MEGA účinný tréning na chudnutie aj pre ženy

Sú rôzne metódy a tréningové štýly, ktoré vedú k efektívnemu spaľovaniu tuku. Ja osobne veľmi rád využívam hlavne cvičenia, pri ktorých viem, že človek zapojí veľké množstvo svalov, preto potrebuje vynaložiť extra dávku energie na ich vykonanie a to vedie k extra spáleným kalóriám. Presne tento spôsob bude tvojou stratégiou, aby si schudla niečo navyše. Predstavujem ti perfektný tréning na chudnutie pozostávajúci z 8 cvikov.

# 1: Zvieracia chôdza

Ideme do pozície „na štyroch“, pričom kolená držíme tesne nad zemou a v tejto pozícii urobíme pohyb najprv do jednej strany, vrátime sa do počiatočnej pozície, potom do druhej strany, ďalej dopredu a nakoniec dozadu, čiže robíme pohyb v tvare kríža.

Celkovo takto vykonáme 10 opakovaní  s tým, že po piatich si dáme pauzu 45 sekúnd. Dýchame striedavo, nádych nosom a výdych ústami, počas celého cvičenia.

tréningový plán pre ženy na chudnutie

 

# 2: Hindu kľuky

Dáme sa do pozície „striešky“, z ktorej ideme dole smerom tesne k zemi a odtiaľ dvíhame hlavu nahor a naťahujeme brušné svaly. Z poslednej menovanej pozície sa snažíme o návrat do počiatočnej striešky.

Celkovo vykonáme aspoň 3 − 6 opakovaní. Dole do pozície kobry (natiahnutie brušných svalov) nádych a smerom späť výdych.

plán na chudnutie pre ženy

 

# 3: Ľah na chrbát a postavenie sa

Ide o technicky najmenej náročný cvik, pretože pomocou ľavej alebo pravej ruky sa potrebujeme z pozície stoja dostať do pozície ľah na chrbte a následne sa vrátiť späť do stoja.

Celkovo vykonáme 20 takýchto opakovaní. Dole realizujeme nádych a hore výdych.

fitness cviky pre ženy

 

# 4: Dotyk ramena vo zvieracom postoji

Opäť tak ako na začiatku ideme do pozície „na štyroch“, pričom kolená zodvihneme tesne nad zem. V tejto pozícii sa snažíme zotrvať a realizovať dotyk dlaňou protiľahlého ramena, čiže pravá dlaň sa dotkne ľavého ramena a potom naopak. Celkovo vykonáme 30 opakovaní. Pri každom dotyku je výdych a pri návrate do pozície „na štyroch“ je nádych.

cviky na doma na chudnutie

 

# 5: Horolezec + postavenie sa

Začíname v pozícii v stoji a pomaly sa presunieme k zemi do pozície planku na vystretých rukách, pravú alebo ľavú nohu pokrčíme v kolene a oboma špičkami sa dotýkame zeme. Teraz sa odrazíme (len nohami) a vymeníme ich medzi sebou 2x. Potom sa opäť postavíme. Dýchame striedavo, pri každom pohybe je buď nádych, alebo výdych.

Celkovo vykonáme 10 opakovaní.

treningovy plan na redukciu hmotnosti

 

# 6: Mega kombinácia

Prichádza na rad väčšia kombinácia ako predošlé, tzn. nájdeme v nej až tri cviky zároveň. Začíname vo výpade a pri odraze vystriedame nohy.

Potom sme v pozícii v stoji a odtiaľ prenášame svoju váhu tela do strany, do bočného výpadu, jedno koleno je pokrčené, druhé maximálne vystreté a potom to vystriedame a presunieme sa na druhú stranu.

tréning na chudnutie

Nakoniec sa vrátime do pozície stoja a urobíme výskok. Pri tomto cvičení pomôže pomôcka dole nádych, hore výdych.

Celkovo vykonáme 6 opakovaní celej kombinácie.

co pomaha na chudnutie

 

# 7: Drepy s odrazom

Vykonáme obyčajný drep, pričom sa dole nadýchneme a zo spodnej pozície sa odrazíme a vydýchneme. Pri dopade ideme rovno do ďalšieho drepu. Celkovo vykonáme 12 opakovaní.

treningovy plan pre zeny na doma

 

# 8: Drepy s odrazom na jednej nohe

Rovnaký princíp ako pri predošlom cviku, akurát stačí polovičný drep. Dole nádych a hore výdych.

ako cvicit doma

Opísali sme si jeden z náročnejších tréningov, ktorý je priamo určený na spaľovanie čo najväčšieho množstva kalórií, a teda je veľmi nápomocný v chudnutí. Po zdolaní okruhu sleduj svoje pocity, a ak sa cítiš aj na ďalší okruh všetkých cvičení, len smelo do toho. Ty najlepšie vieš, koľko toho zvládneš, a radšej urobiť niečo navyše ako menej, aby sa ti darilo viac ako kedykoľvek predtým ;-).

 

Ak je tvojím cieľom chudnúť, spaľovať tuky, ale zároveň aj formovať sexy krivky, pridaj sa k tisíckam žien do Novoročnej výzvy 2021:

výzva na chudnutie

 

Vyskúšaj aj tieto tréningy na doma:

Kruhový kardio tréning, na ktorý ti stačí priestor 1 x 1 m

4x MEGA účinné cviky na spevnenie rúk a brucha

O čom je cvičenie TABATA? Vyskúšaj tento 10 minútový tréning na celé telo

Trénerka Di cvičí každé ráno tieto cviky na brucho. Videla si už jej tehličky?

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 07/01/2021 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre