Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Je celulitída tvoja nočná mora? Takto sa jej dokážeš zbaviť!

Poznáš to. Ideš k vode, vyzlečieš sa do plaviek a cítiš sa všelijako. Odhalia sa tvoje krivky a teraz vidno, kto na sebe celý rok makal a kto nie. Kto sa ako stravoval, kto ako vyžieral. Kto má akú psychiku, oddanosť, správne sebavedomie, správne doplnky výživy, atď. Ak ťa trápi nepekná celulitída, vďaka tomuto článku sa jej môžeš zbaviť! Ako na to?
Máš tie škaredé hrčky, pomarančovú kôru, tvary, ktoré by ani ten najbláznivejší grafik nevymyslel? Ok, nie každý má to šťastie, že sa vie celulitíde vyhnúť. Ak sa to ani tebe nepodarilo, nezúfaj, mám pre teba zopár rád, ako sa tej potvory zbaviť. Sú to skúsenosti z praxe a teória, ktorú treba ovládať, aby si mala fit postavičku.
fitshaker_blog_celulitida_1
 

Čo je to vlastne celulitída?

Celulitída je problém uložený medzi svalstvom a pokožkou. Nepružnosť tejto kožnej riasy spôsobuje tie nechcené tvary. Nemalým faktorom je aj schopnosť tela zbavovať sa toxínov a obnovovania buniek a medzibunkového priestoru v tele. Prečo je táto nepríjemnosť je aj na tvojom tele? Telo, ktoré dlhodobo správne pracuje, sa vo väčšej miere tejto nočnej more vyhne. Rozumej tým, že metabolizmus je nastavený na kvalitnú látkovú premenu, pohyb funguje dennodenne, myseľ pracuje pozitívne a pod. Ak je to u teba presne naopak, nečuduj sa, že ťa celulitída prenasleduje.

Chcem sa jej zbaviť. Ako na to?

Dá sa jej zbaviť, no chce to čas a snahu.
1. Začni zmenou stravovacích návykov.


10 tipov, ako začať so zdravým stravovaním IHNEĎ


2. Pokračuj pravidelným aktívnym pohybom. Z cvikov by som vypichol jednoznačne drepy a výpady, či výstupy. Perfektne sa pri nich natiahne a zmrští sedací sval, čiže zadoček. Synergické svaly sú aj stehenné a svalstvo v oblasti bedier. Presne na týchto miestach to asi poznáš, hlavná problémová partia. Aj týmito cvikmi si vieš zabezpečiť pružnosť pokožky, vlásočníc v pokožke a pod. Ide o pravidelnosť pohybu, ktorá je nemenej dôležitá pri predchádzaní, ale aj pri práci na odstránení pomarančových tvarov.


13 variácií drepov
10 cvikov na zadok, medzi nimi aj výpady


3. Skús používať kolagénové doplnky výživy, ktoré spôsobujú väčšiu pružnosť všetkých orgánov v tele, aj pokožky. Nie je jedno, aký kolagén, najlepší pre telo je hydrolyzovaný. Aj udržateľnosť v tele je dosť dôležitá. Držala si už v ruke kapra alebo rybu podobnú kaprovi – tolstolobika? Kolagén z jeho kože je najlepšie vstrebateľný pre telo. Hlavne na Vianoce vieme, aká vie byť koža rybky pružná :-).
fitshaker_blog_celulitida3
 

Ako dlho môže trvať náprava?

Je veľmi ťažké odhadnúť čas, koľko to zaberie týždňov, či mesiacov. U niektorých žien, ktoré mali tento problém, prišli výsledky už za pár týždňov, u iných to trvá aj rok. Niektoré s týmto problémom bojujú dodnes. Sú to viaceré faktory, ktoré sa napočítajú a vzhľadom na túto skutočnosť sa odvíja aj čas, za ktorý sa ti podarí vytvarovať tvoje vysnívané tvary.

Nemám ju. Dá sa jej vôbec predísť?

Zaujímavá otázka a ešte zaujímavejšia odpoveď: „ Celé je to vo hviezdach!“ Každé telo, každý organizmus, každá duša a každý jeden človek je úplne odlišný. Tým pádom tvrdiť, že práve tebe sa podarí celulitíde predísť, by bolo klamstvo. Môžeš na tom zapracovať, veriť a spojiť všetky tie doporučenia, ktoré sú vyššie napísané, aby sa neprejavila. Ľuďom, ktorí ma oslovia k spolupráci, chudým, pribratejším, s celulitídou, či bez, vždy poviem túto vetu: „Nie som kúzelník a ani nemám kúzelnú paličku, ale môžem ti ukázať lepšiu cestu, ktorá funguje celkom dobre.“ A nezabudni, že nádej umiera posledná :-).
fitshaker_blog_celulitida4
Teraz je správny čas začať na sebe pracovať. Ide o výzvu, ktorá je len na tebe. Skús si napísať na papierik, ktorý si zavesíš na viditeľné miesto: „Zamakám na tom!“ Jednoduché, ale účinné a pritiahneš si to. Čítaj si ho aj 100 x za deň a či niekomu vysvetlíš, čo je za tým, je už len na tebe. Začni sa hýbať, cvičiť, stravovať a myslieť lepšie, kvalitnejšie, zdravšie.
Za moju skoro 7-ročnú prax osobného trénera sme s mojimi zverenkyňami dokázali lepšie výsledky. Mnoho krát. Nie je to jednoduché, je to práca na dlhé obdobie, ale všetko sa dá. Držím ti palec :-).
Pozn. Viac skvelých článkov a chutných receptov od trénera Maťa nájdeš na jeho webe: www.zdrava-energia.sk.
 
Ďalšie články, ktoré ti nesmú ujsť:
Ako si vytrénovať sexi brucho v 4 krokoch. Zabudni na brušáky!
5 tipov od trénera Tomáša ako schudnúť už navždy
Drepy - prečo ich robiť každý deň?
Fotka autora
Matej Olejár
Inštruktor vo Fitshakeri

Som osobný a skupinový tréner v Zdravej Energii v Leviciach, ktorú sme spoluzaložili s manželkou Ľubkou. Mám rád pozitívny prístup k životu, rád si plním sny, baví ma práca s ľuďmi a zároveň napĺňa. Som stále usmiaty a veselý človek, rád cvičím a aktívne sa hýbem, milujem prírodu a zvieratká. V domácnosti najradšej varím, je to pre mňa relax a zábava, samozrejme zdravo :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.