Chceš žiť plnohodnotnejšie, mať zdravší chrbát či lepšie zvládať stres? 40-dňová harmonická výzva je tu!

Najprv vznikla myšlienka mať aj inú výzvu, ako bežne robíme. Takú, ktorá by okrem cvičenia bola zameraná aj na spomalenie, utíšenie, zharmonizovanie sa. Takú, kde by sme nepracovali len s telom, ale aj mysľou a dušou. Z myšlienky sa minulý rok stal “produkt”, ktorí ste si pochvaľovali. Pre niektoré z vás bola výzva Harmónia tela a duše balzamom, priam liekom na dušu. Iné ste vďaka nej prežili krajšie vianočné sviatky bez stresov. Niektoré ste sa naučili ďakovať za maličkosti v bežný deň, znovu ste sa zamilovali do života. Dokonca sme od vás počuli aj to, že sa vám zlepšilo držanie tela, odstránili ste bolesti chrbta, naučili ste sa pravidelne cvičiť, obľúbili ste si jogu, pilates či meditácie. A nesmieme zabudnúť ani na to, že ste nám napísali aj o tom, ako vám výzva pomohla pri vážnejších zdravotných problémoch. Veľa z vás sa v tejto výzve našlo. Vďaka týmto krásnym ohlasom by sme nemohli dopustiť, aby sme v takejto nádhernej 40-dňovej ceste nepokračovali. Aké teda bude druhé pokračovanie harmonickej výzvy?

# 1: Stretneme sa 5x týždenne pri joge a pilatese

Keďže harmonická výzva je zameraná na upokojenie mysle a spomalení, výbušnejšie cvičenia tu nečakaj. Joga a pilates dokážu tvoje telo krásne vystrečovať, posilniť, zároveň sa však pri nich budeš sústrediť na svoj dych, na svoje myšlienky.

Nemusíš sa báť, ak si v cvičení začiatočník. Každý, kto sa pri cvičení dostane do krkolomných polôh začínal možno presne v tom istom bode ako si práve teraz ty. Pointou cvičenia nebude, aby si zvládla previesť všetky cviky rovnako ako naši tréneri. Vedz, že pravidelným tréningom sa tam môžeš dopracovať. Zameraj sa na samotnú cestu, vykonávaj jednotlivé polohy tak, aby ti boli príjemné, počúvaj rady trénerov a užívaj si to. ;-)

Cvičenie bude na programe 5x do týždňa, cvičiť budeme pilates, power jogu, hatha jogu, mindfulness jogu. V tréningoch sa stretneš s trénerkami Andrejka Peniaková, Nikol Chovancová a takisto aj s Fredym Aysim.

Hoci je to cvičenie pomalšie, aj s ním sa ti môže podariť schudnúť. Závisí to však aj od tvojej stravy, miery stresu a iných faktorov. V tejto výzve sa prosím na chudnutie nesústreď. Nech ťa to na záver len milo prekvapí.

ako bojovať so stresom

 

# 2: Nebudú chýbať meditácie

Každý týždeň bude mať svoju tému, ku ktorej si Andrejka s Nikol pripravili aj súvisiace meditácie. Novinkou oproti minulému roku bude, že si túto meditáciu budeš môcť stiahnuť a vypočuť tak aj keď budeš v režime offline. Môžeš sa k nim vracať stále. Či už si ich budeš púšťať v posteli tesne pred spaním, alebo nimi začneš svoj deň, bude to na tebe.

meditacia

 

# 3: Videá na rozžiarenie tvojho JA

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom bode, každý týždeň sa bude niesť v duchu nejakej témy. Konkrétne si rozoberieme tieto témy:

 • čas pre seba bez výčitiek,
 • dych ako prejav životnej sily v nás,
 • hľadanie rovnováhy,
 • láska a sebaláska,
 • pozorovanie mysle,
 • vnútorný pokoj.

Ku každej téme sa v úvodnom videu vyjadria Nikol s Andrejkou. Rozoberieme si ju, zamyslíme sa nad ňou, budú nás čakať aj nejaké úlohy, afirmácie, ktoré s témou súvisia. Zároveň ti k danej téme budeme v newslettri posielať aj rôzne tipy, či už na odporúčanú literatúru, ktorú si môžeš prečítať, prípadne aké vône s danou témou súvisia a pod.

