Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Gabikina premena: „Dala som si predsavzatie, že do svojej 40-tky schudnem 30 kg.“

cvičenie doma
Musím sa priznať, že túto premenu som sledovala už od januára. Gabike som veľmi fandila a tešila sa spolu s ňou z každého kila, ktoré stratila. Verím, že aj mnoho z vás, čo teraz číta o tejto premene, Gabiku registruje. Zahŕňala nás fotkami a povzbudzovala v skupine skoro každý deň. Áno, áno, je to tá žena, ktorá behá v daždi, bicykluje a teraz už nadovšetko miluje pohyb.

Milá Gabika, vašu premenu sledujeme krok po kroku už dlhšiu dobu. Je úžasné, že sa o svoj progres delíte aj s ostatnými v skupine na Facebooku. Myslíte si, že vďaka skupine sa viete namotivovať a posúvať sa ďalej?

V prvom rade vám chcem poďakovať za slová podpory, povzbudenia a motivácie do ďalších športových výkonov. No začnem pekne po poriadku. Už dlhšiu dobu som nebola so sebou spokojná, stále som chcela niekde začať, začať robiť niečo, čo by ma bavilo, napĺňalo, ale hlavne menilo moju osobu. Či už fyzicky alebo psychicky.
Vždy som si hovorila "zajtra začnem, zajtra začnem" a nikdy som nezačala. A keď aj začala, tak to bolo vždy len pár dní. Až som na FB našla skupinu Fitshaker, ktorá, ak to tak môžem povedať, mi zmenila život. Zmenila moju osobu, moje myslenie, moje správanie, moje stravovanie, moje denné návyky a hlavne postavu.
chudnutie
 

Čo bol váš úplne prvý impulz k tomu, že zmeníte svoj život? Prečo sa sa pre to rozhodla?

Musím sa priznať, dala som si novoročné predsavzatie, tak ako každý rok, a to že do svojej 40-tky, ktorú budem mať v septembri, schudnem 30 kg. Začiatky boli ťažké. Hneď po prvom videu som bola mokrá do nitky. Skákať a behať a robiť všetky tie cviky s 120 kg nie je med lízať. No ja som sa zahryzla a dala som do toho všetko.
Po odcvičení videa som sa cítila skvelo, ohromne, úžasné a hlavne pyšne na seba samu, že som to dala.
Dennodenne odcvičené videá mi dodávali sebavedomie a hnali ma dopredu.

Deň za dňom som sa tešila na videá viac a viac. Cvičila som poctivo každé jedno video, i keď, priznám sa, nie vždy na 100 % som ich zvládala.
rozhovor
 

Vieme, že milujete behanie. Veľmi nás teší pozorovať ako sa zlepšujete a ako motivujete žienky k pohybu. Čo pre vás beh znamená? Je to len šport, alebo to beriete aj ako očistu hlavy a duše? Aké iné športy ešte obľubujete?

Neskôr som sa odhodlala vyskúšať behať. Začiatky boli katastrofálne, nevedela som odbehnúť vkuse snáď meter. No nevzdávala som ani to, každý deň som sa posúvala vpred. Po mesiaci ma ten beh tak dostal, že behám takmer každý deň 5 až 7 km. Takže každý deň odcvičím video na Fitshakeri + beh.
Beh pre mňa znamená vyčistenie si hlavy, vyvetranie sa a celkovo odreagovanie sa. Okrem cvičenia a behu chodím ešte plávať a bicyklovať.
rychle chudnutie
 

To, že už máte nejaké výzvy za sebou vieme. Aký inštruktor z nášho online fitka Fitshaker je váš obľúbený a vie vás nakopnúť k lepším výsledkom? Alebo je ich viac?

Obľúbený inštruktor a hnací motor je určite Jany a nakoľko mám rada skôr intenzívnejšie tréningy, tak milujem videá s Olinkou Bartalskou, ale páči sa mi aj Dianka.
cvičenie pre ženy
 

Ako sa zmenil váš jedálničiek? Čo sa u vás doma začalo variť a čo ste bez milosti zavrhli?

No začalo sa variť zdravo. Určite nesmie chýbať každý deň kopa zeleniny a ako vraví Margit, tak papám skutočné potraviny. Vyhýbam sa sladkostiam, sladeným nápojom, ale tie som nepila ani predtým. Nepijem alkohol a vyhýbam sa všetkému, čo nepatrí do jedálnička každého správneho športovca.
predsavzatie
 

Ako vás podporuje vaša rodina? Drží vám palce, alebo sa aj občas pridá, keď cvičíte?

Rodina ma určite podporuje a hlavne sa teší z mojich výsledkov. A nie, nepridajú sa, cvičím sama a tak mi to vyhovuje.
chudnutie z brucha
 

Teraz otázka, ktorá zaujíma každú z nás. Koľko kíl a cm sa vám podarilo od začiatku vášho cvičenia schudnúť?

No tak cm vám nepoviem, lebo tie úplne prvé záznamy sa mi zmazali, takže absolútne netuším. V kg je to do dnešného dňa, to jest od 7.1.2019 do 26.6.2019 28 kg. Takže, ako som v úvode písala, moje novoročné predsavzatie sa neúprosne blíži do zdarného konca.
premena
 

Máte nejakú radu pre žienky, ktoré sa stále odhodlávajú cvičiť, no nevedia ako začať?

Nebojte sa toho a choďte do toho naplno. Začiatky sú ťažké, treba vydržať a zotrvať a výsledky sa určite dostavia. Treba si naprogramovať pozitívne myseľ a ísť vpred. Výhovorky neexistujú, nedá sa, nejde to, nechce sa mi, nemôžem, nemám čas, to je pre slabochov. My ženy sme predsa silné a máme na to dokázať to, čo chceme. A hlavne, keď je to pre naše dobro.
A moje obľúbené motto a výraz Janyho.... Keď nevládzeš, pridaj.
Takže baby, ktoré chcete niečo urobiť so svojou postavou, tak si to nastavte v hlave a hlavne začnite, to je NAJDÔLEŽITEJŠIE. ZAČAŤ A ZOTRVAŤ a výsledky sa dostavia a tie vás budú posúvať ďalej vpred.
ako najrychlejsie schudnut
Gabike ďakujeme za rozhovor a držíme palce pri plnení ďalších snov a cieľov! :-)
 
Odhoď aj ty výhovorky a začni ešte dnes. Premeň svoju obývačku na fitko a zacvič si v sprievode profi trénerov. 
cvičenie doma
 
Ak aj ty chceš schudnúť, ale máš pochybnosti, či sa to podarí aj tebe? Presvedč sa, že to s cvičením na doma ide. Dokázalo to už mnoho žien s rôznymi príbehmi:
Aj Ivanka bude mať onedlho 40 rokov, no vyzerá aspoň o 10 rokov mladšie. Pozri na jej premenu
Veronika šla na chudnutie zdravo. Schudla mesačne 2 kg, no po roku je ľahšia o 24 kg. Aká bola jej cesta?
Janka sa zbavila výhovoriek a teraz váži o 15 kg menej
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.