Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Rýchle cestoviny s tekvicovou omáčkou

15 min
2 porcie
tekvicová omáčka na cestoviny

Potrebujeme: 

  • 160 g celozrnných cestovín fusíll (v prípade, že ideme robiť recept pre deti od 1 roka použijeme špaldové cestoviny )
  • morskú/himalájsku soľ
  • 200-250 g uvarenej alebo upečenej tekvice
  • 35 g Lučiny/žervé/goldessa
  • 20 g strúhaného parmezánu
  • 1 lyžičku domáceho medu
  • citrónovú šťavu (trošku 😊)
  • 20 g hoblín parmezánu
tekvicová omáčka na cestoviny

Toto je jedno z mojich obľúbených rýchlych jedál. Recept využívam veľmi často hlavne teraz, keď pripravujem tekvicový príkrm svojmu synovi a zvýši sa mi tekvica 😊 – viem ju tak využiť na skvelé, ľahké a výživné jedlo.

Ako na to?

1

Fusilli uvaríme v osolenej vode.

2

Tekvicu rozmixujeme v mixéri, vylejeme na veľkú panvicu, primiešame Lučinu, postrúhaný parmezán, soľ a ohrejeme.

3

Pridáme uvarené cestoviny, med, citrónovú šťavu a všetko poriadne premiešame.

4

Podávame s hoblinami parmezánu.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

451 kcal

1895 kJ

T:

11 g

B:

17 g

S:

65 g

V:

9 g

Aj v knihe Z fitka do kuchyne špeciál III nájdeš kapitolu venovanú cestovinám. Navyše, Ivka Maheľová (za slobodna Eľková) vytvorila priamo z receptov z knihy vzorový jedálniček na 10 dní (z toho 5 vegetariánskych):

fitness jedalnicek na chudnutie
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.