Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ivetka (-2 kg): „Ak je žena šťastná a plná energie, čerpá z toho celá rodina.“

premena

Bruško je problémovou partiou u viacerých z nás. Ale vždy sa s tým dá niečo robiť a Ivetka je toho príkladom. Po výzve vyzerá jej bruško skvelo, a ako sa jej to podarilo, nám prezradila v rozhovore.

Ivetka, veľmi vám gratulujeme nielen k výhre, ale aj k novému ja, ktoré máte vďaka výzve. Veľmi vám to pristane 🙂!

Potešila vás správa o výhre a o tom, čo ste vyhrali 🙂?

Ďakujem veľmi pekne 🙂. Áno, výhre som sa naozaj veľmi potešila.

Hneď ako som sa dozvedela, že do výzvy sa môžem zapojiť aj súťažne, vedela som, že idem do toho. Bolo to hlavne z dôvodu, že som veľmi, naozaj veľmi súťaživá, a vedela som, že práve toto by ma mohlo ešte viac motivovať, aby som to nevzdala.

Musím sa však priznať, že keď som videla ceny, môj cieľ bol jasný... Barefoot topánky BeLenka 😀. Veľmi dlho som si ich chcela kúpiť, keďže manžel aj dcérka nosia barefoot, a bola len otázka času, kedy sa k nim pridám.

V januári som povedala manželovi, že ja si tie svoje topánky pekne odmakám s Fitshakerom 😀.

Časom som si nimi nebola až taká istá, keď som v skupine videla, ako skvele sa darí všetkým dievčatám vo výzve, a o to viac ma teraz tá správa potešila 🙂.

Som za ne skutočne veľmi vďačná, čo ma však teší ešte viac ako výhra, je môj vlastný progres. Nielen čo sa týka cvičenia a stravy, ale hlavne nastavenia mysle 🙂.

Ako ste napísali, je to moje nové ja, ktoré sa mi celkovo páči oveľa viac, a to je moja najväčšia výhra.

cvicenie doma pre zeny

Hlavným zámerom výzvy je rozhýbať a naučiť milovať cvičenie všetky žienky, podarilo sa nám to? Stalo sa cvičenie súčasťou vašich dní 🙂?

To rozhodne áno. Hneď od začiatku som začala cvičiť naozaj poctivo každé video, no nevedela som, či mi toto tempo vydrží dlhodobo. Veľakrát som začala chudnúť, vždy to

však skôr či neskôr niekde zlyhalo. Poznám sa a vedela som, že teraz musím urobiť niečo inak, aby to nedopadlo rovnako.

Ak chceš, aby sa niečo zmenilo, musíš niečo zmeniť.

Ak budem robiť všetko rovnako ako doteraz, nemôžem čakať, že to dopadne inak. Preto som najprv začala premýšľať, prečo sa môj zdravý životný štýl skončil vždy tak rýchlo, ako sa začal 😀.

Snažila som sa prísť na to, čo bolo mojím kameňom úrazu, a tentoraz sa tomu vyhnúť. Tých kameňov bolo veľa. Celá kopa 😂.

Ďalší dôležitý faktor, ktorý zohral svoju úlohu, boli videá s Markom. V nich prízvukoval, že je dôležité vytvoriť si zvyk a potom to už pôjde samo. Nikdy predtým som sa nad tým takto nezamyslela.

Rozhodla som sa cvičiť každý deň, aspoň pár minút, naozaj poctivo a pravidelne. Nemohla som si vymýšľať žiadne výhovorky, prečo dnes necvičiť a odložiť to na zajtra.

Myslím, že to bol kľúčový bod k tomu, aby toto chudnutie dopadlo inak ako minulé pokusy. Zrazu som si uvedomila, že to robím úplne automaticky, a keby som si nezacvičila svoju polhodinku, nebola by som OK.

Tak ako si potrebujem dať každý deň šálku kávy, takisto si potrebujem každý deň zacvičiť. Nie je možné, aby som na to zabudla, pretože som si na to jednoducho zvykla a potrebujem to 🙂.
online cvičenie

Vidno na vás prekrásnu zmenu, hlavne v oblasti bruška. Cvičili ste len podľa kalendárika? Alebo ste si pridávali cviky navyše na bruško 🙂?

Brucho bola moja najväčšmi nenávidená časť tela. Pred dvoma rokmi sa mi narodila dcérka a po pôrode to proste nešlo dole. Každá nevinná poznámka nasmerovaná na moje brucho ma veľmi ranila 🙁.

Neskôr sa ukázalo, že mám popôrodnú diastázu. Vyhľadala som odborníka a začala cvičiť základné cviky. Začiatky boli hrozné 😂. Nad mojimi svalmi na bruchu som nemala žiadnu kontrolu a cvičenie ma vôbec nebavilo.

Povedala som si, že musím na ňom popracovať niekoľko týždňov a v novom roku sa prihlásim do novoročnej výzvy. Pred výzvou som si ešte pozrela videá na diastázu na Fitshakeri a povedala si, že teda idem na to.

