Jankina premena: „Zrazu sú mi všetky veci veľké a nohy, ruky mám pevnejšie.“

Jankina premena nadchla mnohé z vás už v našej skupine na FB 😊. Preto sme ju „ukecali“ na krásny rozhovor. Janka je vážne energický človek, pretože ešte aj odpovede na otázky nám poslala rýchlosťou blesku. Ani vás radšej nejdeme ďalej zdržiavať týmto úvodom, keď na vás čaká taký parádny rozhovor.

Janka, vaša premena je úžasná 😊. Každá zmena má však svoj začiatok, aký bol ten váš? Kedy ste si povedali − idem do toho, potrebujem zmenu?

Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za možnosť podeliť sa o svoje pocity a svoj príbeh takto :-). V roku 2016 som chodila cvičiť do fitneska a hľadala niečo na spestrenie, až som objavila Fitshaker. Nikdy som nebola typ, ktorý by potreboval chudnúť, moja váha bola 57 kg, a nikdy som nemusela riešiť ani to, čo a kedy zjem.

Prišlo však prvé tehotenstvo, +25 kg (zjedla som všetko, čo nestihlo utiecť 😂). Po pôrode som zasa začala cvičiť s Fitshakerom a schudla som 5 kg. Moja slabá vôľa ma však premohla, prestala som cvičiť, no prišla ďalšia výzva a znovu som sa do toho pustila. Ostala som však zasa tehotná a pribrala som ďalších 15 kg…

Po druhom pôrode som neobliekla skoro nič, chodila som v tehotenských veciach, narástla mi druhá brada 🙈😂 a pripadala som si ako hroch. Stále som len jedla a jedla, bola som bez energie. Až sa mi raz stalo, že pri prechádzke v meste sa mi rozišiel zips na bunde, pretože som ju už zapla len tak-tak. Vtedy som si povedala dosť, koniec, musím so sebou konečne niečo robiť. Ešte v decembri som vyhľadala výživovú poradkyňu a dala si zostaviť jedálniček a v januári, ako sa začala novoročná výzva, som išla do toho naplno. Neskutočne ma to baví, zrazu mám energie na rozdávanie, všetko okolo detí a domácnosti som zrazu zvládala lepšie a hlavne som na chvíľku od všetkého vypla :-).

účinné chudnutie
Janka pred oboma pôrodmi, keď vážila 57 kg.

 

Kedy ste na sebe začali pozorovať zmeny? Všimlo si ich aj okolie, ak áno, aké boli reakcie?

Každý v mojej rodine, komu som povedala, že idem chudnúť a zmeniť životosprávu, sa mi už iba smial, pretože vedeli, že som veľký papkáč a že moja pevná vôľa nie je práve taká, aby som to dala do úspešného konca. A to bolo ďalšie, čo ma dosť nakoplo. Prvé zmeny prišli po týždni, cítila som sa zrazu lepšie. Ráno som bola schopná vyskočiť z postele a normálne fungovať.

No prvé viditeľné zmeny prišli tak o mesiac od začiatku cvičenia. Keďže som sa zabudla odfotiť, použila som centimeter a ten ukazoval krásne čísla, takže rozdiel som videla iba na papieri… Tak som sa odfotila a na ďalší mesiac som už aj na oblečení, aj na fotke videla zmenu, čo ma zasa nakoplo ísť ďalej. Už aj okolie začalo vnímať, že som schudla, chválili ma a to sa mi páčilo. Konečne bolo vidno zmenu a ja som mala ďalšiu motiváciu ísť ďalej :-).

ako schudnúť po pôrode
December 2019, Janka po dvoch pôrodoch.

 

S akým cieľom ste šli do výzvy a na koľko percent sa vám ho podarilo splniť?

Keď som začala v novoročnej výzve, mala som v hlave číslo 60 kg. No ako som postupne chudla, zistila som, že váha je len číslo a že potrebujem hlavne vidieť zmenu na postave… Išla som z váhy 77 kg, dnes mám 63 kg, ale hlavne som dala dole kopec cm. Napr. z brucha  -19 cm, z pásu -13 cm a veľmi sa tomu teším. Zrazu sú mi všetky veci veľké a nohy, ruky mám pevnejšie.

Samozrejme, som len v polovici toho, čo chcem dosiahnuť, a teda mám pred sebou kopec práce, aj keď už teraz viem, že už nikdy neprestanem cvičiť, za čo ďakujem hlavne Fitshakeru :-).

ako zdravo schudnúť
Február 2020, na začiatku Janka vážila 77 kg.

 

Je niekto špeciálny, kto vás celý čas podporoval a komu by ste sa chceli teraz takto verejne poďakovať 😊?

Jasné, je to moja kamoška Gabriela Kocmalová, ktorá išla do novoročnej výzvy spolu so mnou a vždy som s ňou riešila úplne všetko… Vždy ma povzbudila, za čo jej veľmi ďakujem :-).

 

Máte obľúbeného trénera alebo trénerku, na ktorých ste sa vo výzve tešili?

Vo Fitshakeri sú všetci tréneri super, no najviac som sa vždy tešila na Dianku a Janyho. To sú moje srdcovky, ich cvičenia sú mega super a Janyho hlášky, to nepotrebuje komentár ☺! Vždy ma dostal hláškou: ,,Keď si žrala, ťa to nebolelo???“

ako najlepsie schudnut
Jankina váha na fotke 71 kg.

 

Ako vyzeral váš denný jedálniček počas výzvy 😊? Čo dobré a zdravé ste si počas dňa pripravovali?

Jedálniček som mala nastavený od výživovej poradkyne a išla som striktne podľa neho 3 mesiace, no teraz sa inšpirujem hlavne receptami z Fitshakera. Nikdy som nemala veľmi rada sladké jedlá, no skúšala som nové veci. Môj deň začínal pohárom teplej vody s citrónom, na raňajky rôzne kaše, no väčšinou to bola zelenina, chlebík alebo palacinky. Na desiatu bolo vždy ovocie alebo smoothie, obedy rôzne, najmä mäso na rozličné spôsoby, zelenina a prílohy, olovrant a večere boli už také ľahšie :-).

 

Hoci je po výzve, ostávate s nami cvičiť aj naďalej? Stal sa Fitshaker súčasťou vášho života?

Fitshaker ma veľmi nakopol, po novoročnej výzve som neprestala cvičiť. Každý deň cvičím minimálne hodinu denne, pridala som stacionárny bicykel a prednedávnom aj beh a pokračujem v plavkovej výzve…  Cvičenie sa vďaka Fitshakeru stalo súčasťou môjho života, za čo som veľmi vďačná, a keďže pri dvoch deťoch sa moc chodiť do fitneska nedá, bude mojou súčasťou ešte veeeľmi dlho ❤.

Premena
Jankina aktuálna váha: 63 kg.

 

Ak si aj ty mamička ako Janka a rada cvičíš no do fitka sa nedostaneš, Fitshaker je riešenie. 😊

ako efektívne schudnúť

 

Aj toto sú ďalšie skvelé premeny, ktoré ťa môžu nakopnúť:

Alenkina premena: „Díky oběma výzvám jsem se zbavila 15,5 kg.“

Simonkina premena: „Ráno sa mi lepšie vstáva a večer zaspáva.“

Erika (- 13 kg): „Že sa dojčením chudne nemusí byť vždy pravidlom. Ja som tak neschudla ani kilo.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 21/07/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre