Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Silviina premena: „Môjmu starému ja by som odkázala, nech sa už nikdy v živote nevracia.“

Tadááá, tak to je ona, naša tohtoročná víťazka Výzvy do plaviek 2020. Však je krásna a neuveriteľne jej to sekne? Som nesmierne šťastná, že vyhrala taká veselá a dobrosrdečná žienka, akou je práve Silvia. Opäť sa ukázalo, aké skvelé, silné a úžasné ženy s nami cvičia :-). Všetky sa teraz začítajme do príbehu o tom, ako sa Silvii darilo vo výzve, čo bolo pre ňu náročné a ako to zvládala.

Silvia, hneď na začiatok vám chcem zo srdca zagratulovať. Tým, čo ste dokázali, ste prekonali samu seba, a preto je miesto absolútnej víťazky zaslúžene vaše. Spomeniete si na svoju reakciu, keď ste sa dozvedeli, že práve vy ste naša jednotka vo výzve do plaviek?

No, moja prvá reakcia, keď mi došiel mail? Začala som sa strašne schuti smiať :-D :-D.  Pravdupovediac, mala som zmiešané pocity kvôli tomu, že to nebola moja prvá výzva, do ktorej som sa zapojila. Ale na druhej strane som sa veľmi, veľmi tešila, že som vyhrala nielen hlavnú cenu, ale najmä sama nad sebou :-).
ako schudnúť 20 kíl
 

Vieme, že táto výzva nebola vaša prvá, začiatky s Fitshakerom si určite pamätáte. S akým výsledkom ste vtedy skončili a prečo ste cvičko prerušili?

S Fitshakerom som začala v roku 2016, keď som sa zapojila tiež do výzvy do plaviek :-). Vtedy sa mi podarilo zhodiť 11 kíl. Cvičenie sa mi zapáčilo a aj po výzve som cvičila, no potom som nastúpila opäť do práce a do školy.
V práci som mala veľký problém zadaptovať sa, k tomu učenie do školy a na cvičenie už čas neostal, tak som cvičiť prestala. Potom som otehotnela. Pri tomto tehotenstve som strašne pribrala, stále som bola unavená, nič sa mi nechcelo. Aj keď po pôrode som pár kíl zhodila, malinká začala papať a ja s ňou, a tak som sa prejedla až na váhu, ktorá bola hrozivá. Vôbec som si nedávala pozor, čo jem, a jedla som hlavne veľa sladkostí, čo som si uvedomovala, ale nejako ma to netrápilo. Hrozne sa za to hanbím. Keď som sa raz postavila na váhu a videla to číslo, mala som neskutočnú zlosť, čo som so sebou dokázala porobiť.
 

Pôrod a detičky je jedna z najčastejších prestávok od nášho cvičebného programu. Chceli ste sa hneď po šestonedelí pustiť opäť do práce tam, kde ste pred bábätkom prestali?

Po pol roku od pôrodu som sa pokúšala s vami cvičiť opäť, chcela som sa zapojiť do novoročnej výzvy, ale dojčila som a asi to malo nejaký vplyv na mlieko. Mala som ho menej a malá bola stále nespokojná, tak som sa na to po týždni vykašľala a cvičiť som prestala. Po roku od pôrodu som nastúpila do práce a pri dvoch deťoch a práci som nemyslela ani na cvičenie a ani nedávala pozor na to, čo jem.
chudnutie doma
 

Chápeme, že začiatky bývajú náročné aj napriek tomu, že ste to mali už predtým zabehnuté. Ako sa vám nakoniec podarilo naštartovať telo a myseľ a ísť do toho opäť naplno?

Za môj opätovný návrat k cvičeniu môže hlavne „korona“ :-D. Keďže som učiteľka v materskej škole, od 16. marca nás zavreli a bola som doma. Nato sa chystala výzva do plaviek, a tak som si povedala, že musím tento čas využiť a niečo so sebou konečne robiť. Stalo sa a ja som sa zapojila do výzvy. Strašne som však váhala, či sa mám zapojiť aj do súťaže, či to nie je hanba, ale predsa som to riskla a to ma aj motivovalo nevzdať sa. No oplatilo sa.
Priznám sa, že prvý a druhý týždeň výzvy boli pre mňa utrpením. Cvičila som ráno a  veľmi som sa premáhala, aby som vôbec vstala. Ale nejako som sa prekonala. Po tých dvoch týždňoch som sa konečne dokázala naštartovať. Cvičila som cvičenia z výzvy a k tomu som sa vrátila k svojmu zlatému bicyklu. Ráno som cvičila výzvu a večer som sa chodila bicyklovať, k tomu záhrada, a nejako to už išlo samo.
Keď sme v júni nastúpili do práce, cvičila som ďalej, ráno som si privstala, odcvičila cvičko z výzvy a spokojne odišla do práce. Okrem cvičení, bicykla a práce v záhrade som po uvoľnení opatrení spojených s koronou začala dvakrát do týždňa chodiť cvičiť aj tabatu. Tu chcem spomenúť aj našu cvičiteľku pani Kvetku, ktorej veľmi pekne za tieto tréningy ďakujem. No a to sa už cvičenie stalo súčasťou môjho dňa. Po výzve som cvičila program Tabata a momentálne s vami cvičím program Fit in 15 min. – tieto cvička cvičím ráno, dokážu ma super nakopnúť + k tomu každý deň nejaký tréning − bicykel, beh alebo tabata, a soboty a nedele mám stále oddych. Z vašich cvičení sa mi najlepšie cvičí s Diankou, Matejom, Jankou a Andrejkou, ale aj ostatní majú super cvičká.
 

