Dosiahni postavu snov! Tento HIIT tréning Ťa dostane do formy

Je načase sa po sviatkoch opäť dostať do formy. Preto netreba čakať a odkladať cvičenie až na potom, ale pustiť sa do pravidelného tréningu. Pripravila som pre teba veľmi efektívny intervalový tréning HIIT, ktorý ti pomôže dostať sa do formy. Pred samotným cvičením sa nikdy nezabudni rozcvičiť. Môžeš tak predísť neželanému natiahnutiu svalov. Na záver cvičenie sa ešte dôkladne vystrečuj.

1. POSKOKY STRANOU

Zo stoja robíš striedavo poskoky/úkroky do strán. Snaž sa o čo najväčší rozsah úkrokov. Nezabudni vždy pokrčiť koleno a urobiť mierny podrep na stojnej nohe. Druhá noha ide vždy došikma pätou ku lýtku opačnej nohy. Maj pri sebe stopky, aby si sledovala čas a skús robiť cvik čo najdynamickejšie a technicky správe. Vydrž v tempe 30 sekúnd, ďalších 10 sekúnd máš na vydýchanie a pokračuješ takto 4 kolá po sebe.

Cvič 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 

hiit 20 min

 

2. PLANK S ROTÁCIOU A POSKOKOM

Začínaš v planku (plecia a zápästie sú kolmo pod sebou), špičky nôh sú širšie od seba. Striedavo dvíhaš paže nad hlavu a vytáčaš trup do strán. Priskočíš nohami k hrudníku a môžeš sa vrátiť do planku s odskokom (pozor, aby sa driek neprehýbal) alebo si zvolíš ľahší variant a vrátiš sa 2 odskokmi do základnej pozície dosky.

Cvič 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 

hiit 30 min

 

3. VÝPADY VPRED A VZAD

Zo stoja robíš výpad vzad ľavou nohou (pravý uhol v kolene je na stojnej prednej nohe, zadná je natiahnutá s váhou na špičke chodidla). Potom sa vrátiš do stoja a nasleduje výpad vpred opačnou nohou tak, aby si dodržala pravý uhol v oboch kolenách.

Cvičíš 2 kolá pravou nohou vzad a pravou nohou vpred v tempe po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. Tento postup opakuj aj na ľavú nohu. 

hiit trening cviky

 

4. UNOŽOVANIE DO STŔAN SO SQUATMI

V stoji striedavo unožuješ nohami do strán (čím väčší rozsah pohybu, tým viac zaberú boky a zadok) a nezabúdaj pri cvičení spevniť stred tela. Dávaj pozor, aby sa pri unožovaní trup nevychyľoval do strán. Následne vyskočíš a urobíš drep (kolená nepredbiehajú špičky chodidiel).

Cvičíš 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 

cviky na chudnutie a formovanie postavy

 

5. SED STOJ/VÝSKOK

Sadneš si do sedu, nohy vystrieš a opäť ich pritiahneš, pričom dávaš pozor, aby  si nešla s trupom do záklonu, sedíš stále pekne vzpriamene. Keď nohy pritiahneš, snažíš sa, čo najrýchlejšie postaviť do stoja (ak chceš, môžeš vyskočiť čo najvyššie) a opäť sa vraciaš do sedu naspäť.

Cvič 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 

cviky na rychle chudnutie

Máš na to, stať sa lepšou verziou samej seba. Budem ti držať palce! :-)

 

S ďalšími novými cvičeniami, s ktorými dostaneš do formy sa môžeš stretnúť aj v našom online fitku Fitshaker.sk. Pridaj sa k nám:

cvicenie na doma

 

3 tréningy, vďaka ktorým si vybuduješ krásnu postavu:

HIIT FOTOTRÉNING, po ktorom budeš žmýkať tričko

Povianočný FOTO TRÉNING: Preč s vianočnými kilami navyše

TABATA tréning, ktorý ťa dostane do formy!

Janka Jánošíková

Článok bol pridaný dňa 31/01/2017 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Janka Jánošíková

Komentáre