Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Svieža ovocná bublanina bez výčitiek

Privítaj jar ľahučkým a sviežim koláčikom! Táto bublanina je sladká vďaka medu a príjemne kyslastá vďaka černiciam a čučoriedkam. Černice aj čučoriedky sú veľmi zdravé plody s kopou pozitívnych účinkov. Také černice napríklad spomaľujú proces starnutia a pomáhajú udržiavať zdravé trávenie. Čučoriedky zasa znižujú cholesterol v krvi a odbúravajú stres. Ak ich však nemáš v mrazničke, ani nenájdeš v obchodoch, pokojne použi maliny či jahody. Aj v tejto verzii ti táto nadýchaná bublanina rozhodne zachutí :-).

Čo budeme potrebovať na plech s rozmermi 30 x 25 cm?

  • 80 g kvalitného masla

  • 5 PL medu

  • 2 vajíčka

  • 200 g špaldovej múky

  • 50 g pomletých mandlí

  • ½ prášku do pečiva bez fosfátov

  • 200 ml mlieka

  • cca 2 hrnčeky obľúbeného ovocia


Ako budeme postupovať?
1. K zmäknutému maslu pridáme med a vymiešame. Potom pridáme žĺtky a mlieko. Vyšľaháme bielka a opatrne vmiešame aj tie.
2. Dosypeme múku, pomleté mandle a vytvoríme cesto, ktoré rozotrieme na plech.
3. Ovocie poobaľujeme v troške rozomletých orechov alebo v múke (takto nespadne na dno bublaniny). Následne ho posypeme na cesto.
4. Pečieme cca 15 minút pri 180 stupňoch.
fitshaker-blog-bublanina1
 
fitshaker_blog-bublanina2
 
fitshaker_blog-bublanina3
 
fitshaker_blog-bublanina4
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.