Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Miška (-17,4 kg): „Z veľkosti 38 na 44 – to som už nebola ochotná prijať.“

ako schudnúť po pôrode

Veľké percento žienok, ktoré s nami cvičia, sú mamičky. Mnohé sú dokonca mamičkami len pár mesiacov a už sa rozhodli, že sa opäť vrátia do formy spolu s Fitshakerom. Presne takýto nápad dostala aj Miška, ktorej príbeh je úžasný a výsledok vážne krásny 😊.

Kedy sa začala vaša cesta za novou postavou?

Moja cesta sa začala tri mesiace po druhom pôrode, keď som si urobila svoje prvé fotky pred zrkadlom. Dovtedy som si stále vravela, že to nie je až také zlé, veď je to len 20 kg navyše a pri mojej výške to nemôže vyzerať až tak hrozne. Viac som sa teda mýliť nemohla 😊.

Po tých fotkách som si povedala, že potrebujem ešte jednu facku, a tak som vytriedila svoje predtehotenské oblečenie a ostali mi asi 4 oversize tričká, tehotenské šaty a nula nohavíc. Zaklincoval to nákup nohavíc, keď som odišla domov s nohavicami vo veľkosti 44 (!) a s plačom.

Z 38 na 44 – to som už nebola ochotná prijať.

V prvom rade som potrebovala upraviť stravu. Vedela som, že jem veľa, ale až po stiahnutí kalorických tabuliek, kde som si prvé dni písala všetko, čo jem bez obmedzenia, som prišla na to, ako mnoho jem – raz toľko, ako by som mala. Takže som sa pustila do výpočtov, znížila príjem a cesta sa mohla začať.

Začať športovať po pôrode je zložitejšie. Ako ste si zvykli na režim cvičenia popri starostlivosti o deti a domácnosť?

Hýbala som sa aj pred tehotenstvom i počas neho, takže to chcelo len obnoviť zvyky, ale už to nebolo také jednoduché, keď som potrebovala skĺbiť pohyb, domácnosť, dve deti a ich spánok.

Zo začiatku to boli skôr prechádzky s deťmi či rýchla chôdza so psom, keď už spali, neskôr prišlo aj cvičenie. Najprv to bolo dvakrát či trikrát za týždeň a vcelku mi to stačilo. Mala som veľký problém cvičiť cez deň, nevedela som sa k tomu dokopať. Potom prišla harmonická výzva a začala som cvičiť, až keď deti spali. Tento čas mi vyhovoval.

Dlhodobo som cvičievala večer okolo ôsmej až deviatej a bolo to super. Momentálne už prišla zase zmena, pretože večer deti vyžadujú moju prítomnosť, takže opäť hľadám správny čas 😊.

ako rychlo schudnut po porode

Začali ste pravidelne športovať až s Fitshakerom alebo ste už odmala milovníčka pohybu?

Ja to stále nevnímam ako pravidelné športovanie, niekedy necvičím aj týždeň, niekedy cvičím temer denne. Odmala som denne hrávala vybíjanú, na strednej sme chodievali hrať volejbal či basketbal, na vysokej som chodievala na cvičenia, ktoré robili telocvikári z druhej fakulty, doma som behávala a s teraz už manželom milujeme turistiku a radi sme chodili plávať, takže k pohybu som mala blízko, i keď boli obdobia, hlavne v puberte, keď som sa nehýbala vôbec.

Skúšala som už aj rôzne online tréningy, napr. cvičenie so Zuzanou či Jillian Michaels, ale vždy ma to po čase prestalo baviť. Na Fitshakeri sa mi páčila rôznorodosť cvičenia a hlavne dĺžka cvičenia, vďaka ktorej sa to dalo bez problému zvládnuť aj pri dvoch deťoch.

ako schudnut po porode z brucha

Upravili ste aj stravu? Prípadne, používali ste nejaké vychytávky, aby ste si strážili denný príjem kalórií?

