Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Smoothie, ktorý ti rožiari pleť a dodá energiu

Jednoduchý smoothie, ktorého príprava je veľmi rýchla a výsledky sú viac ako úžasné. Ideálne je, keď zakomponuješ výrobu smoothie do svojej dennej rutiny. Vtedy uvidíš na sebe príjemné zmeny ako napríklad zlepšenie trávenia, spevnenie nechtov, vlasov a dokonca budeš mať žiarivejšiu pleť.

 

 

Čo budeme potrebovať pre 1 až 2 osoby?


  • 1 ½ pohára čučoriedok (ale môžeš použiť aj ostatné bobuľovité ovocie pre vyššiu účinnosť: černice, maliny, jahody, ríbezle). Používaj čerstvé alebo zmrazené i kombináciu oboch.

  • 1 lyžicu ovsených vločiek (ideálne vopred namočené a scedené)

  • ½ pohára kokosového mlieka


Ako budeme postupovať?

1. Všetky suroviny krásne rozmixujeme a vychutnávame.
TIP: Môžeš pridať aj za hrsť zelenej listovej zeleniny, ktorú máš po ruke (špenát, listový šalát, mix listovej zeleniny) a dodáš tak do tela vzácny chlorofyl – zelenú slnečnú energiu, ktorá telo krásne vyživí.
smoothie ktory ti doda energiu, rozziari plet
 
smoothie ktory si doda energiu, rozziari plet
 
smoothie ktory ti doda energiu, rozziari plet
 

Aké benefity ponúka tento smoothie?

Čučoriedky sú známe svojim silnou antioxidačnou zložkou, tiež sú prevenciou proti infarktu, porážke či cukrovke. Predlžujú mladosť, napomáhajú chudnúť, zvyšujú energiu. Kokosové mlieko je vysoko antibakteriálne, antiplesňové a antivírusové, napomáha bojovať proti vírusom, baktériám.
Prajem ti dobrú chuť!
Výborné recepty na smoothie, ktoré si môžeš pripraviť každý deň:
Prudko návykové tekvicové smoothie na zahriatie
VIDEORECEPT na trojfarebné smoothie, ktoré ťa omladí
Krémové smoothie s pomelom výborné na chudnutie
Fotka autora
Michaela Ježíková
Redaktor vo Fitshaker

Som typ človeka, ktorý si plní svoje sny, i na priek tomu, že okolie prevracia očami. Už od tínedžerského veku sa venujem zdravej výživy, ale asi pred troma rokmi som prepadla čaru a výžive smoothies, až tak, že som si s kamarátkou otvorila smoothie bar Ham-pi, ktorého cieľom je aj šírenie osvety životného štýlu, ktorý dodáva energiu :-). Mám šesťročnú dcérku Siennu a rada inšpirujem mamičky, že môžu byť úžasnými matkami, manželkami, ale mať aj čas na seba a prípadne aj na podnikanie. Všetko sa to dá, iba to treba dobre zorganizovať. Veľmi sa teším na spoluprácu pre Fitshaker, kde chcem prispievať smoothie a inými mixovanými receptami, zaujímavosťami vo svete zdravej výživy na Slovensku, ale aj vo svete či tipmi pre mamičky s deťmi. Viac o našej značke nájdete na www.hampi.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.