedlá. Naučiť sa pripravovať takéto recepty zvládneš napríklad vďaka našim knihám:
Fitshaker knihy
 
Skús si prečítať aj:
Ako získať zdravé spojenie so svojím telom?
Rozhovor o sebaláske s autorkou a riaditeľkou Školy hrou pre dospelákov Miriam štoflovou
Rozhovor so šťastnou ženou Stankou Sobolovou
Andrea Valovičová
Redaktor vo Fitshaker

Inštruktorka aeróbnych cvičení a certifikovaná osobná trénerka.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.