Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Martinka (-6,5 kg): „Potrebovala som pohyb ako soľ.“

Mamička Martinka sa do výzvy pustila šesť mesiacov po pôrode druhého dieťatka. Pravidelné cvičenie, vyvážená strava a pohyb popri detičkách je na výsledkoch veľmi viditeľný. Maťka vyzerá skvelo. Ako sa jej po pôrode cvičilo a či všetko šlo hneď ako po masle, sa dozvieš v týchto riadkoch 😊.

Martinka, pri pohľade na vás by mi ani len nenapadlo, že máte doma šesťmesačné dieťatko. Športovali ste aj pred tehotenstvom, alebo ako to, že vyzeráte tak fantasticky 😊?

Ahojte. Ďakujem. Áno, mám doma teraz už sedemmesačného chlapčeka a jeho 3,5-ročnú sestričku. Športovala som aj pred tehotenstvom, aj počas neho, keďže som sa cítila dobre a nemala žiadne ťažkosti. Vlastne už od 13 rokov je šport súčasťou môjho života.
Začala som s karate, ktorému som sa venovala 10 rokov s prestávkami. Potom som odišla do Talianska, kde som začala chodiť aj do fitnescentra a naučila sa základné cviky s trénerom. Keď som sa vrátila, spoznala som svojho manžela, ktorý sa venoval kulturistike. Chodievali sme spolu cvičiť, na turistiku, šport nás spájal. Dokonca som sa niekoľkokrát pripravila na súťaž v bodyfitness a už ako manželia sme spolu štartovali naraz v jednej sezóne. To bolo v roku 2016. Rok nato sa nám narodila dcérka. A odvtedy som chodila do posilňovne už len rekreačne.
cvičebný plán pre ženy
 

Dá sa povedať, že novoročná výzva s Fitshakerom pre vás prišla v pravý čas 😊?

Už pred dvomi rokmi som počula o novoročnej výzve, ale neprihlásila som sa. Nebola som typ na tieto druhy cvičenia. Aspoň som si to dovtedy myslela. Ale ako sa hovorí, nevyskúšaš, nevieš. Tak som sa zaregistrovala, prihlásila do súťaže, vytiahla karimatku a začala.
Potrebovala som pohyb ako soľ.

Bolela ma chrbtica z nosenia bábätka aj staršej dcérky, veď aj ona sa chce ponosiť a pritúliť, z nočných vstávaní, a pohľad do zrkadla tiež bolel 😊. Konečne som si chcela obliecť svoje veci veľkosti 36/38 a nie len tepláky a široké tričká. Pri oboch tehotenstvách som pribrala po 15 kg, pričom po prvom to šlo dole ľahšie, no teraz sa ma kilá držali.
ako schudnúť cvičením
 

Začiatok býva u väčšiny žien ťažký, ako to bolo u vás? Naskočili ste do tempa hneď po prvom odcvičenom videu?

Na začiatok som si urobila vianočný darček a kúpila si stepper. Na ňom som začala zľahka už v decembri. To som vážila 70 kg. Po prvých odcvičených videách z výzvy som usúdila, že moja kondička je veľmi chabá. Pri Olinke a Janke som nestíhala. Po približne dvoch týždňoch sa to začalo zlepšovať. Neskôr som si pridávala aj bonusové videá, keď som mala ešte čas.
 

Mnoho žien sa vás pýtalo, či ste upravili aj stravu. Vedeli by ste na túto otázku všetkým odpovedať priamo tu? Ako ste zmenili stravu, čo ste vyradili a čo pridali do jedálnička 😊?

Všeobecne sa celý život stravujem zdravo, no počas tehotenstiev som si dopriala viac sladkého a po pôrode som jedla kalorickejšie jedlá kvôli dojčeniu, čo som ani nemusela, no to som zistila až neskôr. Stačilo piť veľa vody a mohla som začať s lepšou stravou už skôr. Vyhýbam sa pečivu, múke, sladkostiam. U nás doma nenájdete údeniny či polotovary.
Rada varím pestré zdravé jedlá, ktoré sú vhodné pre celú rodinu. Patrí tam určite mäso ako zdroj plnohodnotných bielkovín, vajíčka, ryby, ryža, zemiaky, cestoviny z tvrdej pšenice, bulgur, quinoa, pšeno, pohánka. Na každom tanieri je veľa listovej či koreňovej zeleniny, strukoviny, ovsené vločky, ovocie, tvrdé syry, zakvasené mliečne výrobky.
Veľmi rada pečiem, teda každú nedeľu je u nás zvykom nejaký dobrý koláčik. Ten robím z klasických surovín pre ostatných. Samozrejme, počas letných dní a grilovačiek si doprajeme aj fantastický jelení guláš, ktorý vždy varí svokor, klobásku s horčicou a chrumkavým chlebom a iné dobroty. Občas si treba dať aj takéto jedlá, len nie veľmi často.
ako schudnúť za mesiac
 

Určite všetkých zaujímajú čísla. Koľko kíl sa vám počas výzvy podarilo schudnúť 😊?

