Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

VIDEOTRÉNING: MEGA intenzívne cvičenie na doma so Zuzkou Light

posilovanie doma
Už nejakú tú dobu pravidelne cvičíš a cítiš, že zvládneš viac? Tak tento tréning od jednej z najpopulárnejších fitness tréneriek vo svete – Zuzky Light, si nemôžeš nechať ujsť. Je to poriadny zaberák, avšak takú svalovicu po tréningu si zaručene už dlho nemala. :-D

Tento tréning sa skladá zo 6 cvikov, ktoré sú skutočne intenzívne a určite k nim budeš potrebovať činku či fľašu naplnenú vodou a niečo kĺzavé. Zuzka vo videu používa disk na kĺzanie, ty môžeš byť kreatívnejšia. Ak máš doma kĺzavú plávajúcu podlahu, vystačíš si napríklad s ponožkou. A ak máš doma koberec, použi napríklad jednorázový papierový tanier.
Vysvetlíme si postupne prevedenie každého z nich, aby si si následne mohla spokojne zapnúť videjko a makať jedna radosť. ;-)

1.CVIK: Výpad šikmo vzad s prechodom do výpadu do strany

Vezmeš si činku pekne rovno pred seba a vykročíš do výpadu šikmo vzad. Následne plynule prejdeš do výpadu do strany a naspäť. Pozor, pri výpadoch musí byť brucho pevné a chrbát vystretý.
cviky na zadok

2.CVIK: „Žaba“

Daj sa do pozície plank, z ktorej spolu s nádychom priťahuješ kolená k lakťom a s výdychom sa vraciaš naspäť.
cviky na ramena

3.CVIK: Výpad dozadu v podrepe

Opäť si vezmeš činku rovno pred seba, dáš sa do mierneho podrepu a vystrčíš nohu spolu s výdychom do klasického výpadu vzad. Pozor, aby si mala chrbát stále rovný.
ako schudnut

4.CVIK: „Criss – cross“

Tento cvik začneme znova v pozícii plank, pritiahneme kolená k hrudníku, prekrížime nohy a vystrčíme ich do strany. Následne opakujeme to isté do druhej strany.
cviky na brucho

5.CVIK: Strelec v podrepe

Činku držíme pred sebou, pätu dáme na disk či handričku a ideme spolu s nádychom čo najviac dole do drepu. Pozor, boky idú poriadne dozadu, bruško je pevné a chrbát držíš stále vystretý.
cviky s činkami

6.CVIK: Príťahy činky v planku a následný výkop do strany

Nachystaj si pred seba činku na zem, daj sa opäť do pozície plank, následne pritiahni činku k hrudníku a ideš spolu s výdychom výkop do strany. Pozor, neprehýbaj sa v bokoch, bruško musí byť stále pevné.
cviky na ruky
 
Cviky sme si podrobne vysvetlili, preto neváhaj stlačiť PLAY a poď si zacvičiť spolu s nami:
 
POZOR!!! Páči sa ti toto videjko a chcela by si si zacvičiť so Zuzkou Light viac takýchto intenzívnych tréningov? Tak určite neváhaj a pridaj sa k nám na Fitshaker.sk! :-)
cvicenie doma
 
Mrkni aj na tieto intenzívne tréningy:
HIIT fototréning od trénerky Jany Earl, po ktorm budeš žmýkať tričko
HIIT videotréning od trénerky Olinky, bude to riadna makačka
HIIT tréning s Jankou Jánošíkovou, ktorý ťa dostane do formy!
Fotka autora
Simona Kollárová
Redaktor vo Fitshaker

Mojou životnou filozofiou je žiť v harmónii mysle, tela a duše. Som absolútnym milovníkom jedla, ktoré by malo byť z môjho pohľadu vždy vyvážené, nutrične bohaté a z tých najkvalitnejších surovín. Vysoká kvalita neznamená vždy aj vysokú cenu, rovnako ako vysoká cena nezaručuje kvalitu. Pohyb je mojím prostriedkom ako vypnúť. Fascinuje ma, čo telo všetko dokáže, koľko sily v sebe skrýva. Čo dáte, to sa vám vráti, a u vášho tela to platí dvojnásobne. Verím, že moje články vám budú pomáhať pri hľadaní svojich vlastných odpovedí a moje recepty obohatia vašu kuchyňu. Ak máš radšej instagram, môžeš ma sledovať ako @foodistheroot

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.