Strava bola u mňa základ. S pohybom až taký problém nemám, no so stravou veľký. Som milovníčka sladkého a syra každého druhu. Samej mi to nešlo, potrebovala som nejakého pomocníka. Takže som si stiahla kalorické tabuľky, načítala som si asi milión odborných článkov, čo a ako počítať, naučila som sa vytvárať si vlastné jedlá v aplikácii a hlavne som sa musela naučiť všetko vážiť. A zrazu to išlo!

Z prvých 4 kíl, čo odišli, som sa tešila ako malé dieťa z novej hračky.

Takže mi to veľmi pomohlo, ale nebola som a ani nie som ich otrokom. Ak sme na návšteve, dám si, čo mi ponúknu, v rozumnom množstve a na ďalší deň opäť nabieham na tabuľky.

Niektoré potraviny som nahradila zdravším variantom, ale keďže sa mi nechcelo variť tri rôzne jedlá (mne, manželovi a deťom), jedla som to, čo manžel. Recept som prípadne upravila na zdravší a menej kalorický a dala som si množstvo, ktoré sa mi zmestilo do denného príjmu kalórií.

Nie som človek, ktorý zo dňa na deň prejde na zdravé recepty, vymení všetky nezdravé suroviny za zdravé a dokáže s tým fungovať do konca života. To už som skúsila a vždy som sa vrátila do starých koľají. Takže malé úpravy, malé kroky. V úprave stravy sa riadim heslom: Pomaly ďalej zájdeš 😉.

ako zhodit brucho po porode

Ako vyzerá váš jedálniček na jeden deň, stačí, ak nám ho opíšete približne 😊.

Moje raňajky vyzerajú každý deň rovnako, a to biely jogurt s ovocím, domácou granolou a trochu arašidového alebo iného orieškového masla. Niekedy si dám rada aj ražnú kocku s maslom a džemom alebo klasicky šunku, syr a zeleninu. A, samozrejme, kávu s mliekom, bez neho ju zatiaľ vypiť neviem.

Obedujem to, čo zvyšok rodiny, poväčšine je to divina či hovädzina na rôzne spôsoby s ryžou, zemiakmi či zeleninou. V lete to bola aj cuketa na rôzne spôsoby. Piatky máme bezmäsité a podľa želania detí sú buď palacinky, alebo lievance. Ja si ich upravím podľa chuti s tvarohom a ovocím alebo ovocie priamo primiešam do cesta. Ale pokojne si občas dám aj sviečkovú, segedínsky, parené buchty či bryndzové halušky 🙃.

Večera závisí od toho, čo som jedla cez deň a koľko kalórií mi ešte ostane, ale snažím sa to rozdeliť rovnomerne počas dňa. Často sú to vajíčka na rôzne spôsoby, jogurt s ovocím, prípadne hrianky s nátierkami od Luntera, tie máme veľmi radi.

Čo na vašu zmenu povedalo okolie a ako sa cítite v novom tele vy sama?

Najviac sa tomu teší môj manžel, nie kvôli môjmu výzoru, ale kvôli pokoju a pocitu spokojnosti, ktorý prišiel, keď kilá odišli 😊.

Väčšina ma pochváli, že som krásne schudla, iní zase dvíhajú varovný prst, lebo ma tá diéta zabije, a nechcú si dať vysvetliť, že ja žiadnu diétu nedržím. Cítim sa omnoho lepšie, pohľad do zrkadla už nebolí, prestali ma bolieť kolená, upravilo sa mi trávenie a zvládam už aj turistiku. Nie som ešte úplne tam, kde by som chcela byť, ale viem, že v tomto tele už dokážem žiť bez opovrhovania samej seba. A verím, že pokorím aj tú poslednú krabicu oblečenia, ktorá ešte leží na dne šatníka.

ako schudnut z bokov a brucha

Miške držíme palce, aby sa jej na jej ceste pokračovalo aj naďalej rovnako úspešne a ďakujeme, že sa podelila o svoj príbeh.

Ak si aj ty krátko po pôrode, vyskúšaj cvičenia vhodné pre mamičky po šestonedelí:

cviky po porode
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.