Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Janka (- 6 kg): „Je skvelé určiť si krátkodobé ciele, z ktorých sa po splnení budeme tešiť a odmeňovať sa za ne.“

cvičenie doma

Janka, keď sme vyberali žienky do projektu premena, pri tebe nás zaujalo, že ťa v lete čakal veľký deň 😊.

Asi najväčší v živote každej žienky – svadba. Bola toto tvoja motivácia, vyzerať v svadobných šatách krásne a cítiť sa dobre, keď si sa do premeny s Fitshakerom zapojila 😊?

Áno, práve naša svadba bola pre mňa tou prvotnou motiváciou, keď som si povedala, že je na čase niečo zmeniť.

Svadba je naozaj jedinečný deň, na ktorý som sa nesmierne tešila, je to zážitok na celý život a túžila som sa práve v tento deň cítiť vo svojom tele dobre a môcť si obliecť šaty svojich snov 😊.

pomôcky na cvičenie doma

január 2023

cvicenie doma na chudnutie

január 2023

Povedz nám, aká bola svadba? Bolo všetko také, aké si si vysnívala? Ako si sa cítila v svadobných šatách 😊?

Svadba bola krásna, naozaj som si ten deň neskutočne užila, bolo to veľmi silné a emotívne... Nakoniec som si svoje vysnívané šaty predsa len mohla dovoliť obliecť a pri pohľade do zrkadla som sa cítila krásne, čiže cieľ bol splnený 😊.

náradie na cvičenie doma

S akou váhou si sa pustila do projektu s Fitshakerom a aký váhový úbytok bol na konci 😊?

Na začiatku projektu s Fitshakerom som vážila 77,7 kg a mojím cieľom bolo mať na svadbe ako prvé číslo 6, aj keby to malo byť 69,9 kg 😄. Päť dní pred svadbou som sa vážila a váha mi ukázala 70,2 kg.

Okrem toho, že som bola šťastná, som bola na seba aj naozaj pyšná. K môjmu cieľu som sa priblížila najviac, ako som vedela, a počas premeny som sa naučila tešiť sa z každého úspechu, pretože som na ňom tvrdo pracovala. Môj cieľ som naplnila pár dní po svadbe, keď som už na váhe mala 69,6 kg.

tipy na cvicenie doma

január 2023

cvičenie doma s vlastnou váhou

jún 2023

Takúto cestu sprevádzajú aj ťažšie dni, keď sa nám veľmi cvičiť nechce, príde choroba alebo ťažký deň. Ako si motivovala samu seba alebo čo ťa motivovalo, aby si sa nevzdala 🙂?

Samozrejme, prišli aj dni, keď sa mi nechcelo a motivácia nebola taká silná. Aj keď sa niečo pokazí, dôležité je to nevzdať. Mne osobne veľmi pomohlo pripomínať si, prečo som začala...

Veľmi rada počúvam Fitshaker podcasty a náučné videjká a v jednom z nich odznelo, že kvôli veľkému ÁNO, ktoré sme povedali našej ceste za zdravším ja, budeme musieť občas povedať niekoľko malých NIE.

A to mi pomáhalo. Keď som si pomyslela na svoj hlavný cieľ, vedela som, že sa oplatí teraz povedať malé nie leňošeniu na gauči alebo sladkému pokušeniu.
program na cvicenie doma

január 2023

videa na cvicenie doma

jún 2023

Strava je veľmi dôležitá, ako si tú svoju upravila ty a čím novým si ju obohatila? Či už receptami alebo surovinami 😊.

Strava bola pre mňa najnáročnejšou časťou premeny, keďže papám rada. Ale naučila som sa, že nemusím hladovať, práve naopak, a stačí upraviť stravu. Naozaj som po celý čas nebola vôbec hladná.

Pochopila som, ako veľmi to, čo jem, ovplyvňuje fungovanie môjho tela a že nie všetko, čo mi chutí, môjmu telu aj pomáha... Zaradila som do stravy viac zeleniny, viac vlákniny formou semiačok – chia alebo ľanových.

Vo väčšine som sa inšpirovala jedálničkami z Fitshakera, ktoré mne osobne veľmi vyhovovali a boli super vyskladané. Bolo v nich kopec chutných a zdravých receptov, ktoré som si vedela jednoducho pripraviť doma, a takisto alternatívy „sladkostí“, ktoré som sa naučila pripravovať, za čo som bola nesmierne vďačná, pretože práve sladké bolo vždy mojím pokušením...

Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, čo kedy budem jesť, takže plánovanie jedálnička bola moja pravidelná aktivitka.

kardio cvicenie doma

január 2023

cvicenie doma pre zeny

jún 2023

Ak by si mala celý tento projekt a čas s Fitshakerom zhodnotiť, ako sa ti páčil a čo ti dal 😊?

Pamätám si, aká som bola šťastná, keď som zistila, že môžem byť súčasťou tohto projektu, a tá vďačnosť vo mne stále pretrváva. Boli to skvelé mesiace, počas ktorých som sa toho naozaj veľa naučila.

Projekt mi dal kopec nových skúseností, nové kamarátstva, a najmä radosť z pohybu – z cvičenia som si urobila návyk a každý deň sa teším na to, ako si roztiahnem podložku. V neposlednom rade som si splnila svoj cieľ, ktorým bolo cítiť sa krásne na vlastnej svadbe.

Celý Fitshaker som si zamilovala a určite zostávam súčasťou tejto skvelej komunity aj naďalej 😊.

cvičenie doma chudnutie

jún 2023

cvicenie doma nohy

jún 2023

Novoročná výzva je pre mnohé ženy začiatkom, dňom, keď si stanovili nové ciele, ktoré chcú dodržať. Čo by si im poradila, aby vytrvali a dokázali si splniť svoj cieľ 😊?

Ja sama mám ešte pred sebou stále dlhú cestu, takže budem hovoriť aj k sebe slovami, ktoré už povedal niekto iný a mňa inšpirovali. Veľakrát sa nám môže po čase zdať náš cieľ vzdialený a cesta k nemu dlhá a ťažká... Preto je skvelé určiť si krátkodobé ciele, z ktorých sa po splnení budeme tešiť a odmeňovať sa za ne.

Ako sa hovorí, cesta je cieľ. Tak si ju spríjemnime najviac, ako vieme, nájdime pohyb, ktorý nás baví, aby sme sa naň mohli tešiť. A hlavne buďme k sebe láskavé, zdravie a telo máme iba jedno.

Už 8. januára štartujeme NOVOROČNÚ VÝZVU 🤩!

Čaká na teba nielen nádielka nových tréningov, ale aj motivačné a stravovacie rozhovory s odborníkmi. Táto výzva ťa naozaj od začiatku roka poriadne nakopne a rozpumpuje tvoju energiu. Začni si plniť svoj sen o zdravom tele hneď na začiatku roka .😊👇

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.