Rovnako sa môžeš tešiť na zaujímavé mini darčeky, ktoré ti pomôžu prechádzať výzvou ešte lepšie. Minulý rok to boli napríklad rôzne omaľovánky, cvičenie strom života, cvičenie na komplimenty a pod. V úvode výzvy ti navyše pošleme manuál, kde si vysvetlíme čo a ako.

pred vianocami

 

# 4: Nebudeš v tom sama

Vždy je lepšie, ak sa má človek možnosť o niekoho oprieť. My to dobre vieme, preto ťa celú výzvu budeme sprevádzať. Motiváciu, inšpiráciu, povzbudenie ti budeme posielať už v spomínanom newslettri, ale rovnako ju nájdeš aj na našich sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame či Pintereste.

To však nie je všetko. Pred časom sme vytvorili na Facebooku skupinu pre všetkých, ktorí sú s nami vo výzvach. Vznikla tam krásne Fitshaker rodinka, kde sa podporujeme navzájom, motivujeme, zdieľame svoje radosti aj starosti. Ak v tejto našej komunite ešte nie si, pridaj sa. Mnoho z vás nám napísalo, ako ste si práve vy navzájom pomohli, potiahli sa a že vám táto skupina dala veľa.

Prírodné lieky na upokojenie

 

# 5: Na Mikuláša ti pošleme DARČEK

Každý rok pripravujeme pre našich PREMIUM členov (čiže aj pre účastníčky Harmonickej výzvy) darček. Ebook plný zdravých receptov, ktoré sú vhodné na Vianoce, Silvestra, ale mnoho z nich v podstate aj po zvyšok roku. Tieto recepty vždy pripravujeme špeciálne len pre ebook, neobjavia sa nikde inde. Je to také naše malé ďakujem za to, že ste s nami.

Na ebooku už usilovne pracujeme, bude obsahovať naozaj pestrú škálu receptov, od vianočných raňajok, cez jedlá vhodné na slávnostný obed či večeru, rôzne vianočné pečivo až po silvestrovské maškrty a dokonca aj nápoje. Každý recept bude mať vyrátané kalórie a nebude chýbať ani označenie, či a od koľko rokov je recept vhodný pre deti.

zdravé recepty

 

# 6: Si zapojená do súťaže

Či veríš alebo nie, s vymenovávaním benefitov výzvy sme ešte neskončili. Tým, že sa zapojíš do výzvy splníš vlastne už 50% z podmienok, aby si bola zaradená do žrebovania o super ceny. Ďalšou podmienkou bude, aby si na konci po skončení výzvy (keď budeme posielať dotazník, ako sa ti výzva páčila), vyplnila dotazník a poslala nám ho. Zaberie ti to iba pár minút, no dáš nám tým možnosť lepšie ťa spoznať, vďaka čomu sa nám bude lepšie rozhodovať o výhercoch.

A že tých cien teda opäť je. Pozri, čo sme si s partnermi pre vás pripravili:

 • balíček kníh Z fitka do kuchyne 1, 2 a 3, Z fitka do kuchyne špeciál I, II a II a Zdravé papkáči v hodnote 151 €
 • ročné členstvo vo Fitshakeri v hodnote 79 €
 • 2x balíček vysoko kvalitných doplnkov výživy od firma Avita v hodnote 70 € v luxusnej darčekovej krabičke
 • 50 € poukážku v obchode Flexity.sk (kúpiš za ňu napr. fitness oblečenie, jogamatku, meditačné pomôcky, ..)
 • ročné premium členstvo na stránke Výživové tabuľky v hodnote 49 €
 • esenciálny olej Deep Relief Roll-On značkyYoung Living v hodnote 43 €
 • 3x balíček s náplasťami na pľuzgiere značky Compeed v hodnote 40 €
 • 2x polročné premium členstvo na stránke Výživové tabuľky v hodnote 39 €
 • kniha Kváskovanie 3 – Čarujeme s kváskom v hodnote 24,90 €
 • MY BIG VISION BOOK – Moja veľká kniha snov, vízií a cieľov v hodnote 24,70 €
 • 3x balíček s masážnymi olejmi od firmy Olival v hodnote 23,50 €
 • kniha Moje sny a ciele od I Can Academy v hodnote 13 €
 • Motivačný kalendár 2020 od I Can Academy v hodnote 12 €
 • 3x balíček s morskými kúpeľovými soľami značky tetesept v hodnote 11 €

sutaz

Aaaaa, to najlepšie sme si nechali na záver. Ako hlavnú cenu máme pripravený pobyt dokonca až pre 3 osoby na 3 noci s 1 večerou v hodnote 200 € v krásnom prostredí Horského Ranča. Je to obľúbené miesto trénerky Andrejky Peniakovej, kam sa každý rok rada vracia. Čistá príroda, zvieratká na farme, horský vzduch. Snáď ani lepšie miesto pre harmóniu tela a duše sme vybrať nemohli. :-)))

ekofarma

 

#7: Čo na výzvu hovoria jej účastníčky?

Takto zmenila výzva život pani Ľubici:

„Vždy som bola športovo aktívna. Keď som dostala chrípku, hovorila som si , že mi deň-dva doma postačia. Asi po dvoch týždňoch som však začala pociťovať bolesť v bedrovom kĺbe. V práci to bolo brutálne, nemohla som obsedieť, začala ma bolieť chrbtica, doslova som zakopávala pri chôdzi. Diagnóza znela: artritída ľavého svalu na nohe.

Prihlásila som sa do harmonickej výzvy. A tá mi dala všetko. Bola som opäť lyžovať, absolvovala som turistiku, cvičím s vami denne, nebolí ma chrbtica, nespadá mi noha. Výzva ma naučila sebadisciplínu, vieru, že keď chcem niečo dosiahnuť, tak vy mi môžete dať návod, ale urobiť a odcvičiť to musím sama.“

relax

 

Veroniku výzva naučila hlavne byť neustále vďačná:

„Harmonická výzva je naozaj pre každého bez ohľadu na vek či zdravotné problémy. Ja osobne mám v súvislosti s profesiou zubnej lekárky množstvo zdravotných ťažkostí, ale inštruktorky vysvetľovali všetko veľmi dôkladne a citlivo a nikdy nenútili robiť žiaden cvik nasilu. Postupne sa môj chrbát začal dostávať do prijateľného stavu. Prestali mi tŕpnuť ruky a skončili bolesti hlavy. Detičkám, ktoré prichádzali poobede som vďaka výzve dokázala dávať rovnakú energiu, akú som dávala pacientom ráno. Všetky rodinné a pracovné povinnosti som dokázala zvládnuť práve vďaka cvičeniu.”

Ako liecit stres

 

Pre pani Danku bola výzva balzamom na dušu v ťažkých životných chvíľach:

„Keď prišla Harmonická výzva, hneď prvé video vyvolalo u mňa pokoj, pohodu. Počúvala som so záujmom, čo Nikol a Andrejka rozprávajú, ako si mám všímať seba samú, ako dýcham, ako sa cítim pri rôznych jogových či pilatesových cvikoch. A každý týždeň prišli s novou úlohou.

Zo dňa na deň som cítila v sebe viac pozitívnej energie a viac psychickej sily všetko zvládnuť. Vôbec som nemyslela na starosti, ale na to, ako sa cítim. Začala som si viac všímať okolo seba ľudí a vyberať si tých pozitívne naladených. Tiež prírodu a vnímať ranný čerstvý vzduch, ktorý som nasávala s hlbokým nádychom každý deň.“

joga

Toto sú len zlomky príbehov, ktoré nám od vás prišli. Ako môžeš vidieť, vo výzve sa môžeš nájsť či máš 20 a či 60, či si slobodná a unavená z práce, alebo sa staráš doma o rodinku, či ťa trápia bežné “obyčajné” chrbtice alebo máš aj vážnejší problém (POZOR, určite sa v tom prípade poraď so svojím lekárom). Výzva je určená pre tie ženy, ktoré chcú spomaliť, nájsť viac harmónie v živote. Si to ty?

výzva

Tešíme sa na teba!

 

Kým budeš čakať na pondelok 11.11., zacvič si pilates či jogu napríklad podľa týchto tréningov:

Cvičenie jogy na očistu tela

Ukážka Mindfulness Yogy s Andrejkou

Jednoduchá joga zostava na zlepšenie nálady

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 07/11/2019 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre