Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čo hovoria manželia Vierka a Matúš na spoločné cvičenie doma?

cvičenie doma

Vierka, ktorá schudla s Fitshakerom už 12 kíl, sa rozhodla, že prizve k cvičeniu aj manžela Matúša 🙂. My sme ich vyspovedali a zistili, aké benefity má u nich doma spoločné cvičenie a čo si Matúš myslí o cvičení s Fitshakerom 🙂.

Úplne na začiatok nás zaujíma – kto sa ku komu pridal? Kto sa začal potiť na podložke s Fitshakerom ako prvý 🙂?

Vierka: Ja, začala som Novoročnou výzvou 2020. Manžel dlho odolával, ale je pravda, že má časovo a fyzicky náročnú prácu, tak som ho ani nenútila so mnou cvičiť.

Matúš: Odolával som dva roky 😁. K manželke som sa pridal až na Novoročnú výzvu 2022.

V dvojici sa to lepšie ťahá, bolo to tak aj u vás? Nastal aj deň, keď ste si povedali, že sa vám nechce, a bol to práve váš partner, ktorý vás podporil, a tak ste si zacvičili spolu?

Vierka: Áno, boli dni, keď som bola uťahaná z práce a manžel prišiel domov plný energie, že čo sedím, ideme makať 🙂.

Matúš: Áno, aj u mňa je to podobné. Mne sa nechcelo, ale keď som videl manželku cvičiť, pridal som sa k nej.

cviky na cele telo na doma

Stala sa vám pri cvičení nejaká vtipná príhoda?

Vierka: Čakala som manžela, kým príde z práce, že ideme cvičiť, a keď prišiel, v ruke mal stočenú karimatku, že si kúpil, aby nebol na zemi 😁.

Alebo asi pred rokom som bola na nákupoch a chcela som kúpiť manželovi jednoručky. Vošla som do prvého obchodu, kúpila mu dvoje trojkilové. Ale nenapadlo mi, že ich budem vláčiť celý čas po obchodoch v taške 😁. Mala som riadne nervy, ale, samozrejme, len a len na seba 😁. Teraz sa na tom dobre bavím 🙂.

Matúš: Áno, trrrrr 😁! (Hanka a jej energia 😃)

Strava je veľmi dôležitá, ak ste sa rozhodli pre zdravý životný štýl. Varíte si zdravé jedlá a kto má maškrtnejší jazýček a dopraje si dobroty?

Vierka: Ja sa už dlhšie snažím jesť zdravšie a, samozrejme, aj manželovi „podsúvam“ viac zeleniny a najmä zdravé večere.

Matúš: Ja som viac maškrtnejší. V kuchyni som rád a často sa pýtam manželky, ktoré sú vhodné a zdravé potraviny.

cvicenie doma pre zaciatocnikov

Z pánskeho pohľadu by nás zaujímala odpoveď na túto otázku – vo Fitshakeri cvičia prevažne ženy, no cvičenie nie je určené len im. Ako sa vám ako mužovi cvičí doma pred telkou práve s Fitshakerom? Sú cvičká dostatočne obťažné? A kto je váš naj tréner?

Matúš: Doma sa mi cvičí dobre, vôbec som neriešil, že je to u nás v obývačke. Boli cvičenia ľahšie, ale aj ťažšie. Myslím, že sú správne vyvážené. Veľmi dobre sa mi cvičí s Matejom a Dianou.

Vierka, aký je to pocit, keď sa k vám pridal manžel a môžete makať spolu? Je to pre vás veľká podpora?

Vierka: Určite áno, manžela som chcela do toho zatiahnuť skôr. Navzájom sa povzbudzujeme, ale aj sa veľa nasmejeme.

Ako dlho už spolu cvičíte?

Spolu: Od Novoročnej výzvy 2022. Manželovi sa teraz zmenila pracovná pozícia, pracuje dlho aj do noci, preto je tých spoločných dní v súčasnosti menej.

cvičenie na chudnutie doma

Aké ovocie priniesla vaša snaha? Objavil sa nejaký úbytok kíl či lepšia kondícia? Zaujíma nás každý pokrok 🙂.

Vierka: Mne sa podarilo s Fitshakerom schudnúť 12 kíl a teraz som už len v udržiavacej fáze. Veľmi ma to baví, je to môj nový životný štýl.

Matúš: Ja cítim spevnenie svalstva, hlavne nôh, chrbtice, a myslím, že aj kondícia je lepšia.

Na záver sa už len opýtame, aký je podľa vás najväčší benefit cvičenia spolu?

Vierka: Podpora v cvičení, radosť z pokrokov, veľa srandy a hlavne mám dobrý pocit, že manžel robí niečo pre seba a snaží sa.

Matúš: Áno, môžem potvrdiť, aj ja sa teším na spoločné cvičenia a v neposlednom rade vnímam aj upevnenie nášho vzťahu, veľa sa o tom rozprávame, preberáme, máme ďalšiu spoločnú tému 🙂.

Pozvite k sebe domov aj vy profi trénerov:

ako cvicit doma a schudnut
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.