Jankina premena: „Mrzí ma, že som uverila tej nezmyselnej povere, že po štyridsiatke sa už iba priberá.“

O tom, že stačí zavrieť dvere a cvičiť, vás presvedčí aj Janka. Rozhodla sa dať šancu cvičeniu z domu s Fitshakerom a výsledky na seba nedali dlho čakať 😊. Ako sa jej darilo, čo dosiahla a ako si cvičko s nami užíva, sa dozvieš v dnešnom rozhovore.

Janka, odkiaľ ste sa dozvedeli o Fitshakeri a ako dlho už s nami cvičíte 😊?

Patrím medzi tie, ktoré bojujú s hmotnosťou od detstva a hýbať sa im veľmi nechce. Zatiaľ som chudla len vďaka diétam a pohyb som mala občasný… bicykel, turistika, beh. Pri ničom som však dlho nevydržala.

Rok 2018 som mala v súkromí veľmi náročný a rapídne som pribrala. V roku 2019 sa mi podarilo schudnúť 7 kg vďaka diéte, ale ešte som nebola spokojná. V dedine mám kamarátku, ktorá schudla naozaj ukážkovo, a tak som prvýkrát počula o Fitshakeri. V januári 2020 som v práci zastupovala s novou kolegyňou, ktorá ma na Fitshaker tak „namotala“, že som sa ešte v ten deň zaregistrovala. Vtedy som vážila 80 kg.

ako schudnut cvicenim doma
leto 2019

 

S akým cieľom ste začínali? Koľko kg ste chceli dať dole a koľko sa vám nakoniec reálne schudnúť podarilo?

Môj cieľ bol dobre vyzerať, ale išlo mi aj o zdravotné hľadisko. Mám sedavú prácu a začali mi opúchať nohy. Doktor mi na to povedal, že sa musím pravidelne hýbať. Fitshaker mi tak prišiel veľmi vhod. Chvíľku som premýšľala, či do toho idem, či budem platiť každý mesiac a či to nebudú vyhodené peniaze. Musím sa priznať, že som sa mýlila a som rada, že som sa nakoniec rozhodla a prekonala svoju pohodlnosť. Môj cieľ, ktorý som si dala pri registrácii, bol 70 kg, ale vravela som si, že ak dám 73 kg, bude to super úspech. Nakoniec mi tá 70 na váhe zasvietila… síce +40 g, ale to už je nič. Takže výsledná hmotnosť je 70,4 kg. Schudla som teda takmer 10 kg.

cvičenie na chudnutie doma
Naľavo je Janka v decembri 2019 a napravo v júni 2020. Rozdiel 10 kg.

 

Ako vyzerali vaše začiatky v cvičení 😊? Šlo to od prvého videjka ako po masle, alebo vás začiatky potrápili?

Keďže som v cvičení taký „večný začiatočník“, začala som zľahka programom Start pack. Po mesiaci som si pridala a začala cvičiť Sexy body. Nad výzvou som zas tradične dlho rozmýšľala, či to dám, a nakoniec som spravila kompromis. Do výzvy som sa zapojila, ale do súťaže nie. Ešte stále som neverila, že to dokážem. Výzva sa mi páči, mám rada Andrejku, Dianku a tabatu s Matejom. Olinku aj Zoru som sa snažila odcvičiť, ale nikdy som to nevládala dokončiť, je to na mňa ešte stále príliš náročné. Hádam neskôr, keď budem cvičiť dlhšie.

 

Zmenili ste počas premeny aj jedálniček? Čo dobré a zdravé doma pripravujete 😊?

Trochu áno, ale nie úplne. O strave som začala premýšľať a čítať ešte začiatkom roka, keď som sa zaregistrovala. Zistila som, že musím jesť viac, pravidelne a nevynechávať jedlá. Bola som zvyknutá nevečerať a potom chrúmať hlúposti. Toto sa mi podarilo zmeniť a je to pre mňa veľká vec. Popozerala som si aj videá od Matúša Špirka a inšpirovalo ma to. Vďaka výzve som začala jesť a používať potraviny, ktoré som predtým nepoznala. Tiež som zmenšila porcie. Bežne sa stáva, že obed v práci nedojem, čo prednedávnom ešte nebolo predstaviteľné. Ráno si dám pohár vody s jablčným octom, kávu a vločky s ovocím. Obed mám klasický v práci a na večeru si urobím napríklad bulgur s cuketou a tofu. Mojím šťastím je, že vôbec nie som mäsová a tieto racionálne potraviny mi chutia.

chudnutie po 40

 

Písali ste, že ste si museli obnoviť šatník. Aké sú to pocity, keď vďaka svoju poctivému cvičeniu môžete vyraziť na nákupy oblečenia, lebo to, čo máte doma, je vám veľké 😊?

Nuž, minulý rok som si nakúpila veľa pekných vecí a teraz na mne visia. Som typická postava hrušky, a preto mi vrchná časť tela veľmi pekne schudla, no tie moje problémové stehná ešte nie sú také, ako by som si priala.

Mrzí ma, že pred 2 rokmi som vyhodila veľa vecí č. 40, lebo som uverila tej nezmyselnej povere, že po štyridsiatke sa už iba priberá.

Našťastie pár mi ich zostalo, takých top vecí, ktoré som nedokázala vyhodiť. Najhoršie sú podprsenky, tam mám úbytok významný :-). Rada si kúpim peknú vec a dobré na tom je, že už mám aj na výber a majú moje číslo :-). Dokonca som si kúpila vysoké topánky na platforme, aké som ešte nikdy nemala… Akurát zbieram odvahu si ich niekam obuť :-).

ako schudnut po 40

 

Keby ste sa mali rozhodnúť, pustili by ste sa do cvičenia s Fitshakerom znova 😊?

Určite! Lebo to funguje! Určite budem s vami pokračovať, nemôžem sa prestať hýbať, už len kvôli tým mojim nohám. A druhá významná výhoda Fitshakeru pre mňa je flexibilita. Bývam na dedine, a keby som mala dochádzať do posilňovne do najbližšieho mesta, stratím veľa času. Takto mi stačí zavrieť dvere a cvičiť. Moje deti to už ovládajú a berú to ako moju bežnú aktivitu.

cviky na doma na chudnutie

 

Ako sa teraz cítite, v čom sú tie pocity iné ako tie, ktoré ste mali pri pohľade do zrkadla na začiatku výzvy 😊?

Pocity sa nedajú porovnať. Na začiatku som bola nervózna a nespokojná so svojím telom. Musím povedať, že tá dvojmesačná karanténa doma prišla ako na zavolanie. Upokojila som sa, oddýchla som si, venovala som sa svojmu telu a duši a teraz vidím výsledok. Myslím, že aj vďaka tomu šli tie kilá tak dobre dole. Dobré pocity mám aj z reakcií okolia, ktoré sú veľmi pochvalné. Rozhodne nekončím, lebo cvičím najmä preto, aby som bola zdravá.

cvičenie na doma pre ženy

Janke ďakujem za rozhovor 😊.

 

Začni s cvičením na doma ešte dnes aj ty a dosiahni postavičku po akej si vždy túžila:

cvičenie na doma

 

Mohlo by ťa inšpirovať aj:

Maruškina premena: „Zrazu som pochopila, aký dar mám – zdravé telo.“

Ivankina premena: „Celkovo sa mi podarilo dať dole 32 cm.“

Jankina premena: „Zrazu sú mi všetky veci veľké a nohy, ruky mám pevnejšie.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 25/08/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre