Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Veronika (-2,9 kg): „Naozaj je pravda, že zdravý pohyb je najlepší lekár.“

ako schudnúť

Možno si aj ty mamička na materskej a cvičíš s Fitshakerom. Určite aj u teba občas nastal deň, keď si si od rána vravela – zacvičím si, dnes určite áno. Okolo obeda si však zistila, že tvoje dieťatko vyžaduje všetku tvoju pozornosť a práve dnes sa k cvičeniu dostaneš až večer. No večer padáš unavená do postele a na cvičenie čas neostal. Píšem to preto, aby si vedela, že je to v poriadku. Je to tak správne a chceme, aby si vedela, že ak raz za čas nestíhaš, vôbec to nevadí 😊. Veronika je tiež mamička a tiež má občas deň, keď je všetko ostatné dôležitejšie, a presne tak to má byť 😊. No aj napriek tomu má za sebou nádhernú zmenu. Takže nevešaj hlavu, ak si zacvičíš len 2-, 3krát za týždeň, aj to má význam.

Veronika, gratulujeme ku krásnemu umiestneniu vo výzve do plaviek 😊. Potešilo vás, keď ste sa našli medzi výhercami?

Ďakujem. Veľmi ma to potešilo. Samozrejme, že som ani nečakala, že by som práve ja mohla byť medzi výhercami. Priznám sa, že som bola sklamaná z toho, keď sa mi nedarilo ako ostatným, čo písali na sociálnej sieti. Preto som sa nastavila tak, že to robím len pre seba na dobitie bateriek.

Aká bola vaša motivácia, aby ste sa s nami pustili do výzvy?

Bola to moja prvá výzva. Cvičiť s Fitshakerom som začala v marci 2021, čo bolo sedem mesiacov po mojom druhom pôrode.

Mám zdravotné problémy a dlhé roky som hľadala spôsob, ako cvičiť a hlavne ako vydržať 😅. Mám kamarátky, o ktorých môžem pokojne povedať, že sú športovkyne, a tak si viete predstaviť, aké ťažké je s nimi držať krok. Nie všetci sme stavaní na vysoké tempo.

Prešla som si skupinovým cvičením, rôznymi programami od jogy cez crossfit až po individuálne navštevovanie posilňovne. Potom som si zo zvedavosti kúpila na rok 2020 Fitness diár®, ale hneď na začiatku roka som prišla na to, že som tehotná. Diár som využívala a veľmi sa mi jeho spracovanie páčilo. Rozhodla som sa teda, že to skúsim opäť o rok.

Kúpila som si Fitness diár na rok 2021. 8. marca bola poznámka o darčeku na fitshaker.sk.

A veru prekvapenie bolo, našla som si konečne spôsob, ako cvičiť bez výčitiek, kedy a čo chcem.

Hneď som si zaplatila neobmedzené členstvo. Začala som programom Mommy fitness. Tento program mi veľmi pomohol naštartovať telo.

Bola som na tom už naozaj zle. Budila som sa na bolesti, či už to boli kríže, alebo moje nohy. Keďže som prekonala rozsiahlu hlbokú žilovú trombózu a ostal mi doživotne poškodený cievny systém, nemohla som si dovoliť tieto bolesti podceňovať. Tabletky nie sú riešením, možno len dočasným, kým majú účinok. Trombózu som dostala po katetrizačnej operácii srdca (neviem, či som sa správne vyjadrila, lekári by to možno pomenovali lepšie, ale nie som medička).

Výsledky bolo vidieť hneď po niekoľkých dňoch. Nemyslím okom, ale ja som bola iná. Veselšia 😊.

Švagriná je veľmi športovo založený typ a veruže má odbehnutý nejeden polmaratón. Náhodne sme sa dostali k tomu, že ide skúsiť Výzvu do plaviek 2021, a keďže som už bola zaregistrovaná, povedala som si, že to skúsim tiež.

Ale teda stručnejšie, aká bola moja motivácia? Zdravie. Naozaj je pravda, že zdravý pohyb je najlepší lekár. A je jedno, či ide o cvičenie alebo len obyčajné prechádzky v parku.

chudnutie po pôrode

september 2021

Splnila výzva vaše očakávania? Páčila sa vám 😊?

