Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Miškina premena: „Prestala som riešiť váhu, tá na čele napísaná nie je.“

Miška je skvelým príkladom toho, že aj keď sa ručička váhy nehýbe smerom dole, naše telo pracuje. Neschudla ani jedno kilo a napriek tomu je tá zmena viditeľná a parádna 😊!
Preto, žienky, ktoré s váhou stagnujete a vzdávate to, hore hlavu, čísla nie sú všetko!

Miška, vás som si v skupine všimla hneď. Vaša premena je do očí bijúca, a keď som si prečítala, že na oboch fotkách vážite rovnako, musela som o tom vedieť viac. Poďme pekne od začiatku. Povedzte nám, kedy prišiel zlomový moment a vy ste si povedali, že idete do toho, že idete so sebou niečo robiť.

Nikdy som váhu nejak neriešila, až kým som nepostrehla plavkovú výzvu 2019. Pre mňa to bola výzva naslovovzatá. Takže zmena môjho života od základu nastala 6. 5. 2019.
Na začiatku som cvičila len videá z plavkovej výzvy, niekedy jedno, inokedy aj dve za deň. Neskôr, keď som nadobudla akú-takú kondičku, začala som behávať. Pohyb ma začal baviť, a to akýkoľvek. Moje telo sa menilo, mala som viac energie, viac som toho cez deň stihla, vládala som behať za svojimi dcérkami, šantiť s nimi, športovať.
výzva
 

Boli začiatky ťažké? Ako ste zvládali chvíle, keď sa vám nechcelo alebo ste mali chuť seknúť s tým? Nastali u vás vôbec takéto chvíle? Alebo ste sa na cvičenie vždy tešili :-)?

Od mája sa mi ešte nestalo, že by sa mi nechcelo cvičiť. Skôr som nervózna, keď sa mi cvičiť pre povinnosti nepodarí.
Popri cvičení som veľmi zmenila aj stravu. Najprv som natvrdo začala s kalorickými tabuľkami. Tie mi otvorili oči a čudovala som sa, koľko veľa som toho za deň pojedla. Jedlo vážiť som vydržala 2 mesiace, veľa som sa naučila, ale bolo to časovo veľmi náročné. Keďže som chcela pri vyváženej strave ostať nastálo, hľadala som niečo, čo bude dlhodobo udržateľné.
meranie
 

Miška, vieme, že máte detičky, rozhodli ste sa chudnúť práve po pôrode?

Mám dve detičky. Mladšie dieťa má 2 a pol roka, staršie 11. Rok a pol po pôrode, keď ručička na váhe ukazovala 85 kg, som sa pustila do chudnutia. Vtedy som sa už nemohla vyhovárať na popôrodné kilá.
ako schudnúť z brucha

máj 2019, v tomto čase bola Miška po druhom pôrode a vážila 84 kg

 

Vaša premena je jasná na prvý pohľad. Keďže váhu máte stále rovnakú, ostal rovnaký aj jedálniček? Alebo ten sa od základu zmenil? Čo ste doň pridali a čo, naopak, vyhodili :-)?

Z jedálnička som vylúčila biele pečivo, upravila prílohy, skamarátila sa so zeleninou a strukovinami. Zamerala som sa na dostatočný príjem bielkovín − rýb, mäsa, skyru, tofu, vajíčok. Pri varení a pečení skúšam nájsť zdravšiu alternatívu. Nerobím nič mimoriadne. Úplne som sa nevzdala ani sladkostí. To je moja najväčšia slabosť. Nebyť sladkostí, už som mohla byť inde :-/. Ale doprajem si bez výčitiek a hlavne vtedy, keď viem, že si to odmakám.
Nedržím nijakú diétu, držím sa pravidla 80/20. Tých 80 % držím zdravú stravu, 20 % sú moje úlety (pizza, koláčik). Musím zdôrazniť toľko prízvukovaný pitný režim. Ten dodržiavam na 100 % a každý deň. Pijem čistú vodu s citrónom. Denne 2-3 litre.
ako schudnúť
 

Ako na vašu premenu reagovalo okolie? Čo vám povedali, keď zistili, že váha je rovnaká, ale zmena jasná na prvý pohľad?

K fotografii na porovnanie ma inšpirovala trénerka jumpingu (ďakujem, Miška ), na ktorý od septembra chodím. Jumping nahradil beh. Na hodine si okrem kvalitného kardia zacvičíme aj tabatu. Ako som zistila, tá ma baví oveľa viac. Zamerala som sa preto na silové cvičenie aj doma. Ani mi nenapadlo merať, škoda, teraz to ľutujem. Na váhu stúpam každé ráno (viem, nemá sa to).
Číslo na nej je stále rovnaké, bola som z toho nešťastná a pridala som tréningy, ubrala zo stravy, toto však cesta nebola. Nedalo sa to vydržať dlhodobo. Tak som sa na váhu prestala zameriavať, aj keď zlozvyk na ňu stúpať mi ostal. Takže som pri tom zotrvala, keďže som vedela, že robím všetko správne a výsledok sa skôr či neskôr musí objaviť.
ako schudnut z brucha
 

Určite ste zažili situáciu, keď ste si mysleli, že chudnutím musí ísť dole aj váha. Nedemotivovalo vás to? Čo by ste poradili ženám, ktoré stagnujú s váhou a myslia si, že práve tá je na celej premene najdôležitejšia?

Prestala som riešiť váhu, tá na čele napísaná nie je. Dôležité sú pocit zo samej seba, nadobudnutá kondícia a sila. Je úžasné, čo všetko moje telo teraz dokáže. Dovtedy sa mi o tom ani nesnívalo. Váha je len číslo. Pravidelné cvičenie má oveľa, oveľa viac benefitov, ako si človek dokáže predstaviť.
Ja na to nemám čas nie je výhovorka. Môj deň má rovnako hodín ako ten váš...
 
Poď aj ty pracovať na krásnom zdravom tele. Nájdi si cvičenie, ktoré ťa bude baviť a zotrvaj pri ňom. Začať môžeš ešte dnes v pohodlí svojej obývačky vďaka nášmu online fitku Fitshaker.sk:
ako schudnúť
 
Pozri aj na ďalšie inšpiratívne premeny:
Alickina premena: „Pevne verím, že fotka z februára je minulosť, už tak nikdy nechcem vyzerať.“
Premena vyrážajúca dych bez jediného zhodeného kilogramu. WAU!
Dankina premena: „Radšej si ísť zacvičiť, ako presedieť predpoludnie v čakárni u lekára.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.