Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zuzka (- 4kg): „Úprimne verím, že práve stravou a životným štýlom dokážeme priamo ovplyvniť kvalitu nášho života."

ako na chudnutie

Vaše príbehy náš vždy veľmi inšpirujú a motivujú. Je krásne vidieť, ako sa aj po pôrode chcete dostať späť do formy, a to nie kvôli postave, ale hlavne pre zdravie. To, že sa na cestu za zdravším JA pridá aj partner či deti je jedna radosť čítať.

Viac ti prinášame v rozhovore so Zuzkou, maminou, manželkou, jednoducho šťastnou a spokojnou ženou.

Zuzanka, je ôsmy január a vy práve začínate novoročnú výzvu. S akým cieľom ste sa do nej pustili? Aké plány a očakávanie ste mali 😊?

Pri tejto otázke som vďačná za Fitshaker diár 😊. Zapisovala som si doň prvý raz a príjemne ma prekvapil. A ešte viac motivoval, aj keď som od takej malej vecičky veľa nečakala.

Vidím, že som si ako hlavnú myšlienku zapísala: Cesta je cieľ. A s týmto som aj celú výzvu pracovala, že mi nejde o nejakú chvíľkovú brutálnu premenu ani o rýchle schudnutie, ale o nastavenie sa na cestu za zdravím.

Želala som si byť aj fyzicky ohybná, štíhla, spokojná s pásom, bez bolestí chrbta a kolien, no na prvom mieste bolo byť šťastnou ženou, (s)pokojnou a energickou mamou a manželkou, ako aj vedieť vychutnať zdravé jedlo a menej sa báť nových vecí. No a takisto môcť si bez hanby obliecť plavky 😊.

Aké najväčšie benefity a zmeny vám výzva priniesla 😊?

Bolo ich fakt nečakane veľa 😊. Raz v noci som nevedela spať a rozmýšľala som, čo všetko mám vďaka portálu Fitshaker v živote, a bol to parádny zoznam 😊.

Čo sa týka tejto výzvy, priniesla mi veľa v oblasti stravovania. Počas výzvy som sa vrátila ku kváskovaniu, klíčkovaniu, celkom som vylúčila vysoko spracované potraviny aj sladkosti okrem horkej čokolády a občas ovocia. A nič z toho „nezdravého“ mi väčšinu času ani nechýbalo, čo zrejme naznačuje, že pestrá zdravšia strava nám stačí, ak ju dobre vyskladáme, nepotrebujeme zajedať chute alebo stresy 😊.

Ďalším z benefitov boli zmeny v kondičke, stíham viac okolo domu a detí, v energii, že vládzem popri tom pracovať aj na sebe (snažím sa priebežne písať rigoróznu prácu a venovať sa literatúre), a zmeny ohľadom postavy – znížilo sa mi množstvo tuku, nabrala som trošku svalov, obliekla som si šaty, ktoré som predtým nezapla, a už sa v plavkách začínam cítiť viac v pohode 😊.

Veľa pre mňa znamená, že so mnou cvičil aj manžel, a čoraz častejšie sa pridávajú aj moje tri dcéry. Najmenšia už nielen ako závažie, ale rada si s nami poskáče na podložke 😊. Najstaršia, 13-ročná slečna, už zvládne odcvičiť celé video z kategórie menej náročných a čoraz viac ju to baví. Aj keď občas si odo mňa vypýta ten super Fitshaker olej na svalovicu 😁. Páči sa mi, že chcú cvičiť sami od seba, či už manžel, alebo deti, ja sa len každý deň opýtam – kto sa dnes pridá?

Výzva bola plná motivácie, stravovania a skvelých tréningov. Čo sa páčilo najviac vám, našli ste si aj nejakých obľúbencov 😊?

Neviem, aké testy robia tréneri a kouči pred tým, ako nastúpia, ale sú to samí perfektní ľudia, takže ťažko vybrať 😊.

Úplne vážne, každý z nich ma niekam posunul. Pri tréningoch navyše som mala problém si vybrať – či som mala veľa energie, alebo som sa chcela ponaťahovať, vždy som mala v hlave na výber z viacerých úžasných trénerov.

Teraz som niekoľkokrát chcela povedať, kto by bol na prvom mieste, keby som musela, ale hneď mi naskočili ďalšie mená a tváre, takže nič, nedá sa 😊.

Motivačné a náučné videjká boli maximálne príjemné, zrozumiteľné, počúvali sme ich väčšinou v aute všetci spolu, taká príjemná rodinná aktivita a podnet na debatu.

Zmena na vašom brušku a vlastne na celom tele je veľmi viditeľná. Ako sa cítite v novom tele, na ktorom ste tak usilovne 2 mesiace pracovali 😊?

Ďakujem za pochvalu, veľa pre mňa znamená. Brucho bolo celý život mojou problémovou partiou, po troch sekciách už ani nevravím.

Dlho som ho doslova neznášala, hlavne v puberte, a kvôli tomu, aby mi „schudlo brucho“, som v mladosti bola schopná, žiaľ, aj nezmyselných drastických diét. Aj v tomto mi za tie roky, čo poznám Fitshaker, veľmi pomohli vaše rady a naučila som sa prijať samu seba. A čo je pre mňa veľmi dôležité, učím aj svoje dcéry, aby mali rady samy seba. Dúfam, že sa vyhnú nesprávnym rozhodnutiam, ktoré mi v minulosti spôsobili aj zdravotné ťažkosti.

A ako sa cítim v novom tele? Váha mi, asi ako každej žene, kolíše (ale číslo už neriešim na prvom mieste), úbytok sa mi najprv nezdal bohvieaký, aj keď subjektívne som sa cítila oveľa lepšie a silnejšie.

Presvedčili ma fotografie a centimetre: pozrela som si fotky z minulého roka, spred výzvy a teraz, a vidím, že sa to fakt stále zlepšuje. Prišla som aj na to, že mám asi dobrého muža, lebo hoci som pri treťom tehotenstve pribrala nehorázne veľa a, samozrejme, po ňom som vyzerala dosť dlho hrozne (dôkazom sú fotky), nikdy mi nepovedal nič iné ako komplimenty a povzbudenia a cítila som sa pri ňom stále pekná. O to viac ma teraz asi vydesilo, ako som reálne vyzerala 😁.

Veľmi nás zaujíma aj strava, tá je u každého kľúčová. Inšpirovali ste sa aj naším jedálničkom alebo blogom či stravovacími videami 😊?

Využila som jedálniček z VIP členstva, využila som aj staršie recepty, celkovo v strave u mňa nastal progres smerom k pestrosti a vyváženosti.

V minulosti som mala z jedla strach, aby som nepribrala, toto som sa postupne naučila meniť a teraz je to o radosti z varenia, z nových chutí, o myšlienkach na benefity, ktoré mi tá konkrétna potravina prinesie.

Vlastne už vôbec nepoužívam slovo diéta, ani v hlave, a to som diét v minulosti držala až priveľa. Teraz si skladám jedálniček a teším sa, aký vitamín, minerál, aká vláknina, aká bielkovina, aký zdravý tuk, na čo mi to poslúži, a tým sa zmenilo aj nastavenie – od sebatýrania (hladom, chudobnou stravou) smerom k tomu, že svoje telo mám rada a chcem preň a doň dobré a chutné veci 😊.

Takisto mám, samozrejme, rada svoju rodinu, deti, a jedlo je u nás častou témou. Ale nie v negatívnom zmysle, skôr pri stolovaní spolu tiež rozoberáme, čo a prečo má aké benefity a čo, naopak, žiadne nemá.

V škôlke nám pani učiteľka napríklad vraví, že naša prostredná si ako jediná zvykne pýtať dupľu zeleniny 😁.

Najviac som sa vracala k radám Ivky Maheľovej a pána doktora Kuželu z minulých výziev. Inšpirovali ma aj pri varení mojej mamke, ktorá práve počas trvania výzvy prekonala infarkt a podstúpila operáciu srdca. O to viac som sa zamerala na skladbu jedálnička, keďže úprimne verím, že práve stravou a životným štýlom dokážeme priamo ovplyvniť kvalitu nášho života.

