Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Janka (-15,3 kg): „Spolu s Fitshakerom som schudla 15 kg.“

účinné chudnutie

Máme pre teba veľmi očakávaný rozhovor 😊 – s absolútnou víťazkou Výzvy do plaviek 2021. Janke sa podarila neuveriteľná premena a vyzerá úplne skvelo. A keďže ťa čaká dlhé a skvelé čítanie, nebudeme to naťahovať, aby si sa do toho mohla hneď pustiť 😊.

Janka, na začiatok vám chcem zo srdca pogratulovať k víťazstvu vo Výzve do plaviek 2021. Ste zaslúžene našou absolútnou víťazkou. Aký to bol pocit, keď ste si čítali e-mail od kolegynky Tinky o tom, že práve vy ste naša víťazka?

Veľmi pekne ďakujem, je to pre mňa česť. Popravde mejl som si čítala ešte nie celkom prebudená, prvá káva bola v nedohľadne a deti plné života. Keď som zbadala mejl od vás, že vyhrávam, vravím si – super, to je paráda, nejaká výhra sa mi predsa len ušla. Až keď som mejl rozklikla, zistila som, aká výhra to bola, vraj absolútny víťaz, tak si vravím, to bude buď omyl, alebo tento mejl posielajú každému. Seriózne som tomu neverila, naozaj. Veď zaiste tam boli aj lepšie a úspešnejšie baby ako ja.

No po chvíľke som si uvedomila, že ak som to naozaj vyhrala, máme sa s mužom a s deťmi na čo tešiť. Veď takýto pobyt človek nevyhráva každý deň. Tešila som sa veľmi, veď kto by sa netešil, asi iba blázon.

Ako ste sa o výzve dozvedeli a prečo ste sa rozhodli stráviť s nami toľko týždňov cvičením?

O výzve a celkovo o Fitshakeri som sa dozvedela naozaj úplnou náhodou. Po pôrode som chcela zhodiť nejaké kilá a hľadala som cvičenia alebo programy, kde vám to už niekto „naordinuje“.

Spočiatku som našla nejaké videá na YouTube, ale to som si každý deň musela hľadať niečo iné v tej hromade videí, veď nemôžem cely týždeň cvičiť iba ruky, ďalší brucho atď. Proste ma trošku zdržiavalo to hľadanie a neskôr to už bolo trochu otravné.

Až som po krátkom pátraní natrafila na Fitshaker, a keď som zistila, ako to máte nastavené, ako vlastne fungujete, že človeku stačí zaplatiť necelých 10 eur na mesiac a má cvičko na každý deň v mesiaci fakt že na mieru, tak si vravím, že nič lepšie už isto nenájdem. No nech mi niekto nájde fitnesko s mesačnou permanentkou za 8 eur.

Po chvíli som zistila, že sa chystá plavková výzva, vravím si – super, schudnúť chcem a ešte keď popritom niečo vyhrám, bude to paráda. Je pravda, že som cvičila už pred ňou asi necelý mesiac. Veľmi som sa tešila, bola to pre mňa výzva v pravom zmysle slova 😊. Hoci už na začiatku som vedela, že schudnem určite, ale o tejto výhre som ani nesnívala 😊.

Aký bol výsledok vašej snahy? Koľko kíl sa vám podarilo schudnúť?

S výsledkom svojho snaženia som veľmi spokojná, resp. docielila som váhu, ktorú som si dala ešte pred výzvou. Čiže spokojná som veľmi 😊.

Moja váha pred výzvou bola 81,3 kg, nikdy som toľko nevážila, moja optimálna váha ešte pred prvým pôrodom bola dlhé roky 66 kg, čo je na moju výšku 184 cm celkom fajn. No a teraz môžem povedať, že som ju dosiahla opäť.

Po skončení výzvy som vážila 68 alebo 69 kg, už si presne nepamätám, teraz aktuálne vážim 66 kg. Čiže som spolu s Fitshakerom schudla viac ako 15 kg 😊.

Ak mám povedať pravdu, spočiatku to bolo trošku aj trápenie, lebo hýbať sa s 15 kilami navyše nie je pri určitých cvikoch sranda. To je ako keby som teraz robila drepy s našou 16-kilovou dcérou, asi by som to zvládla, ale tých drepov by nebolo veľa 😊. S odstupom času sa však z cvičenia stal príjemný zvyk, tešila som sa na každé cvičko, či bolo náročné, alebo jednoduchšie.

treningovy plan na doma

fotené v apríli 2021, pohľad spredu

rýchle chudnutie

fotené v apríli 2021, pohľad zozadu

Pri pohľade na fotku z vašej premeny je viac než jasné, že sa vám nezmenila len postava, ale aj výraz v tvári. Ako sa vo svojom novom ja cítite?

Cítim sa úplne super. Asi nikoho neprekvapím, keď poviem, že sa cítim oveľa ľahšia 😄. Ale je to tak, cítim to hlavne, keď kráčam každý deň po schodoch, keďže bývame v poschodovom rodinnom dome, celkom sa nachodím.

Samozrejme, že ten úbytok váhy cítim, a som rada, lebo viem, ako ťažko sa mi na začiatku cvičilo, fakt banálne cviky a ja som bola hotová už pri 20-sekundovom jumping jacku a musela som nejaký čas oddychovať. Teraz tento cvik milujem. V jednoduchosti je krása, no nie? Taký jednoduchý cvik a koľko kalórií ide preč.

Cítim sa mladšia a ten pocit, keď sa konečne vojdete do svojich obľúbených šiat, je na nezaplatenie.

Ja šaty milujem. Šaty, sukne, to je moje. Nedávno som bola s mojou best friend na túre, proste babská jazda, a medzitým sme sa stretli aj s jej kamoškou, ktorú som nepoznala. Spoznali sme sa až na mieste, a keď som tej jej kamoške spomenula, že mám 2 deti, najprv bola ako obarená, akoby som povedala niečo nevhodné, ale potom z nej vyšlo – ako to, že máš takú super postavu po dvoch deťoch? Nechválim sa, ale to bolo pre mňa také uznanie. Taká tichá pochvala.

Manžel vraví, že vyzerám ešte chudšia ako pred svadbou, neviem, či to myslí naozaj vážne alebo sa mu to iba zdá. V každom prípade ja som so svojou postavou momentálne spokojná. Síce oblasť bruška je trošku problémovejšia, ale po 2 deťoch si myslím, že som na tom dobre. A aj keby som mala neviem aké mľandravé brucho, nejako extra ma to netankuje, dať život dvom deťom je taký zázrak, že dovidenia, a mrzí ma, že veľa žien má problém so sebaprijatím, s tým, ako vyzerá po pôrode. Že teraz som pribrala a už tak budem vyzerať naveky. Jednak to nemusí byť pravda a jednak dať život dieťaťu a následne sa oň vedieť postarať, je niečo, čo nedokáže každý, aj si dovolím povedať, že nie každá žena dokáže byť matkou. Spať 4 hodiny denne a následne normálne fungovať 20 hodín, to zvládne len terminátor. Dovolím si povedať, že taký terminátor som aj ja 😄.

spaľovanie tuku

Upravili ste aj stravu? Ak áno, ako? Páčili sa vám aj naše stravovacie videá?

Ako sa hovorí, strava je kľúčová, ak chce niekto chudnúť, mal by ju patrične upraviť. V mojom prípade to nebolo iné.

No v prvom rade treba spomenúť, že keď som začala cvičiť, najmladšieho syna som ešte dojčila, čo sa však po krátkom čase zmenilo, lebo syn sa od mlieka sám odstavil a ja som mohla bez výčitiek svedomia upraviť stravu tak, aby bolo prijatých kalórií dosť iba pre mňa. Lebo počas dojčenia som toho jedla veľa a často len preto, aby som mala dostatok mlieka pre syna.

Ale obdobie dojčenia pominulo a kalórií prijímam tak akurát pre seba. Začala som jesť veľa bielkovín, viac zeleniny, sacharidov, strukovín... Začala som hľadať čoraz zdravšie varianty tradičných jedál, ktoré som doposiaľ pripravovala. Kvôli mne samej, ale aj hlavne kvôli deťom a manželovi. Už mi nechutia vyprážané jedlá ako kedysi. Začala som jesť menšie porcie a častejšie. Nikdy som si jedlo nevážila ani nesledovala, ako často jedávam, ani nič podobné, jednoducho som sa riadila zdravým sedliackym rozumom.

Keď sú raz bielkoviny dobré na regeneráciu svalov po nejakej námahe, resp. cvičení, dám si nejaký tvaroh po cvičku, a tiež sacharidy, ale to neznamená, že si ich teraz mám dať plnú misku. Síce to je zdravé a momentálne pre moje telo prospešné, ale všetkého veľa škodí. Čiže cícer ako strukovina je super potravina, zdravá a chutná, ale nebudem si ho dávať každý večer k telke ako popcorn a nebudem si myslieť, že z toho nepriberiem, „však to je zdravé“. Čiže strava je kľúčová 🙂.

Nedeľné videá o stravovaní, sa musím priznať, som pozerala iba občasne. Popritom všetkom som začala s kváskovaním. Pečiem pre nás domáci kváskový chlebík, pečivo. Je moja veľká vášeň dokázať si upiecť doma chlebík a neporovnateľne zdravší, ako je ten z obchodu. Je to pre mňa taký malý zázrak. A ten pocit, že pre svoju rodinu ste zabezpečili to najzákladnejšie, je na nezaplatenie.

Ak môžem spomenúť, vďačím za to svojej najlepšej kamarátke, ktorá mi o tom povedala viac, a tiež Naty Žúrekovej Štefkovej, profesionálke v kváskovaní, ktorá je tiež správcom stránky kvaskovanie.sk. Nechcem robiť nikomu reklamu, iba posunúť osvetu o kváskovaní ďalej, ak sa mi to podarí. Ak to nie je vhodné, vyhoďte to, ale potešilo by ma, keby to tam bolo 🙂.

strava pri cvičení pre ženy

Cvičili ste pravidelne každý deň? Ako ste zvládali cvičenie, rodinu, domácnosť? Našli ste si zakaždým čas na svoju polhodinku?