Myslím si, že áno. V prvom rade som ani nečakala, že sa mi ju podarí dokončiť. Nepodarilo sa mi ísť programom každý deň, ale snažila som sa to vynahradiť individuálnym pohybom. Keďže som ku koncu výzvy nastupovala do práce a mladší synček musel ísť do jaslí, bolo vytvorenie si čo i len 5 minút pre seba náročné. Ale podarilo sa. Aspoň na dokončenie výzvy. Teraz sa čas pre maminu stále hľadá.

Cvičili ste pravidelne každý deň? Alebo ste občas nejaké videjko vynechali 😊?

Ako som už spomenula, nepodarilo sa mi odcvičiť každý tréning. Možno aj preto výsledok nie je taký, ako by som chcela. Žiaľ, neviem si to v mojej situácii nastaviť tak, aby som mohla cvičiť každý deň.

Motivovali ma však aj iné mamičky, ktoré bojovali pri cvičení so svojimi krpcami, a bolo to veľmi milé 😊. Bola som rada, že v tom nie som sama. Keďže som neodcvičila každý deň, snažila som sa aspoň počas výzvy o náhrady ako výlety a dlhé prechádzky.

ako schudnut

Upravili ste po začiatku výzvy aj stravu? Páčili sa vám stravovacie videjká?

So stravou je to v mojom prípade naozaj veľmi komplikované. Mnoho alergií a intolerancií na potraviny mi nedovoľuje riadiť sa celkom receptami, a tak som musela začať hľadať náhrady. Je však naozaj veľmi ťažké vzdať sa nejakých maškrtiek, ako sú klobásky a slaninky, zemiačky a najmä obľúbený chlebík.

AAAAle dá sa to. Netreba sa toho vzdať, žiadne diéty a podobne. Stačí si to len vypočítať. Daj si slaninku, klobásku, koláčik, no šup na tréning vyskákať to.

Áno, viem, mala by som sa so svojím zdravotným stavom stravovať lepšie, no nie je to jednoduché. Dlhodobý zlozvyk sa nedá strhnúť ako náplasť. Chce to čas. Ale som rada, že ten môj sa už odpočítava. Určite som začala variť zdravšie aj doma a využívam najmä zeleninu, ktorú som používala len výnimočne. Aj vďaka najmladšiemu synovi teraz menej korením a i to urobí veľa.

ako schudnúť doma

Aký bol váš úspech v číslach? Koľko kg a cm ste počas výzvy stratili?

Na začiatku roku 2021 som mala 69 kg. Od pôrodu som zhodila viac ako 15 kg. Tieto kilá však ostali.

Keď som sa prihlásila do výzvy, mala som 67,6 kg a schudla som na 64,7 kg, čiže 2,9 kg. Nie je to veľa, no každý vie, že sval váži viac ako sadielko 😅.

Ja som bola so sebou spokojná. Ani nie tak so zmenou váhy ako s tým, že som vydržala celú výzvu.

Plánujete s nami cvičiť aj naďalej? Aké sú vaše fitnes ciele do budúcna?

Určite áno. Možno to nepôjde každý deň, ale s Fitshakerom som veľmi spokojná. Veľký výber programov, ktoré si mením podľa nálady, únavy, proste tak, ako chcem a kedy chcem, navyše kopec rád a receptov nielen pre telo, ale aj dušu.

V čase stagnovania váhy počas výzvy mi pomohlo nejedno motivačné povzbudenie od trénerov. Ukradnem si citát z Fitness diára 2021: „Každý raz niekde začal.“

Verím, že začiatok s Fitshakerom je môj začiatok premeny. Jediné, čo môžem na záver dodať, je – ďakujem.

Aj ty to môžeš vyskúšať s nami a tiež môže ísť o začiatok tvojej premeny. Ak si krátko po pôrode, odporúčame, aj ty začni programami Mommy fitness alebo Happy Mom a neskôr vyskúšaj niečo ďalšie:

cvičenie po pôrode
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.