Z blogov na Fitshakeri som čerpala tiež veľa receptov, jednoducho keď som nevedela, čo variť, dala som do Google rýchlo „Fitshaker fazuľa“ a vybrala si niečo z ponuky 😊. A s istotou, že to bude chutné a zdravé.

Aké sú vaše plány do budúcna, pridáte sa k nám aj vo výzve do plaviek, poprípade ostanete cvičiť v nejakom inom programe 😊?

Po Novoročnej výzve sa mi nastavil program Sexy body, ten sa mi zatiaľ veľmi páči a pokračujem v ňom. Nejako mi reálne pribudlo energie, takže si zvyknem pridávať či už tréning, alebo aktivity vonku alebo s deťmi, alebo jogu, alebo tanec. Popravde, ani si neviem predstaviť život bez Fitshakera, tak, prosím, dávajte pozor na seba aj na vaše webové stránky 😊.

Čo by ste odkázali žienkam, ktoré to v novoročnej výzve nedokázali alebo vzdali z akéhokoľvek dôvodu, čo, samozrejme, nevadí, ale chcú začať znova? Aká je vaša motivácia vytrvať 😊?

Ja si v takých chvíľach poviem, že to nie je koniec, takže netreba novú stopku a nový začiatok – je to len pauza, kým prekonám prekážku na ceste 😊. Či už je to úraz, choroba, rodinné veci, iné ťažkosti.

Keď som na ťažšej túre, kráčam do kopca a nevládzem, pomáha mi nepozerať ďaleko dopredu – to by ma odradilo, koľko ešte! Ani dozadu, aby som necítila ešte väčšiu únavu z prekonanej cesty. Vždy si vravím, len pozeraj pod nohy a kúsoček dopredu, choď krok za krokom, svojím tempom, svojou cestou. Občas sa zastaviť a poriadne nadýchnuť je súčasť napredovania 😊.

  • Ak sa vám teraz nedá cvičiť napríklad pre kolená, môžete dvíhať činky pri telke 😊.
  • Ak sa nedá cvičiť vôbec, môžete skúšať nové recepty.
  • Ak nie je čas, určite môžete piť viac vody alebo redukovať cukor a fast food 😊.

Moja motivácia je myšlienka, že tak ako nikto iný za mňa nemôže kráčať, dýchať ani jesť, ja som tá, ktorá si bude užívať alebo znášať dôsledky svojich rozhodnutí. Určite je lepšie robiť akékoľvek malé krôčiky smerom k zdravšiemu a spokojnejšiemu ja, ako naň úplne rezignovať 😊.

Pozývame ťa do tohtoročnej 60-dňovej Výzvy do plaviek 🤗.

Možno ťa zaujíma, čo ťa vo výzve okrem komplexného stravovania čaká. Pozri sa, čo máme pre teba pripravené, priamo tu 👇!

👉 Harmonogram cvičenia na každý deň s našimi profi trénermi rozdelený na 2 úrovne – pre začiatočníkov a pre pokročilých –, za ktorým stojí odborník v oblasti fitnes, pohybu, skupinových cvičení, telesnej výchovy a športovej edukológie.

👉 Stravovacie videá s expertom na výživu Miškom Páleníkom. Michala môžeš poznať z obľúbenej šopu o chudnutí, prípadne ako autora bestselleru Vystúpte z kolotoča diét.

👉 Motivačné videá NAKOPNI SA! Sú to rozhovory s našimi ženami o ich úžasných premenách, ale aj rozhovory s našimi top trénermi o témach, ktoré ľudí najviac trápia v procese ich premeny.

👉 2 hodnotné e-booky ZADARMO: Recepty do 20 minút a Nákupný zoznam podľa Michala Páleníka.

👉 Krásna podporujúca komunita v našej skupine Cvičíme doma s Fitshaker

👉100+ bonusov na stiahnutie, ako sú napríklad jedálničky (aj pre vegetariánov, vegánov či histaminikov), receptové e-booky (napr. Recepty do krabičky) či meditácie a videotréningy.

👉 Súťaž o skvelé ceny od našich partnerov v hodnote 5 596 €.

👉 Tvoje zdravé, spokojné a energické JA 😍🫵

Nedaj si ujsť šancu a pridaj sa k nám! 👇

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.