Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Posledná šanca na pesto z medvedieho cesnaku

medvedí cesnak pesto
Jeden z najväčších zázrakov jari - medvedí cesnak. Je účinným liekom pre naše telo, ale aj skvelým pokrmom, ktorý ozvláštni náš jedálniček. Keď sa vydáš na prechádzku do lesa, poobzeraj sa po ňom. Výrazne vonia po cesnaku (takto ho odlíšiš od jedovatej konvalinky) a je špecifický svojimi zázračnými vlastnosťami. Tvoj organizmus sa ti poďakuje. A ty si z neho môžeš vyrobiť fantastické pesto a uschovať si ho aj na obdobie, kedy sa k nemu už nemáš šancu dostať. 
Priprav si pesto a zasterilizuj ho na ďalšie mesiace. Prečo by si to mala spraviť? Táto bylinka má blahodarné účinky na náš tráviaci systém, pomáha pri žalúdočných ťažkostiach a je skvelým spoločníkom pri očiste celého tela. Znižuje krvný tlak aj vysoký cholesterol. Pomáha pri ochoreniach dýchacieho systému, zlepšuje imunitu a má výborné antibakteriálne účinky. Presvedčili sme ťa? Tak si poďme spoločne pripraviť zelený zázrak, ktorý zregeneruje tvoje telo. :)
Čo budeme potrebovať?

  • 0,5 kg listov medvedieho cesnaku

  • 1 dcl kvalitného oleja (ja som použila olivový)

  • 8 dkg orechov (podľa tvojej chuti)

  • himalájsku soľ

  • 1-3 strúčiky cesnaku


Ako budeme postupovať?
1. Listy medvedieho cesnaku si poriadne umyjeme a rozmixujeme v kuchynskom robote. Pridáme olej, orechy, cesnak a soľ.
2. Podávať môžeme hneď. Ak by sme si chceli pesto odložiť na neskôr, či už počas zimných mesiacov alebo len o pár týždňov, je dobré ho zasterilizovať.
fitshaker_blog_pesto_z_medvedieho_cesnaku
 
fitshaker_blog_pesto_z_medvedieho_cesnaku1
 
fitshaker_blog_pesto_z_medvedieho_cesnaku2
 
fitshaker_blog_pesto_z_medvedieho_cesnaku3
A je to! Hotové pesto je úžasné do cestovín, či na domáci chlebík namiesto masla. A kam ho používaš ty? :)
Ďalšie články so zázračnými rastlinkami:
Všetko, čo ste chceli vedieť o žihľave
Zelené smoothie - elixír zdravia
Pridaj si do jedla tento lístok. Má neuveriteľné účinky!
Patrícia Čeľovská
Redaktor vo Fitshaker

Od svojho detstva obľubujem varenie, pečenie a rôzne domáce práce. V mojich 15-tich rokoch som vážila dosť veľa. A vzhľadom na môj veka bola moja kondícia na veľmi nízkom bode, nehovoriac o tom, že moje zdravie na tom tiež nebolo najlepšie. V tom čase som si povedala dosť a zmenila som svoj život od základov. Všetko sa to začalo samotným prístupom k mnohým okolnostiam. Snažila som sa nebyť lenivá a mať viac pohybu. Postupne som si upravovala aj jedálniček, ktorý do dnes obsahuje viac ovocia, zeleniny, vlákniny, zdravých tukov a podobne. Takýto systém sa mi úspešne darí udržiavať už pár rokov, vlastne, nie je to o udržiavaní, je to už celé o zvyku. Počas tohto obdobia sa mi podarilo schudnúť cca 20 kilogramov. Teraz sa cítim zdravšie, veselšie a všeobecne lepšie. Robím to čo ma tak baví a to je fotografovanie a príprava rôznych jedál.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.