Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Barborka: „Premena mi dala veľa, hlavne zdravie a tých –18 kg je len bonus.“

Ak práve prežívaš krízu a potrebuješ poriadne nakopnúť, urob si pauzičku od toho, čo práve robíš na zhruba tri minútky a poriadne sa začítaj do dnešného rozhovoru. Načerpáš veľa motivácie a dozvieš sa veľa vecí o Baške, ktorá je hlavnou hrdinkou dnešného príbehu.

Začnime pekne od začiatku. Ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri a kedy ste sa rozhodli s nami cvičiť?

O Fitshekeri som sa dozvedela, keď bola propagovaná reklama na Facebooku na Výzvu do plaviek 2018. Začala som 3 týždne skôr ako výzva začala, ale skončila som už v polovici júna. Schudla som síce 3 kg, ale mala som dojem, že to neviem časovo zaradiť do svojho dňa, tak som cvičiť prestala.
Do decembra 2018 som pribrala na takú váhu, ktorá má donútila sa na seba pozerať s odporom.

Tak som si znovu vyhľadala stránku Fitshaker.sk a videla som, že sa pripravuje Novoročná výzva 2019. Povedala som si, že dosť a začala som cvičiť. Vtedy som to brala inak. Áno, samozrejme, chcela som schudnúť, no mojím prvým cieľom bolo, aby som zmenila svoj život a začala sa cítiť zdravotne lepšie. 
Ako schudnut 10 kil
 

Boli prvé dni cvičenia náročné, alebo ste do toho nabehli bez problémov a cítili ste sa ako ryba vo vode?

Prvé dni boli najlepšie, nabehla som na to s hrdosťou, už po pár dňoch som videla zmeny. Po 3 týždňoch to na mňa trošku doľahlo a myslela som si, že to vzdám, ale dala som to. Prešiel mesiac, výsledky boli super, cítila som sa silnejšia a krajšia.
Po 4 mesiacoch som mala dole cca 7 kg a začala som sa venovať aj thajskému boxu, aby som si zlepšila kondičku. Tomu som sa však venovala popri Fitshakeru len 2 mesiace, potom mi to už časovo nevychádzalo. To mi pomohlo dať ďalšie 3 kg dole.
Cez leto som konečne vybrala korčule a cítila som sa oveľa lepšie, keď som bola o 10 kg ľahšia.

A od augusta občas navštevujem aj fitness centrum, keď mi to časovo vyjde. Ale Fitshaker je pre mňa stále najlepší. Ten pocit po cvičení je na nezaplatenie. Najlepšie na tom celom je, že čas, kedy budem cvičiť, si určujem sama.
Ako zdravo schudnúť
 

Popíšte nám vaše pocity bezprostredne po tom, keď ste na sebe videli prvé zmeny? Ako ste sa cítili?

Prvé zmeny boli veľmi rýchle. Tým, že som mala viac kg ako by sa patrilo, tak tie prvé kilá išli dole rýchlo. To som videla na oblečení, ktoré už na mne nevyzeralo pekne. Potom som dva mesiace s váhou stála, pohla sa fakt len minimálne, ale chcela som vidieť, či sa mi podarí schudnúť viac.
Cvičila som ďalej, nevzdala som to.

Predtým som mávala problémy s chrbticou, bolievala ma až tak, že som chodila na rehabilitácie a cvičenia, mesačne obstreky medzi lopatky a od januára ma to vôbec nebolí a verím, že to je tou zmenou a tým, že moje telo sa konečne poriadne hýbe.
Schudnut brucho
 

Zmenil sa aj váš jedálniček? Čo nové a zdravé ste do neho zaradili? Máte aj chvíľky, že občas zhrešíte?

Áno, zmenil. Iný olej ako olivový som už od januára ani nekúpila. Vždy som milovala zeleninu, tak s jej konzumáciou problém nebol. Prvýkrát vo svojom živote som vyskúšala ovsené vločky a tie mávam už vždy doma. Jem viac rýb a večer od 6 už nejem.
Okrem spomínaných ovsených vločiek som vyskúšala napríklad aj bulgur a jedla som celkovo ľahké jedlá. Keďže mi zistili intoleranciu na bielkovinu kravského mlieka, tak mliečne potraviny som musela z jedálnička vyradiť a priznám sa, veľmi mi chýba mozzarella či cottage, ale pridala som namiesto nich do jedálnička tofu a mandľové mlieko. Na stravu sa zvyká ťažšie.
A či zhreším? Asi by som to nemala zverejniť, ale áno :-D. Nechcem držať diéty alebo sa úplne obmedzovať, to by mi nevydržalo ani mesiac. Občas som si dala dobrú pizzu, hamburger či hranolky v známom fast foode, takisto milujem nachos s čili omáčkou. Ale samozrejme, nepreháňam to a častokrát uprednostním misku dobrého šalátu 🥗.
Schudnúť z brucha

Na horných fotkách je Barborka fotená v januári 2019. Na spodných fotkách je fotená v máji 2019.

 

Popri dvoch deťoch je občas aj problém nájsť si čas na seba, ako ste si ho našli? Pridali sa deti k vám, keď ste cvičili?

Áno, bol to problém a občas ešte stále je. Dcérka sa občas pridá a synček? Ten po mne len skáče a robí zle. Pri takom planku je to veru náročné. Väčšinou na cvičenie využijem čas, keď syn spí, alebo, keď je partner doma a venuje sa deťom.
premena
 

Máte obľúbeného trénera, pri ktorom sa vám cvičí najlepšie? Alebo ich máte viac?

Samozrejme, viacero. Všetci sú úplne super. Ale priznám sa, Olinku odcvičiť vládzem málokedy, poslednú dobu cvičím Toning interval s Jankou, bruško s Maggie, celotelovku s Diankou či s Jankou Jánošíkovou a ruky samozrejme s Janym. Všetci sú tam super a dávam im veľké ĎAKUJEM.
 

Na záver nám prezraďte, čo vám táto premena dala? Ako sa cítite a čo by ste odkázali ženám, ktoré stále nenabrali odvahu pustiť sa s nami do cvičenia?

Premena mi dala veľa. Hlavne zdravie, čo bol môj hlavný cieľ a tých - 18 kg dole je len bonus. Cítim sa úžasne a hlavne mám lepšiu kondíciu.
Určite všetkým ženám odporúčam aspoň to vyskúšať. Myslím si, že na Fitshakeri si vie vybrať cvičenie každý a ten čas, ktorý tomu treba investovať, je úplne zvládnuteľný. No a samozrejme ten výsledný pocit je na nezaplatenie. Určite to stojí zato.
ako schudnúť 10 kg
Baške ďakujeme za rozhovor 😊!
 
Chceš vyskúšať cvičenie na doma s nami aj ty? Pozri si, aké programy ponúkame, staň sa našou premium členkou a cvič v pohodlí domova kedy len budeš chcieť:
ako začať chudnúť
 
Ďalšiu inšpiráciu načerpáš aj v týchto rozhovoroch:
Jankina premena (-31 kg): „Každá kvapka potu stála za to!“
Zuzkina premena: „Mám štíhlejší a vypracovanejší postavu, než jsem kde měla.“
Luckina premena: „Pripadala som si neforemná, neohybná, kondička žiadna.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.