Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Tip na rýchly bezmäsitý obed: Cestoviny s cuketou a paradajkami

10 min
2 porcie
cestoviny s cuketou a paradajkami

Potrebujeme: 

  • 200 g penne cestovín (môžu byť aj iné)
  • 1 cuketu (20 cm)
  • 3 stredne veľké paradajky
  • 3 strúčiky cesnaku
  • 3 lyžice olivového oleja extra panenského
  • morskú/himalájsku soľ
  • hobliny parmezánu
cestoviny s cuketou a paradajkami

Máš rada niečo rýchle, zdravé a hlavne chutné? Tak si na správnej adrese a tieto penne si zamiluješ.

Cuketa je momentálne v kurze a jej zdraviu prospešné účinky už všetci dobre poznáme. Ak nie, v krátkosti si ich zopakujeme. Cuketa je plná vitamínov, minerálov a antioxidantov. Je veľmi účinná aj v boji proti rakovine. Má nízky kalorický obsah a je plná vody (až 93 % z celkovej hmoty). Najviac živín obsahuje malá cuketa – max. do dĺžky 20 cm.

Dnes si s ňou pripravíme rýchly obed bez mäsa.

Ako na to?

1

Ako prvé dáme variť penne cestoviny. Počas toho, ako sa nám varia, si nakrájame nadrobno cuketu, paradajky a roztlačíme si cesnak.

2

Na panvicu dáme olivový olej, na ktorom si opražíme cesnak. Postupne pridáme cuketu a paradajky.

3

Pražíme cca 5 minút. Scedíme si cestoviny a pridáme ich k cuketovo-paradajkovej omáčke.

4

Dochutíme a podávame s hoblinami parmezánu.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

499 kcal

2096 kJ

T:

11 g

B:

16 g

S:

80 g

V:

5 g

Dobrú chuť :-)!

Aj v našej knihe Z fitka do kuchyne špeciál III nájdeš zdravé recepty s cestovinami, a, samozrejme, kopec ďalšej inšpirácie:

fit jedálniček
Fotka autora
Stanka Šišková
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Stanka, no môžete mi kľudne hovoriť aj Gigi. Považujem sa za zdravojeda. Mojou filozofiou pri varení je nahradiť tie nezdravé suroviny zdravšími alternatívami a v rámci možností nákupu aj dostupnými a nie príliš drahými potravinami, ktoré sa dajú kúpiť v každom obchodnom reťazci. Keďže som dvojnásobná mama zamestnaná na plný úväzok, viem ako to je s varením a časom v kuchyni. A tiež, aké náročné môže byť nakupovanie a zháňanie tých správnych surovín s dvomi malými deťmi. Rýchlo, zdravo a chutne, to je každodenné motto pri varení alebo pečení, ktorým sa riadim. V mojich receptoch nájdete prirodzené produkty ako zelenina, ovocie, strukoviny, obilniny, ryby, kuracie mäso a taktiež mám rada, keď to na tanieri všetko pekne farebne ladí. To ma priviedlo aj k foteniu jedál a viac mojich receptov nájdete aj na mojom instagram účte @gigivari. Rada experimentujem v kuchyni a kombinujem rôzne chute a aj rôzne kultúry. Rada sa inšpirujem orientálnou a exotickou kuchyňou, no mám rada aj slovenskú klasiku. Odkedy som mama, tak čím ďalej, tým viac ma zaujíma problematika zdravého stravovania a jeho vplyv na naše zdravie. A aj preto som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca výživy, aby som mohla pomôcť aj iným v otázkach stravovania. Teším sa už teraz, keď ti moje recepty budú chutiť, ušetria ti čas v kuchyni a pritom budeš mať gurmánsky zážitok ????.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.