Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Eliška (- 4,1 kg): „Rozhodla som sa, že tentoraz to urobím inak – pomalšie, ale dôkladne.“

cvičenie doma

Cítiš, že potrebuješ inšpirovať, motivovať či jednoducho nakopnúť tým správnym smerom 😊? V tom prípade tento rozhovor s Eliškou prišiel ako na zavolanie 😊.

Eliška, koľká výzva bola pre vás Novoročná výzva 2024? A bola prvou úspešne ukončenou 😊?

Celkovo bola 4. výzvou, z môjho pohľadu určite 1. úspešnou. V každom prípade, keď som sa zapojila do novoročnej výzvy úplne prvýkrát v roku 2021, zistila som, že som tehotná, takže som ledva začala a hneď aj výzvu ukončila (niežeby tehotné nemohli cvičiť, ale komplikácie pri mojom prvom tehotenstve a odporúčanie lekára ma vystrašili).

Potom vo Výzve do plaviek 2022 sa mi podarilo schudnúť 2,5 kg, ale nepodarilo sa mi pokračovať.

V Novoročnej výzve 2023 som ochorela a skončila po 3 týždňoch (do plavkovej som sa ani nezapojila).

chudnutie

Eliška po Novoročnej výzve

Ako sa vám vo výzve páčilo? Ktoré tréningy alebo tréner boli vaše naj 😊?

Táto výzva bola naozaj krásne vyskladaná, dá sa povedať, že mám rada všetkých trénerov. Ale niektorí ma tak rozčuľujú, že zo mňa dostanú všetko.

Naozaj z duše „nemám rada“ Olinku, pri jej tréningoch nevládzem, no zároveň mám vždy pocit blaženosti, že som ich zvládla, aj keď niekedy si dám ľahšiu verziu cviku 😊.

V tejto výzve ma prekvapil Jan Caha, pretože pri úplne prvom cvičení s ním (nie v tejto výzve) som sa ani nespotila, no jeho cvičenia som si moc obľúbila, stačilo pridať váhu.

Na cvičká s Maggie, Jankou a Verčou sa vždy moc teším. A keď vidím na obrazovke Maťa, viem, že sa pridá aj moja 2-ročná dcéra, tá ho úplne zbožňuje.

Najviac ma rozčuľuje Honzo z Ostravy, tomu aj odpovedám, a keď ho vidím, vravím si – len nie angličáky, len nie angličáky.

Mojou skutočne najobľúbenejšou trénerkou však vždy bude Di, vďaka ktorej som vlastne kedysi dávno Fitshaker objavila.

cvičenie doma pre ženy

Eliška pred Novoročnou výzvou

tipy na cvicenie doma

Eliška po Novoročnej výzve

Povedzte nám niečo o svojej motivácii vo výzve, čo vás poháňalo vpred, nedovolilo vám prestať a vďaka čomu ste výzvu skončili s krásnymi výsledkami 😊.

Keď sa začali reklamy na Novoročnú výzvu 2024 a zovšadiaľ na mňa vyskakoval Fitshaker, rozhodla som sa, že tentoraz to urobím inak – pomalšie, ale dôkladne.

Prvýkrát som si objednala aj diár už medzi tými prvými 500 kusmi aj s uteráčikom. Začala som si v hlave skladať plán. Stanovila som si za každý odmakaný mesiac a splnenie mesačného plánu odmenu. A hlavne som do svojho plánu zasvätila aj okolie.

Takže k narodeninám od kolegov som dostala miesto torty a čokolád nové jednoručky a kettlebell.

Naozaj som si vypísala do diára všetky svoje ciele a snažím sa brať si k srdcu všetky rady, ktoré nám dal PhDr. Krause. Pre mňa bol tento človek zatiaľ mega najlepší motivátor zo všetkých, ktorých som vo výzvach zažila.

Upravili ste počas výzvy aj stravu? Boli vám inšpiráciou stravovacie videá 😊?

Áno, stanovila som v práci, že na obed budeme chodiť iba v piatok a ostatné dni si budeme variť, nemám však žiadne výčitky, keď zhreším, len si stále pripomínam, že pokračujem ďalej. Zásady zdravého stravovania poznám, no všetky videá som si aj tak vypočula, nadhľad zo strany Mgr. Mokrejšovej bol veľmi zaujímavý a poučný, na moje prekvapenie som sa dozvedela mnoho ďalších zaujímavých informácií.

Ja som však tentoraz pristúpila k strave tak, že musím zistiť, kde robím chybu, pretože som vždy jedla tak nejako zdravo – takže som naozaj začala všetky jedlá zapisovať.

Zistila som, že mám celkom nízky príjem a hlavne jem málo bielkovín a veľmi veľa sacharidov – dosť ma to nahnevalo, lebo môj brat mal pravdu. Takže som zdvihla príjem na 1 700 kcal a prvé dni som skoro nebola schopná to množstvo jedla zjesť. Jem 3x denne, takže sú to naozaj kvalitné porcie.

Dnes mi to problém nerobí a som najedená, plná energie a chudnem. Jem a chudnem. Manželovi som vytlačila recepty z Fitshakera a povedala mu, že keď mi bude chcieť uvariť, jedine z toho, čo je tam, aby som sa vyhla nevyváženej strave.

Keď mám chuť na palacinky alebo niečo sladké, siaham po recepte na Fitshakeri, začala som používať čakankový sirup miesto cukru.

Inšpirujem sa a postupne zamieňam niektoré nezdravé ingrediencie.

Aký je váš výsledok vo výzve v číslach? Koľko kg alebo cm ste stratili 😊?

Podarilo sa mi schudnúť 4,1 kg, v centimetroch: -4 cm boky, -5 cm pás a -1 cm stehno.

cvičenie doma s vlastnou váhou

Eliška pred Novoročnou výzvou

program na cvicenie doma

Eliška po Novoročnej výzve

Vaša premena je viditeľná na prvý pohľad, ako sa však cítite? Objavila sa zmena aj v nálade, kondícii, sile tela alebo niekde inde 😊?

Cítim sa plná energie, po schodoch v práci vybehnem, a keď prídem hore, nemusím sa vydýchavať 10 minút. A už zas urobím chlapský kľuk, čo som na začiatku výzvy nedokázala, ledva som dala ženský.

Takže cítim zmenu asi vo všetkom, som šťastnejšia, lepšie spím, sústredím sa... Naozaj sa cítim celkovo lepšie a konečne sa sama sebe zas začínam páčiť.
videa na cvicenie doma

Eliška pred Novoročnou výzvou

kardio cvicenie doma

Eliška po Novoročnej výzve

Aké plány máte s Fitshakerom do budúcna? Ostávate s nami cvičiť? Ak áno, aký program ste si vybrali? Alebo počkáte na novú výzvu 😊?

Určite ostávam, a tentoraz som pripravená držať sa plánu a cvičiť minimálne 5x do týždňa. Vybrala som odporúčané Sexy body. Teším sa aj z mini výzvy – mňa výzvy vždy viac nakopnú.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Eliška.

cvičenie online
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.