Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vianočný špeciál: 10x najlepšie vianočné pečivo bez výčitiek svedomia

zdravé vianočné pečenie
Vianoce sú pre mnohých z nás najkrajšie sviatky v roku. Celá rodina sa po dlhej dobe opäť zíde, stoly sú plné dobrôt, v každom z nás je o kúsok viac pokoja a lásky. Na druhej strane, po sviatkoch často prichádzajú na rad ich dôsledky. Výčitky svedomia z prejedania sa a nekontrolovaného množstva vianočných koláčov. Určite tento scenár poznáš aj ty. No tento rok bude iný. Máme pre teba vianočné pečivo, ktoré tvojmu telu v zdravom množstve určite neuškodí. Predstavujeme ti hitparádu tých najlepších vianočných koláčikov!

1. Božský makovník z celozrnnej múky

Mak na Vianočnom stole nesmie chýbať. Okrem jeho fantastickej chuti, je aj veľmi zdravý. Obsahuje až 12 x viac vápnika ako kravské mlieko, veľa vlákniny a máličko sacharidov. Skús tento makovník a po inom už nesiahneš :-)!
Vianočné pečenie makovník

2. Voňavé medovníčky, ktorým neodoláš

Tajomstvo týchto medovníčkov tkvie v jeho základe. Tvoria ho totiž veľmi výživné a chutné druhy múk. Ak však nechceš príliš "experimentovať" použiť môžeš iba špaldovú. Odporúčame všetkými desiatimi.
medovniky

3. Zdravé linecké srdiečka z lásky

Linecké pečivo je veľmi obľúbené a myslím si, že nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Ak máš možnosť zlepiť tieto koláčiky domácim džemom, ich chuť bude o to lepšia. Odporúčam ti plniť ich skôr "pikantnejším" druhom džemu, napríklad ríbezľovým alebo višňovým. A pozor! Nezabudni na najdôležitejšiu ingredienciu - lásku :-).
linecke kolieska

4. Jemnučké zázvorníky

Zázvorníky majú v mnohých rodinách silnú tradíciu. Výhodou je, že spôsob ich prípravy je veľmi jednoduchý a rýchly. Super voľba k čaju na vianočné ráno. Čo povieš?
vianočné recepty zázvorníky

5. Tak trochu zdravšie šuhajdy

Šuhajdy sú snáď najobľúbenejšia vianočná dobrota všetkých detí. Určite sa ti spájajú s farebnou lentilkou na vrchu. Tieto tam síce majú oriešok, ale o to viac prospejú aj našim najmenším. Uvidíš, že keď ich ochutnajú, zabudnú aj na lentilku :-).
Recept na šuhajdy

>6. Chrumkavé banánové kokosky bez cukru

Minimálne jedna kokosová dobrota na vianočnom stole musí byť. Odporúčame práve tieto kokosky. Sú bez cukru! Sladkosť im dodá zrelý banán, no uvidíš, že to bude bohato stačiť. Sú naozaj lahodné.
Vianočné pečivo kokosky

7. Škoricové koláčiky pre hryzkošov

Škorica je jedným zo základných vianočných korenín. Iba s ňou sú Vianoce naozaj skutočné, aspoň pre mňa určite. Tento recept poteší všetkých, ktorí radi pri káve alebo čaji niečo občas zobnú. No pri týchto koláčikoch si musíš dať extra pozor, lebo sa ľahko "zabudneš" pri počte skonzumovaných kusov :-).
škoricové koláčiky

8. Tradičné bratislavské rožky na zdravý spôsob

Veľmi obľúbenými, a nielen na Vianoce, sú aj bratislavské rožky. Skús si ich na tieto sviatky upiecť v zdravom prevedení - zo špaldovej múky.
Recept bratislavské rožky

9. Vianočný perník s pomarančovo-škoricovým krémom

Tento perníček nie je typickým vianočným dezertom, no vďaka kombinácii škorice a pomaranču sa k Vianociam skvele hodí. A možno práve tento recept bude v tvojej rodine príjemným odľahčením, popri ostatnej "klasike" :-).
Perník

10. Chrumkavé RAW vanilkové rožky

Vanilkové rožky sú pre mnohých synonymom Vianoc. Tieto si môžu dopriať aj vegáni! Sú nepečené, rýchle a obsahujú veľa ľahko stráviteľných bielkovín z pohánky a veľa omega- 3 mastných kyselín z vlašských orechov. A chutia naozaj fantasticky - máme ich vyskúšané! :-)
RAW vianočné pečivo vanilkové rožky

Zdravé a veselé Vianoce všetkým! 

Ak ešte nemáš darček pre svoju sestru, maminu či kamarátku Fitness diár bude super voľbou. Skvelý dôkaz, že Ti na dotyčnej osôbke skutočne záleží :-)

fitness diar
Fotka autora
Tatiana Šimončičová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy som inklinovala k športu a zdravej, ľahkej strave. Som milovníčkou behu a pilatesu, ktoré mi prinášajú obrovskú radosť a zároveň čas, kedy sa venujem iba sama sebe. Po tom, ako som sa stalo mamou, je pre mňa zdravé a rýchle varenie alfou a omegou. Fitshaker mi v tom vždy pomáhal a teraz, keď som jeho súčasťou, sa teším, že budem pomáhať aj ja vám, novými receptami a tipmi.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.