Ako som spomínala, ešte v decembri na Štedrý deň mi váha ukazovala 70 kg. Do januára išli 2 kg dolu, čo sa telo zbavilo zadržanej nadbytočnej vody. Počas 50-dňovej výzvy som do dnešného dňa 8.3., schudla zo 68 kg na 61,5 kg.
chudnutie po pôrode
 

Cvičiť popri dvoch malých detičkách je niekedy ťažké, predsa len si vyžadujú veľa pozornosti. Ako sa vám podarilo nájsť si čas na seba 😊?

Začiatky boli veľmi vtipné. Skúšala som cvičiť doobeda, kým malý spal. Dcérka sa chcela pridať, tak skákala vedľa mňa, potom po mne a po 5 minútach ju to už nebavilo a chcela odo mňa xy vecí, takže z cvičenia dokopy nič nebolo. Tak som skúsila poobede, keď sme prišli z prechádzky, unavila sa a oddychovala na gauči. Malý na zemi z podložky na mňa pozeral a hral sa s hračkami. Ale iba chvíľu, začal sa ma dožadovať. Tak nič, vypla som video, zobrala ho na ruky a cvičila s ním na stepperi.
Ďalší pokus bol večer, keď prišiel manžel z práce. Syn našťastie najneskôr o 20.00 spí, dcéra je malé tornádo schopné byť hore do 22.00 a dlhšie. No a vtedy sa mi podarilo odcvičiť celé video bez prerušenia. Takže jediná možnosť, keď som mohla venovať pol hodinky sebe, bola najskôr po 20.00. Samozrejme, že som bola unavená po celom dni, keď mám na starosti celú domácnosť, upratovanie, varenie, pranie, nákupy a deti. Najradšej by som šla rovno do sprchy a spať. Nasledoval však pohľad do zrkadla a hneď som rolovala karimatku na zem 😊. A ten pocit po cvičení stál vždy za to!
Cez víkend vďaka môjmu manželovi, ktorý zabavil obe deti, som si mohla zacvičiť kedykoľvek počas dňa.
cvicenie pre zeny
 

Máme po výzve a blíži sa tá plavková. Chystáte sa do nej pridať? Máte ešte nejaké fitnes ciele?

Určite sa prihlásim aj do plavkovej výzvy. Chcela by som sa dostať na váhu približne 57-58 kg, teda do takého svojho dobrého pocitu by som ešte 4-5 kg mohla dať dole. To je ďalší cieľ.
 

Na záver nám prezraďte, čo vo vás okrem váhy výzva zmenila. Ako sa teraz cítite 😊?

Cítim sa opäť vnútorne silná, na duši aj na tele. Hoci som mama a mojou prioritou je rodina, stále som aj žena a starostlivosť o seba by mala byť našou súčasťou. Na to, aby som podávala pracovný výkon = materský výkon, sa potrebujem cítiť plná energie a tú čerpám z tej mojej polhodinky až hodiny iba pre seba. V tomto je dôležitá aj pomoc manžela a jeho podpora, za čo mu veľmi ďakujem.
chudnutie ako
Aj my ďakujeme Martinke za inšpiratívny rozhovor plný motivácie a prajeme jej veľa úspechov na jej ďalšej ceste za zdravším JA. :-)
 
Vyskúšaj naše výzvy na chudnutie aj ty. Máme ich v ponuke už 10, celkovo nájdeš v našom online fitku už vyše 800 tréningov:
cvičenie na doma
 
Prečítaj si aj:
Petra (- 11,5 kg): „Je to už skoro 12 rokov, čo som videla na váhe 65,5 kg.
Kika (- 15 kg): „Predtým som tak nevládala, aj po schodoch vyjsť mi robilo problém, aj lenivá som bola.“
Petra: „Od skončenia výzvy si držím svojich 55,5-56 kg. Toľko som mala naposledy asi na strednej škole.“
Erika: „Úplne ma to pohltilo a veľmi som sa tešila na „svojich“ 30 minút.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.