Erika: „Úplne ma to pohltilo a veľmi som sa tešila na „svojich“ 30 minút.“

Erika nás v skupine zaujala svojím originálnym popisom k premene. Kilá jej doslova odpadli z bruška 😊. Po narodení dieťatka sa rozhodla dostať do formy, a preto sa pridala no našej výzvy. Ako sa jej darilo, ako si našla čas a koľko kíl sa jej podarilo schudnúť, sa dozvieš v tomto rozhovore 😊.

Erika, vaša fotka v skupine nás zaujala na prvý pohľad. Kilá z bruška vám doslova  odpadli. Mamička a krásne bábätko je nádherný pohľad 😊. Veľmi vám to na tej fotografii pristalo. Po koľkých mesiacoch od pôrodu ste sa pustili do cvičenia?

Rodila som 14. 10. 2019 a do cvičenia som sa pustila 4. 1. 2020, myslím, že vtedy sa začala novoročná výzva, takže takmer po troch mesiacoch, no prakticky som cvičila už v pôrodnici, ale len dýchanie 😊. Mala som dobrý pôrod, takže sa to dalo. Postupne (1, 2, 5… opakovaní) som pridávala cviky na spevnenie panvového dna so správnym dýchaním, a tým som možno eliminovala aj diastázu.

ako schudnúť po pôrode

 

Vy ste s nami absolvovali novoročnú a aj plavkovú výzvu, koľko kíl sa vám počas týchto dvoch výziev podarilo schudnúť?

Keďže som mala skúsenosť s novoročnou výzvou 2019, počas ktorej som otehotnela 😊, rozhodla som sa vyskúšať aj novoročnú 2020, hoci som nemala v pláne cvičiť každý deň (predsa len som bola unavená a netrúfala som si), úplne ma to pohltilo a veľmi som sa tešila na „svojich“ 30 minút, keď mladšie dieťa večer zaspalo a staršie si po cca týždni zvyklo, že mamina má čas na seba 😊.

Cvičila som každý deň niečo vyše mesiaca a schudla som 4 kg, no cítila som sa neporovnateľne lepšie a prestal ma bolieť chrbát!

Novoročnú výzvu 2020 som nedokončila, pretože deti boli vyše mesiaca na striedačku choré, a keď sme boli doma konečne všetci bez teploty, prišiel covid ☹. Dole zišlo 5 kg, ale nie zdravo, málo spánku a stres spravili svoje. Potrebovala som sa nakopnúť, tak som išla aj do plavkovej výzvy.

 

Popri starostlivosti o deti je občas ťažké nájsť si čas aj na seba a na cvičenie. Ako ste to riešili vy? Upravili ste aj stravu?

Tentoraz som cvičila skoro ráno a proti váhe pred plavkovou výzvou som +1 kg, ale centimetre išli dole. Stravu som si šla podľa seba, keďže dojčím, ale doma sa stravujeme zdravšie, veď aj do perkeltu schovám koreňovú zeleninu 😊😊😊. Ale určite mi pomohli aj stravovacie videá.

 ako schudnut z brucha po porode

 

Ak sa na to pozriete spätne, pustili by ste sa do výzvy znova 😊?

Do výzvy by som išla znova a určite aj pôjdem. Nielen kvôli postave, ale mne to pomáha na chrbát. Teraz* si dám pár dní voľno (predsa tie rána boli hektické ,keď si mama ukradne polhodinku 😊), no hýbať sa neprestávam, občas beh, občas joga, občas s deťmi alebo aj všetko naraz 😊.


* Poznámka redakcie: teraz = obdobie júla, kedy bol rozhovor robený


Erika, tento týždeň sa začala harmonická výzva. Pustili ste sa do nej s nami 😊?

Určite, už som prihlásená. Harmonická výzva sa mi teraz veľmi hodí, pretože momentálne nemôžem cvičiť silové cviky. Teším sa hlavne na to, že si opäť vyčlením zopár minút len pre seba, a to bude super.

 

Erike ďakujeme za krásne motivačné slová a prajeme jej veľa zdravíčka a nech si vie stále nájsť čas aj na seba. ;-)

Ak chceš vyskúšať našu harmonickú výzvu s oneskorením, alebo si pustiť iný z vyše 18 programov, kde nájdeš dokopy vyše 600 tréningov, pridaj sa k nám:

cvicenie doma na chudnutie

 

Inšpiruj sa aj ďalšími príbehmi mamičiek:

Lenka (-8,5 kg): „Dosiahla som svoj „malý“ cieľ, čo som si dala v januári.“

Natália (-7,8 kg): „Viac vládzem, nie som hneď unavená, som ohybnejšia a celkovo sa cítim zdravá a plná energie.“

Jankina premena (- 6 kg): „Byť niekde na presne určený čas bolo pre mňa veľmi stresujúce.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 12/11/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre