Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Teplé perníkové smoothie inšpirované zimou a vianočnými sviatkami

5 min
2 porcie
vianočné smoothie

Potrebujeme: 

  • 1 šálku ovseného mlieka (alebo podľa vlastnej chuti)
  • ½ hrnčeka ovsených vločiek (namočených cez noc v 1 šálke mlieka)
  • 1 a ½ lyžičky perníkového korenia (množstvo si uprav podľa vlastnej chuti)
  • 1 lyžicu kokosového oleja (voliteľné)
  • 1 lyžicu domáceho medu
  • štipku morskej/himalájskej soli
vianočné smoothie

Toto krémové a upokojujúce smoothie ti okamžite naplní byt omamnou vôňou a prinesie ti sviatočnú náladu. Po tomto teplom drinku sa nebudeš cítiť o pol hodiny hladná a nespokojná. Ovos je v smoothie skvelý, pretože robí zázraky, čo sa týka krémovosti, a pridáva trochu extra vlákniny a bielkovín, aby si zostala dlhšie sýta. Odporúčam namočiť ovsené vločky vopred na noc. Vďaka tomu posunieš toto perníkové smoothie inšpirované zimou a sviatkami na novú úroveň.

Priprav si zdravé a jednoduché raňajky, dezert alebo občerstvenie!

Ako na to?

1

Mlieko, vločky, korenie a olej vložíme do mixéra a rozmixujeme do hladkého krému.

2

Krém zohrejeme na miernom ohni, pridáme med a štipku soli a premiešame. Ak by bol nápoj hustý, pridáme mlieko. Dokoreníme a osladíme si ho podľa vlastnej chuti. Podávame teplé.

Tip: V recepte síce odporúčam namočiť vločky na noc, no ak by sme na to zabudli, môžeme si nápoj pripraviť aj tak, že vločky dáme rovno do mlieka, rozmixujeme a uvaríme. Okrem perníkového korenia sa hodia aj zázvor, vanilka, škorica, klinček, kardamóm a pod. Namixuj si svoju vlastnú vianočnú chuť.

ovsené vločky recept
vianočný drink
teplé smoothie

Štrng! Nech ti smoothie chutí :-)!

Aj do nášho e-shopu sme vniesli Vianoce. Jednak u nás nájdeš výhodné vianočné balíčky, ale zároveň aj ku každej objednávke nad 40 € ti pribalíme darček - Fitshaker taštičku:

darček k objednávke
Fotka autora
Antónia Smetanková
Redaktorka vo Fitshaker

Jedlo a fotografia je úžasný kreatívny priestor, v ktorom rada tvorím, experimentujem, skúšam nové veci a rada sa s nimi podelím. Varenie ma baví a je to moje hobby. Vyrastala som na dedine, preto dávam prednosť domácim sezónnym surovinám a poctivým výrobkom. Uprednostňujem jednoduchú prípravu a dostupné suroviny, spájam tradičné s moderným a milujem voňavé korenie. Pestrosť a farebnosť pokrmov ma zaviedlo na cestu fotografie jedla a všetkého čo je s ním spojené. Môj blog: pekneajedlo.blogspot.cz

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.