Podporovalo vás vaše okolie? Pridal sa niekto k vám a cvičil spolu s vami?

Áno, podporovala ma hlavne moja rodina, ktorú strašne, strašne ľúbim a veľmi im za podporu ďakujem. A mojej kamarátke Majke, ktorej hlavne ďakujem za to, že ma vytiahla behať a tak mi ukázala ďalšiu super formu tréningu. A to som vždy hovorila, že mňa behať v živote nikto nedostane. Vaše videá som cvičila sama, no spolu s deťmi :-D, ktoré keď ráno vstali, už sa pýtali – mama, ideš cvičiť? A napodobňovali ma, tak sme sa aj nasmiali :-D :-D. Na bicykel a na tabatu sa ku mne pridali aj krstná mojich detičiek a moja mamina.
zdrava strava a chudnutie
 

Čo strava? Upravili ste ju radikálne, alebo ste plynule prešli na upravený jedálniček podľa našich stravovacích videí?

Čo sa týka stravy, vaše stravovacie videá som sledovala, ale veľmi mi nevyhovovali. Jediné, čo som pri nich zistila, je, že nepotrebujem jesť 5-krát denne, ale stačí mi 3-krát denne pestrá strava. S tým som problém ani veľmi nemala, lebo už z prvej výzvy som vedela, čo môžem a nemôžem jesť. Jedla som hlavne to, na čo som mala chuť, len v zdravšej forme. Keďže váš web je plný super receptov, kde som sa mnohokrát inšpirovala, plus nejaké recepty z vašich kníh, niekedy len fantázia a už som mala jedálniček, aký mi vyhovoval, čo mi chutilo a hlavne som pri tom nehladovala :-).
 

Koľko kíl a cm sa vám podarilo schudnúť počas výzvy do plaviek?

Pri tejto výzve sa mi podarilo schudnúť 19 kíl − 22 cm z pásu, 19 cm z bokov a 13 cm zo stehien. Momentálne mám 92 kíl, čo tiež nie je bohvieaká váha, ale je hlavne dvojciferná a pokračujem ďalej v jej znižovaní.
 

Čo by ste odkázali svojmu starému ja? A ako sa cítite vo svojom novom tele :-)?

Môjmu starému ja by som odkázala, nech sa už nikdy v živote nevracia :-D :-D. No a v novom tele? Aj napriek tomu, že mi ostala visieť trochu koža, sa cítim super, hlavne ľahšia a plná energie.
A taký dodatok na záver: Chcem celému tímu od zakladateľov po trénerov Fitshakeru z celého srdiečka poďakovať za výhru, ale hlavne za to, že vykonávate super prácu a dávate príležitosť všetkým žienkam, ktoré by rady zmenili či už svoju postavu, alebo životný štýl, a to v pohodlí domova. S vami sa to jednoducho dá. Ste super. A odkaz pre žienky, ktoré ešte stále váhajú. Smelo do toho, nemáte čo stratiť, len získať.
ako zdravo schudnúť
Ďakujeme za krásny rozhovor. Veta o tom, ako sa staré ja nemá vracať, ma úplne dostala, dúfam, a želám Silvinke, aby si svoje nové ja užila naplno, robila, čo ju baví, a hlavne sa nikdy nevzdávala.
 
Poď si s nami zacvičiť v pohodlí svojej obývačky aj ty. Vyskúšaj 15-minútovky, alebo si daj pilates na zdravý chrbát, či cvič SexyBody re krásne krivky. Výber necháme na tebe ;-):
ako efektívne schudnúť
 
Aj tieto ženy schudli viac ako 10 kg cvičením doma:
Jankina premena: „Mrzí ma, že som uverila tej nezmyselnej povere, že po štyridsiatke sa už iba priberá.“
Maruškina premena: „Zrazu som pochopila, aký dar mám – zdravé telo.“
Jankina premena: „Zrazu sú mi všetky veci veľké a nohy, ruky mám pevnejšie.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.