Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Výborná zeleninová polievka so šampiňónmi a s celozrnnými rezancami

40 min
4 porcie
polievka so šampiňónmi

Potrebujeme: 

 • 250 g šampiňónov (ja som použila hnedé, majú výraznejšiu chuť)
 • 4 mrkvy
 • 1 petržlen
 • 1 kaleráb
 • 1 menší zeler
 • 60 g kukurice (mrazenej alebo prepláchnutej z konzervy)
 • 15 g kvalitného masla
 • morskú/himalájsku soľ
 • mleté čierne korenie
 • vriacu vodu podľa potreby (príp. vývar)
 • 2 hrste celozrnných rezancov
polievka so šampiňónmi

Ak nemáš doma dubáky či iné jedlé hríby z lesa, ktoré sa hodia do polievky, vyskúšaj šampiňóny. Táto zeleninová polievka je pripravená jednoducho a rýchlo. Stačí ti zhruba 10 minút na prípravu a potom zvyšok necháš na proces varu. Aby polievka hrala farbami, vyskúšaj pridať aj kukuricu. Nech ti chutí ;-).

Čas prípravy

 • 10 minútpríprava
 • 30 minútvarenie

Ako na to?

1

Šampiňóny a zeleninu si nakrájame na veľkosť, akú máme v polievke radi (mrkvu môžeme prípadne aj nastrúhať).

2

Orestujeme ich na masle, pridáme soľ a korenie.

3

Podlejeme vriacou vodou a varíme, kým zelenina nie je tak akurát.

4

Nakoniec pridáme rezance, varíme ešte cca 5 minút.

polievka s rezancami

Dobrú chuť :-)!

Ivka pripravila z receptov z knihy Z fitka do kuchyne špeciál III aj 2 vzorové jedálničky na 5 dní (z toho jeden je pre vegetariánov). Získaš ich ako bonus ku knihe. Máš ju doma?

strava pre ženy
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.