Vždy keď sa objavil cvik na brucho, cvičila som ho veľmi opatrne, pomaly a svaly som si kontrolovala rukou. Niektoré cviky som úplne vynechala a nahradila ich svojimi osvedčenými 😀. Necvičila som nič navyše, len podľa kalendára, a na správnom predvedení cvikov som si dávala záležať 🙂.

Dlho som nevidela žiadnu zmenu, no keď som si po výzve pozrela fotku z januára alebo z minulého roka, sama som tomu neverila. Väčšina ľudí si túto zmenu ani nevšimne, ale ja mám z toho skvelý pocit 🙂.

cvičenie na brucho

Žienky bude určite zaujímať aj strava. Zmenila sa u vás nejako alebo ste zdravo varili už pred výzvou 🙂?

Už pred výzvou som sa snažila, aby sme celá rodina jedli zdravšie, vždy som však narazila na problém, čo variť. Boli to len také pokusy o zmenu, ale nemalo to hlavu ani pätu.

Keď som si povedala, že idem do výzvy naplno, vedela som, že bez zmeny stravy to nepôjde.

Potrebovala som nové zdravé recepty, ktoré som väčšinou čerpala z jedálnička, ktorý sme dostali, alebo priamo zo stránky Fitshakera.

Poprosila som manžela, aby sa postaral o likvidáciu všetkých sladkostí v domácnosti 😀, a tiež o to, aby ma počas výzvy zbytočne niečím neprovokoval 😀.

Všimla som si, že viacero dievčat písalo, že sladkosti ich celkovo nelákajú. Ja také šťastie nemám. Milujem dezerty a sladké jedlá, a preto som do svojej zbierky nových receptov musela pridať aj zdravé palacinky, lievance, ovsenú kašu, zdravé koláčiky atď.

Nevzdala som sa sladkého, iba som ho nahradila zdravými výživnými maškrtami, ktoré si sama pripravím 🙂.

Do svojej stravy som pridala zeleninu, veľa bielkovín, pretože tých som prijímala naozaj veľmi málo, a obmedzila som tuky. Počet kalórií som si nesledovala, len som si dávala pozor, aby som sa neprejedala a aby som nebola hladná.

Boli časy, keď som si myslela, že čím menej zjem, tým lepšie budem vyzerať. Bola to najväčšia chyba. Milujem jesť a vychutnávať dobré jedlo. Spolu so sestrou si pravidelne hľadáme a skúšame nové recepty a veľmi ma to baví. Sledujem si, aby bol môj celodenný jedálniček pestrý, vyvážený a chutný 🙂.
fit postava

Ako ste prekonávali slabšie chvíľky, keď sa vám nechcelo cvičiť alebo ste nemali náladu? Stalo sa to počas výzvy vôbec 🙂?

Moja nálada vždy klesla, keď som mala čas váženia a nevidela som posun. Veľmi som sa zamerala na čísla, ktoré ukazuje váha, a bolo mi jedno, ako vyzerám alebo o koľko centimetrov menej ukazuje meter. Musela som a stále sa musím presviedčať, že váha nie je dôležitá, ak vidím zmenu na vlastné oči.

Myslím, že veľa žien rieši váhu viac, než by malo. Ja s tým stále bojujem, no pomáha mi, keď si zacvičím alebo sa idem prejsť, alebo si oblečiem asi päť rokov vyradené oblečenie a teším sa, že ho znova zapnem 😀.

Toto naozaj pomáha 😀.

A čo sa týka cvičenia, áno, občas sa mi nechce. V takej chvíli si poviem, že hneď musím ísť na to a neživiť v sebe ten pocit. Pomáha mi cvičenie vždy v rovnakom čase, vtedy to robím automaticky a nezamýšľam sa, či sa mi chce.

motivácia

Čo by ste poradili žienkam, ktoré stále váhajú, či sa majú pridať do výzvy, ale boja sa, že to nezvládnu?

Podľa mňa každý človek zvládne viac, ako si myslí 🙂.

Nech to robia iba kvôli sebe a preto, že to chcú ony, a nie kvôli iným. Každá žena venuje veľa času rodine, práci a chce, aby doma všetko fungovalo, ako má, a seba posúva na druhú koľaj.

Ja som si povedala, že rok 2023 je môj rok a budem sa viac pozerať na seba. Všetci sa museli tak trochu prispôsobiť, aj čo týka jedla, aj cvičenia, ale dá sa to. Bála som sa, či budem vedieť cvičiť pri dcérke, a ona teraz cvičí so mnou a veľmi sa z toho teší.

Nevedela som, čo manžel povie na moje kuchárske výtvory, a jemu to naozaj veľmi chutí a veľmi si pochvaľuje.

Ak je žena šťastná a plná energie, čerpá z toho celá rodina 🙂.
fitko na doma

Aj ty môžeš do leta stihnúť fit a zdravú postavu tak ako Ivetka! ☀️ Pridaj sa k nám a začni pracovať na svojom zdravšom a krásnom ja. 😊👇

online fitko Fitshaker
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.