Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Michaela (- 4,5 kg): „Stačí mi zacvičiť si a nálada sa zlepší o 100 %.“

cvičenie doma

Prečítaj si o krásnej mamičke Miške, ktorá miluje pohyb a rozhodla sa pridať aj do výzvy s Fitshakerom. Aké výsledky jej priniesla a ako sa cíti, keď si zacvičí, si môžeš prečítať tu.

Miška, povedzte nám na začiatok niečo o sebe. Kde pracujete, aký máte vzťah k pohybu a športu alebo čo vás baví, aké máte hobby 😊.

Ahojte, volám sa Michaela a som maminka dvoch chlapcov. Momentálne som na materskej dovolenke a čoskoro sa chystám do práce zdravotníckeho asistenta.

Cvičeniu som sa začala venovať v roku 2019 a to rok po pôrode prvého syna. Potrebovala som schudnúť. A aj sa mi to podarilo, zhodila som 20 kg. Zamilovala som si cvičenie a beh. Až tak, že som sa mu venovala aj počas 2. tehotenstva.

Po druhom pôrode som pokračovala tam, kde som skončila. S tým rozdielom, že moje telo potrebovalo zas poriadne nakopnúť a zbaviť sa kilogramov navyše.

plán na cvičenie

Miška pred novoročnou výzvou

cvičenie doma

Miška po novoročnej výzve

Aké boli vaše dôvody pridať sa do výzvy a ako ste sa o nej dozvedeli 😊?

Do výzvy som sa pridala preto, že napriek cvičeniu som sa nevedela dostať z kolotoča – priberiem, schudnem a dokola. Váha mi stúpla. Stres, starostlivosť o deti, strava. Isto to pozná každá žena. O Fitshakeri som vedela od manželovej sesternice Nikol.

A keď som si kúpila diár, vedela som, že to je ono. Toto potrebujem.

Bavili vás cvičká? Ktorý tréner bol ten váš naj, že ste sa tešili na každý jeden jeho tréning 😊?

Tréningy ma bavili. Mám rada aktívnejšie cvičenie. Takže ak mi dáke nevyhovovalo alebo mi bolo málo, vymenila som si ho alebo pridala ďalšie.

Medzi moje favoritky patrili Janka Jánošíková, Veronika Jandová a všetky druhy HIIT tréningov. Ale tieto dve trénerky mám najradšej.

Vieme, že okrem cvička s nami aj rada beháte 😊. To je skvelé! Aký je váš rekord a ako dlho sa behu venujete 😊?

Áno, beh milujem. Je to môj relax. Môj rekord bol 20 km po prvom pôrode. V tejto výzve sa mi podarilo zas odbehnúť 15 km. A 10 km sa stalo mojím štandardom. Takže 10 km si dávam veľmi často. Behu sa venujem od roku 2019.

Premena je u vás jasná na prvý pohľad, čo však nemôžeme vidieť, je to, ako sa v novom tele cítite 😊. Nie je to totiž len o kilách, ale aj o kondícii či nálade. Ako sa u vás zmenili tieto veci?

Cítim sa super. Už po pár dňoch som sa cítila skvelo.

Stačí mi zacvičiť si a nálada sa zlepší o 100 %.

Ak som bola náhodou niekedy doma mrzutá, manžel ma sám poslal behať a cvičiť, aby som sa vrátila usmiata a spokojná 😊.

Najviac sa zmenilo asi moje vyžarovanie. Pôsobím sebavedomejšie a cítim sa oveľa lepšie. Nie je dôležitá ani tak váha, ako skôr pocit po cvičení a behu.

cvicenie

Miška pred novoročnou výzvou

plán na cvičenie

Miška po novoročnej výzve

Upravili ste počas výzvy aj stravu 😊? Ak áno, ako a čím ste sa inšpirovali 😊?

Áno, strava je veľmi dôležitá. Inšpirujem sa hlavne receptami, čo zdieľajú ľudia. Aj v našej fb skupine FITSHAKERA.

A potom si už len upravím jedlo na ľahšiu verziu. Treba jesť chutné veci, čo nám vyhovujú. U mňa sú to sladké raňajky.

Milujem banánový chlebík a mugcake. Kto nie, nech zdvihne ruku 😊.

Čo by ste poradili žienkam, ktoré chcú tiež začať cvičiť, behať, ale po pár minútach pohybu nevládzu? Ako vytrvať? Ako ste to mali nastavené vy 😊?

Len začať. Vidieť sa v tej verzii, do akej sa chceme dostať. Či už schudnúť, alebo vypracovať telo. Predstavovať si seba.

Ja som začala po večeroch, keď dieťa spalo. Chcela som tú zmenu tak veľmi, videla som sa v zrkadle chudá, predstavovala som si to. A to som mala 90 kg, keď som v roku 2019 začala. Nevládala som, bola som nešťastná.

Hudba mi pomáha. Naštartuje náladu, aby som si zacvičila, a tiež sme sa s mojou kamoškou a spolubojovníčkou motivovali (správami na Instagrame) a ťahali navzájom, keď tá druhá chcela prestať.

Ženám by som odporučila dať sa na prvé miesto. Riad a neporiadok počkajú . Ale tá hodinka venovaná sebe je na nezaplatenie. Ako bonus sa z toho všetkého stal životný štýl.

Všetkým vám držím palce, a keď to skúsite, určite neobanujete. Len treba začať.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Miška.

cvičenie online
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.