Síce som sa tešila na každé cvičenie, ale nie každý deň sa mi podarilo cvičiť. Máme 2 malé deti, prerábame dom, manžel chodí domov až k večeru a tiež chce byť aj s nami, aj niečo okolo domu porobiť. Keď prišli nejakí robotníci, samozrejme, sa o nich treba aj postarať, navariť im a tak, čiže navariť a postarať sa o deti, navariť a postarať sa o robotníkov, kde-tu ešte domácnosť a niekde v nedohľadne moje cvičenie s Fitshakerom.

Niektoré dni bežia tak rýchlo, že sa prvýkrát zastavím až večer, keď deti zaspia, a to už by som si rada oddýchla aj ja, čiže bolo obdobie, keď som necvičila aj týždeň v kuse, ale to bol naozaj náročný týždeň nájsť si čas a silu cvičiť. Potom však zase prišlo obdobie dažďa, keď sa vonku, resp. okolo domu nič nerobilo, a vtedy som cvičila aj viackrát za deň 😄. Obdobie dažďov mám rada 😄, takisto aj zimu ako ročné obdobie, keď je vonku útlm a vonkajšie práce majú stopku, preto sa aj teším na nasledujúcu zimu, že budem mať viac času pre seba 🙂.

Motivácia a podpora je veľmi dôležitá, kto podporoval vás? Máte v okolí ľudí, ktorých by ste tu chceli spomenúť? Takých, ktorí pri vás stáli a podržali vás, kedykoľvek to situácia potrebovala?

Moja najväčšia opora bol a stále je môj manžel. Od začiatku veril, že to dokážem, a stále ma podporoval, pomáhal mi nájsť si na cvičenie čas, vzal deti, ak to bolo potrebné. Síce ma občas pokúšal večer o 10. domácou slaninou, ale nevyšlo mu to 😄.

On má totižto veľmi rád takéto nočné vyjedanie a vôbec to na ňom nevidno. To akoby vám povedali, že Matej Olejár po nociach vyjedá slaninu z chladničky, asi by ste neverili. No a môj muž to isté, postava atléta a v noci slanina s cibuľou na lopáriku. Povedzte mi, ako je toto možné 😄.

V každom prípade on je moja najväčšia opora vo všetkom. A ešte musím spomenúť svoju najlepšiu kamošku, ktorá tiež vedela, že to dokážem. Síce nás delí viac ako 450 km, a to bývame v jednom štáte, ale ona tiež vedela, že to dám, a držala mi prsty.

Ako by ste opísali Fitshaker? Prirástli sme vám aspoň troška k srdcu? Boli ste s nami spokojná 😊?

Klamala by som, keby som povedala, že nie. Pre mňa ste už ako rodina. Veď uznajte, od apríla, keď si dobre pamätám, si každý deň (podľa možností) otvorím Fitshaker, pustím polhodinové video, niekedy aj viac videí, cvičím s vami, motivujete ma už pár mesiacov, zabávate, formujete osobnosť, disciplínu... Vidíme sa prostredníctvom videí každý deň.

Mne ste prirástli k srdcu dozaista a teším sa tomu. Pre mňa sa z cvičenia stal príjemný zvyk. Jednoducho viem, že keď ráno vstanem, medzi prvými vecami myslím aj na cvičko, či si naň dnes nájdem čas, a aj keby nie, nie som z toho sklamaná, lebo viem, že zajtra to vyjde. Ako keď viete, že rodinu tu máte stále a môžete sa na ňu spoľahnúť každý deň, viete, že tu pre vás bude.

treningovy plan pre zeny na formovanie postavy

Prezradíte nám, aké fitnes plány máte do budúcna? Plánujete aj naďalej cvičiť?

Prvotne mi išlo iba o chudnutie, zhodenie nadbytočných kíl, ale teraz, po výzve, keď už mám svoju váhu späť, by som sa rada orientovala na nabratie svalovej hmoty, nič extrémne, nemyslím tým žiadne súťaže v bikini fitness, nič také. Ani žiadne proteíny v prášku, ako by sa niekto možno domnieval, to vôbec nepodporujem. Ide mi o prirodzenú cestu, zdravý životný štýl.

Čiže na otázku, či s vami plánujem cvičiť aj do budúcna, je odpoveď viac ako jasná 😊. Samozrejme, že áno, no možno časom presedlám na silový tréning, ťažšiu váhu, ktovie, iba sa s tou myšlienkou pohrávam.

Na záver vám chceme ešte raz pogratulovať a opýtať sa, či by ste sa s nami do tohto celého „Fitshaker kolotoča“ pustili znova 😊.

Jednoznačne áno 😊. Ale kilá, ktoré som mala pred výzvou, si už späť neprajem 😄.

Aj ty dokážeš schudnúť a začať žiť zdravý životný štýl. Vyskúšaj to s nami, len za 9,90 € mesačne máš prístup k všetkým našim programom a cvičebným videám, zároveň aj k videám o strave, archívu, môžeš cvičiť čo chceš, kedy chceš, koľko chceš.

tvarovanie postavy
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.